Video Siemens FM601

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

Video Siemens FM601

#1 Příspěvek od starecd »

Zdravím, mám doma tohle video, které jsem dostal už před značnou dobou.Při zapínání byl dost cítit zápach ze zdroje, měl jsem ho i u elektrikáře v práci a řekl, že nic necítí a je v pořádku.Po dlouhé době jsem chtěl přehrát kazetu, tak jsem video zapnul ozvalo se takové plesknutí, jako špatná kapsle a zhasnul displej.Vytáhnul jsem zdroj, očistil a mechanika fungovala, tak jsem aspoň kazetu přetočil, ale nedíval se na ni.Asi po týdnu jsem to chtěl zopakovat a pro jistotu jsem zkontroloval zdroj a už jsem viděl, že je zle.Tak jsem vyměnil všechny kondíky, protože 3 byly vytečené a jedna dioda odstřelená, vše jsem očistil a zkusil video pustit.Jenže nenaskočilo, nechal jsem je delší nějaké 2hodiny zapnuté a displej naskočil, bohužel mechanika ne.Nemá prosím někdo schéma?Díval jsem se a všechny jsou od 5dolarů výš, což se nevyplatí.

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#2 Příspěvek od Jodr »

Pokud 5 dolíků je tak závratná suma, cesta do sběrného dvora bude levnější?

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#3 Příspěvek od starecd »

Nakonec jsem proměřil všechny součástky na zdroji, kromě usměrňovacího můstku(nevím, jak zjistit jestli je dobrý) a zdá se být vše ok. Jen lupla jedna dioda a nenašel jsem žádné parametry a nevím, co tam dát. Vypadala asi takto, jak na obrázku, ale se 2modrými pruhy.
Přílohy
Obraz033.jpg
(20.6 KiB) Staženo 68 x

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “