UPS

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Standahorusice
Příspěvky: 119
Registrován: 26 led 2014, 01:00
Bydliště: Veselí nad lužnicí

UPS

#1 Příspěvek od Standahorusice »

Dobrý večer
Koupil sem UPS PWB EH 500L a mám dotaz.UPS mi nabijí baterku jen do 13,65V a to je málo mám to vyskoušené jak na normální baterce z auta tak na trakční baterii.Nabíjecí proud se liší podle stavu vybití baterky od +-5A do 0,6A když má 13,65V. Jestly se nepletu tak plně nabitá baterka potřebuje aspoň 14,5V.Tak a co stím? rozebrat UPS a dá se něčím to upravit?(je v záruce,nechci nic rozebírat) nebo zatím přidat jinou nabíječku(silnější) která při výpatku sítě přestane fungovat a nebude tudíž ovlivńovat UPS a docílím plně nabití baterky.Děkuji za rady

Uživatelský avatar
buddyns
Příspěvky: 588
Registrován: 05 říj 2012, 02:00
Bydliště: Brno [JN89GE]

#2 Příspěvek od buddyns »

Tady jde o to, že bezpečné dobíjecí napětí kdy Pb akumulátor ještě neplynuje je maximálně cca 13.7V.
Nedá se to tedy srovnat s autobaterií která je tedy taky Pb, ale u ní odšroubuješ špunty, a plynování nevadí a baterka může mít i 15V při nabíjení

Uživatelský avatar
StandaT
Příspěvky: 232
Registrován: 19 led 2005, 01:00

#3 Příspěvek od StandaT »

Nabíjí správně - je navržená primárně pro uzavřené trakční baterie tzv. AGM, které mají udržovací napětí právě kolem 13,5 až 13,8V aby se odpařovalo jen minimální množství vody a byla zaručena životnost alespoň 5 let. Podívej se do jakéhokoliv katalogového listu např. http://www.battery-import.cz/cms/module ... H12390.pdf

Uživatelský avatar
Standahorusice
Příspěvky: 119
Registrován: 26 led 2014, 01:00
Bydliště: Veselí nad lužnicí

#4 Příspěvek od Standahorusice »

Děkuji za odpovědi,jsem rád že je vše OK.
Při používání Pb akumulátoru z auta 150Ah a víc je vhodné dodělat nabíječku na větší proud a napětí ca 14,5V která se sama vypne při plném nabití těchto baterek---uvažuji dobře?

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#5 Příspěvek od lopez »

To nabíjacie napätie sa ešte môže meniť teplotou.
Přílohy
BatteryCyclicCharging.JPG
(82.15 KiB) Staženo 85 x

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#6 Příspěvek od lopez »

Standby.
Přílohy
BatteryStandbyCharging.JPG
(71.68 KiB) Staženo 81 x

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“