30W zesilovač

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: 01 led 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

30W zesilovač

#1 Příspěvek od Peggy »

Nemáte někdo schéma na nějakej pořádnej 30W nf zesilovač ??

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

co je to?

#2 Příspěvek od Hill »

co je to - pořádnej?

Uživatelský avatar
Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: 01 led 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Peggy »

Aby to mělo kvalitní zvuk...
:D

Uživatelský avatar
ok1umb
Příspěvky: 74
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: okr. Kladno

#4 Příspěvek od ok1umb »

Chceš-li opravdu kvalitní zvuk, lahodící uchu pak jedině elektronkový. Dnes se k tomu dost vrací. Hledej osazení 2xEL34 je to odzkoušené lety. Na nettu jistě něco najdeš. Přeji kulatý zvuk.
Zdravím Míra UMB

Uživatelský avatar
Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: 01 led 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Peggy »

no elektronky to řač ne..bych je musel furt vyměňovat :D
Radši nějaký pořádný tranzistory..ale zas ne jeden intergráč (TDA,MDA,..)..to prej má špatnej zvuk..

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#6 Příspěvek od mi-ro »

Tento problém se nedá vyřešit v rámci tohoto fóra, elky jsou pro opravdové fajnšmekry, konec s trandy a IO pro tvoje účely bude prakticky rovnocenný, já bych volil vzhledem k jednoduchosti zapojení spíš IO např. LM 3886, má to všechno co potřebuješ, parametry ani nevyužiješ a když to dobře uděláš, nedá se to ani zničit. (i když znám lidi kteří dokážou zničit úplně všechno). Zapojení s tímto IO nemám po ruce ale myslím že na netu jich najdeš hafo.

Uživatelský avatar
Peggy
Příspěvky: 50
Registrován: 01 led 2005, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od Peggy »

Tak dik.. já to prubnu..

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

dost dobrý

#8 Příspěvek od Hill »

Dost dobrý zesilovač už jde dnes postavit i s integrovaným koncákem, jak už z řady Ouverture (třeba ten zmíněný LM3886), tak některým TDA, ať už jednoduchým, symetricky napájeným(třeba TDA2030 apod.), nebo nesymetricky napájeným můstkem (TDA7372, 7374 a pod.)- ty nejsou zbytečně složité a čím méně součástek, tím méně potenciálních zdrojů potíží.
Začni koncovým stupněm v základním zapojení doporučeném výrobcem a pak nějakým slušným korekčním zesilovačem...a, až si s tím potykáš, pusť se třeba do lepšího.
Abych to vyjádřil uživatelsky, jde o to, co, kde a jak chceš přes ten zesilovač poslouchat: jakkoli dobré vlastnosti zesilovače lze zabít nevyhovující reproduktorovou soustavou, špatnými akustickými vlastnostmi prostoru nebo zdrojem signálu - třeba pro formát mp3 s datovým tokem 128kbps, který se bohužel jednoznačně zatím používá nejčastěji, je i kterýkoliv z výše uvedených IO až zbytečně dobrý.

Uživatelský avatar
rolland
Příspěvky: 53
Registrován: 04 bře 2005, 01:00
Bydliště: Šumperk

#9 Příspěvek od rolland »

Špatná volba by nebyla ani TDA1514,dá výkon 40Wsinus do 8ohmů a stojí asi 130kč/ks.Měl jsem s ním celkem dobré zkušenopsti.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“