Farnell - cena za objednávku

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

Farnell - cena za objednávku

#1 Příspěvek od mtajovsky »

Dobrý den, mám (možná triviální) dotaz ohledně objednávek u Farnella. Učinil jsem svou první objednávku. Platba kartou. V tabulce objednávky je uvedena celková cena včetně (dopravného 130 Kč a DPH 291 Kč) 1667 Kč. Dnes jsem při kontrole historie operací u mBank zjistil celkovou staženou částku 1745,76 Kč. Může mi to někdo se zkušeností u Farnella vysvětlit? Zatím jsem byl zvyklý, že si obchodník stáhnul přesně částku, která je uvedena jako celková v objednávce. Děkuji.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#2 Příspěvek od termit256 »

Dival ses do faktury v cem je vlastne problem?

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od mtajovsky »

Zboží (ani fakturu) zatím nemám. Porovnal jsem jen total price v seznamu objednávek na stránce Farnella s výpisem z mBank.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od lesana87 »

Farnell účtuje v librách, ceny v Kč jsou jen pro informaci podle nějakého (průměrného?) kurzu. Libra letí vzhůru a navíc každá banka má trochu jiný kurz.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od termit256 »

Ja platim u Farnellu az nasledne na fakturu se splatnosti a ty ceny v Kc vzdycky sedely. Maji ucet u ceske sporitelny a faktury vystavuji v Kc.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#6 Příspěvek od BOBOBO »

Zchina beru také přes K-bank a oproti ceně na e-bayi je to vždy něco málo navrch . Přepočítávej vždy na % .

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od lesana87 »

PayPal si za konverzi měny účtuje 4%. Druhá možnost je nechat provést konverzi vlastní banku, pak to ale bude jako u toho Farnella závislé na kurzu banky a jeho pohybu, než banka operaci zaúčtuje. :)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“