Win XP přesunutí boot loaderu

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Win XP přesunutí boot loaderu

#1 Příspěvek od robo »

Na PC jsou dva hdd. Seagete C a Samsung D. Na C se kdysi nainstaloval os win xp. Po čase byl na druhy disk D nainstalován druhý os win xp. Ten na C asi začal blbnout. To nevím. Prostě se nepoužívá. No a teď nastal problém. Seagete odchází do křemíkového nebe. Jednou vidět je jindy zase ne. Chyba IO. Nejde dokončit kontrola hdd. Nejde na něj zapisovat. Odpojit ho nemohu protože bootloader je na něm. I pro ten systém co je na D. Potreboval bych přesunout boot na D. Na Samsung. Abych mohl ten Seagete odpojit a zrušit. Pokud se chytne Seagete v BIOSu tak systém co je na D najede. Ale to je sázka do loterie. Prosim o radu, jak na to. Reinstalovat systém se mi moc nechce. Děkuji

Uživatelský avatar
pigeonit
Příspěvky: 320
Registrován: 18 črc 2009, 02:00
Bydliště: Pha Smíchov

#2 Příspěvek od pigeonit »

Připojit jen samsung, nabootovat z win cd, zvolit opravu pomocí konzole pro zotavení. Pak zadat
fixboot
fixmbr
bootcfg \rebuild

Pokud by to nestačilo, což je dost možné, bude třeba to zadat s parametrem pro disk d:

fixboot d:
fixmbr d:
bootcfg \rebuild d:

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Takze po odpojeni disku jsem u zadanych prikazu musel zadat c: Jednotka d byla dvd jednotka. Jako dalsi krok jsem nastavil disk jako aktivni. Dale jsem zkopcil z disku Seagete na Samsung NTLDR, NTDETECT.COM a BOOT.INI. A Nakonec upravil boot.ini Pote uz OS najel i s odpojenym diskem Seagete. Bez chyby. Jenze po nekolika minutach, jen spusteny os se system restartoval. Pote najel ale behem startu, plocha i ikony byli castecne necteny, se seknul. Nasledoval restart a ted jsem spustil nouzak a zkusim zjistit co se stalo.

Edit:Na plose bylo par zastupcu, default ikony, po nejakych hrach ktere byli nainstalovany na poskozenem a odpojenem hdd Seagete. Takze v nouzaku jsem to pres Programy a funkce odinstaloval. Myslel jsem ze se odinstalace nepovede kdyz c je odpojene. Slo to. Pote jsem prosel nastroj pro konfiguraci systemu. Vypnul veci co nejsou potreba, co se spostelo a bylo na vadnem disku, treba Steam. Pro jistotu jsem udelal kontrolu systemove jednotky D. A zda se, tuk tuk tuk, ze je pocitadlo ok.

Edit: Tak nic. Zase se pc seknul. Ach jo.

Edit. Pokud byl jen spusteny os tak byl klid, otviral jsem a zaviral slozky, prochazel system a tak. A nic. Vlezl jsem na net pres Mozilla Firefox, prochazel jsem Novinky a do minuty zasek. Tak jsem zaktualizoval tento prohlizec a testoval. Drzel cca 20 minut. Pak jsem valil domu tak ted snad uz jo. Jeste me ceka kompresorem ofouknout prach s nikotinem. Nebo spise nikontin s prachem. :)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“