Voda ako palivo - Blud?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pole
Příspěvky: 1487
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

Voda ako palivo - Blud?

#1 Příspěvek od pole »

Co si myslite o tomto clanku. Je to podla vas mozne aby to fungovalo?
http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1183&p ... redit=&p1=

M e t a l G o d

#2 Příspěvek od M e t a l G o d »

No, to nevim, ale zkusím to. Pokud se dlouho neozvu, tak to nezkoušejte, páè mi to bouchlo asi u xichtu. :toilet:

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od jezevec »

Takových blábolů je plný net.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#4 Příspěvek od rezis »

Pozor až to postavíš budou tě muset ropní magnáti zabít. Ne ted vážně. Mluvil jsem s jedním chemikem a energie potřebná k rozloženi je vždy!!!! větší než energie která vzniká při skládání. Jediné kde to pry za určitych podmínek neplatí je jádro. Ale zkus bourat s autem na atomový pohon :wink:
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Filda
Příspěvky: 703
Registrován: 20 dub 2006, 02:00

#5 Příspěvek od Filda »

No podle mě to blábol není ...... ten plyn je vodík (možná je to tam napsane nečetl jsem to celé)......... a ten postup je elektrolíza (rozklad vody se přece bere ve fyzice) takže ti to bude na 99,99999% fungovat (no ale bál bych se že ta flaška bouchne) :roll:

Návštěvník

#6 Příspěvek od Návštěvník »

Fungovat by to mohlo, nevìøím ale, že i po odpojení od sítì. Kdyby to bylo totiž možné, jak je popsáno, prodával by se benzín za kaèku.

Uživatelský avatar
ViPali
Příspěvky: 524
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od ViPali »

Poteším ťa, musí to fungovať, pretože ide o využitie základných fyzikálno - chemických zákonov.
Princíp:
Voda musí byť zmiešaná s uhľovodíkom (olej, ...) v oblúku bez prítomnosti vzduchu dochádza k rozkladu uhľovodíku a vody, pričom vznká CO a H2. Pri tomto procese sa odoberá energia (100%). keď potom privedieš CO a H2 na horák, +vzduch, horením vzniká CO2 + H2O, pričom sa uvoľňuje cca 200% energie. Presné energetické pomery si pozri v učebnici chémie pre 9 r. ZŠ, alebo 1. r. SŠ.
Tento princíp používajú kováči na to, aby zvýšili výhrevnosť uhlia, keď okolo pahreby majú kanálik s vodou a dotujú ňou uhlie - vzniká tzv. vodný plyn.
Plastová fľaša sa neroztopí, pretože v oblúku je síce 10 000°C ale teplota vzdialenosťou rýchlo klesá, nikdy neprekročí 100°C, pričom je dopĺňaná studenou vodou.

!!!!! POZOR TLAK VYVÝJAJÚCICH SA PLYNOV !!!!!!

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

Re: Voda ako palivo - Blud?

#8 Příspěvek od galjo »

pole píše:Co si myslite o tomto clanku. Je to podla vas mozne aby to fungovalo?
http://www.mwm.cz/clanek1.php?id=1183&p ... redit=&p1=
MWM je fantasticko dobrodružný časopis a pozri sa na datum Připravil gewo, 24.4.2003 Odvtedy nič dalej neuverejnili - - to je len reklama , aby si si predplatil ich výnimočný časopis. Nejakú energiu potrebuješ na rozklad vody a vznikne kyslík a vodík. Bol tu na tomto fore opisovaný system Kyslíko vodíkovej zváračky, ale to mi bralo asi 10 - 16 A usmernených. :roll: pri napájaní 220V ~. Bez elektrickej energie to prestalo fungovať...

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#9 Příspěvek od rezis »

Kyslík vodík jsemměl doma a o tom že by se to samo uživilo dost pochybuji.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#10 Příspěvek od Artaban001 »

I když se to rozkládá obloukem, mám strach, že to má vyšší účinnost jako elektrolýza Kolikpak ampér to asi žere?, kolik plynu to vyvine za 10 minut? Kolik "Watthodin" by poskytlo to najímané množství kupř. v palivovém článku, který má nejvyšší účinnost převodu chemické energie na elektřinu ze všech dostupných zdrojů?

Myslím si, že vodík se dá běžně použít jen jako akumulátor energie, nebo jako distribuce, ale v žádným případě jako energetický zdroj.
Navíc MWM píše samý bludy - viz nabíječka Aladin :-)

Uživatelský avatar
zbek
Příspěvky: 146
Registrován: 06 lis 2005, 01:00

#11 Příspěvek od zbek »

Komu z Vás tady jede magnetický motor ? Ten je taky tady dost popisován
zbek

Odpovědět

Zpět na „Poradna“