USB Flash, najednou je OK

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

USB Flash, najednou je OK

#1 Příspěvek od Celeron »

Mám tady 16 giga Kingstona, kterej před rokem totálně blbnul, možná třetina nečitelná, částečně nahodile, částečně natvrdo. Tak jsem ho hodil do šuplete a zapoměl. Teď jsem ho náhodou vyhrabal a už počtvrtý do něj valím 15,8 giga s následným výmazem a chová se naprosto OK. Je to ve stejným portu stejný mašiny a systému. Má to nějaký vysvětlení? Dlouhým vypnutím se něco "srovnalo"?
Díky
Jirka

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#2 Příspěvek od p32 »

Dlouhým vypnutím dotyčný studeňák zaoxidoval a trvale se spojil. :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#3 Příspěvek od Celeron »

Já spíš myslel nějaký statický náboje a pod. Udělám zkoušku teplem a mrazem a uvidí se.
Jirka

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#4 Příspěvek od dvorak »

Měl jsem obdobný problém. Ne a ne jsem nemohl rozhýbat novou micro SD HC kartu Samsung 64 GB, pro kterou mám mimochodem flash adapter. Pořád chtěla naformátovat, ale žádný program ani Windows sám nezabíral - po několika minutách se objevila hláška, že formátování nelze dokončit. Kartu jsem odložil a občas jsem to pomocí tohoto fora a googlu zkoušel znovu, ale stále bezvýsledně. Zajímavé, že ve vlastnostech se většinou objevila kapacita 1,99 TB (!) a systém RAW.
Včera jsem to opět z dlouhé chvíle znovu zkusil pomocí SDF Formatter V.4, který jsem samozřejmě bez výsledku zkoušel již předtím. Najednou se místo těch 1,99 TB objevilo 256 GB. Kliknul jsem formátovat, ale objevila se hláška, že je karta zamčena. Kartu jsem z adaptéru vyndal a dal do jiného. Pak již formátování proběhlo úspěšně a zobrazila se kapacita 64 GB.
Abych byl úplný, minulý týden jsem ji dal na noc do mražáku. že by to s tím souviselo ?
Takže nevyhazovat a stále zkoušet.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od forbidden »

Projeď to tímto. Až pak můžeš říct, že je v pořádku.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#6 Příspěvek od dvorak »

OK, děkuji za fajn program. Funguje perfektně, akorát že jsem skončil pod 1 G, celký čas by byl 38 hodin. Hned v úvodu bylo varování , že z celkové kapacity nebude 1MB přečten.
Jinak ještě k tomu formátování. Ve WIN 7 ty micro SDHC 64 GB fungují, ve WIN XP nejdou, narozdíl od 32 GB. Také jsem zjistil, že skutečně záleží na adaptéru (čtečce karet USB). V některých to v tom formátovacím programu Formatter V.4 ukazuje nesmysl kapacitu 1,99 TB a nelze v tomto programu formátovat, přičemž formátovat ve WIN 7 lze a kapacita je zobrazena správně.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#7 Příspěvek od rnbw »

Maximalna velkost SDHC karty je 32 GB. Vacsie karty su SDXC - starsie USB citacky tento typ kariet nepodporuju. Dalej tieto karty pouzivaju filesystem exFAT, jeho podporu do starsich Windows treba doinstalovat.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#8 Příspěvek od dvorak »

Na té kartě je ale opravdu natištěno SAMSUNG 64 GB micro SDHC. Již jsem si objednal nové čtečky, které to snad zvládnou.

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#9 Příspěvek od Victronix »

Mám Wifi router už asi 10 let. Po pěti letech úplně umřel. Nezjistil jsem proč. Hodil jsem ho do skříně. Před rokem jsem jej zkusil zapojit a hele. Zase jede.
Že by uplynul nějaký čas, sw se zablokoval, pak jak dlouho stál se počítadlo vynulovalo a jede se dál?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »


Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#11 Příspěvek od dvorak »

Tak jsem to projel tím H2testw a skutečně mi to ukázalo kapacitu pouhých necelých 4 GB. Chtěl jsem to pak přeformátovat na FAT 32, nešlo to, tak zpět exFAT a ve finále to není snad ani 1 GB.
Také jsem objevil program který přímo ukáže použitelné sektory.
Jmenuje se Partion Recovery for Windows (demo).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Odkial je ta karta? Nie je falosna?

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#13 Příspěvek od Mira_A »

Možná o žádný podivnosti nejde. Kámoš mi dal flash pen, že mu nejde.
Strčím ho do PC již při bootu ho vidí. Pak v systému také, ale protože ho chtěl přeformátovat, že udajně nešel, tak jsem přes Android smazal partion, protože to jinak ani nešlo a to jsem zkoušel i linux.
Dobře partion byla smazána, ale v tom androidu nešla vytvořit.
Vrátím do PC do Windows a formátuju přes správu disků, protože to opět jinak nejde. Po naformátování mi disk z Windows zmizí.
Vidí ho pouze bios a HD Tune Pro. Zkontroluju disk v HD Tune, bez závad.
Zdraví není schopen určit. Firmware jej asi neukládá.
Takže jdu znovu do Správce disků Windows. Tam je flash vidět normálně.
Zjistím, že jej nevidí z důvodu, že není přiřazeno písmeno jednotky.
Přiřadím tedy písmeno jednotky.

PEN_DRIVE FUNGUJE.

Akorát se mi zdá že pomalu zapisuje 1,7GB mu trvalo 2,5 hodiny.
Čtení 23,9MB/s a zápis pouhých 290kB/s ? je to normální. (není musel jsem opravit)

Tak jsem se v tom ještě hrabal a zjistil jsem, že bylo asi něco i s firmware.
Původní byl AM0683 a teď ukazuje AM0688. :D
Zapis je najednou 8MB/s čtení stále 24MB/s, ale tyto parametry už odpovídají.
Nejhorší je že většina software pro ty opravy flash je zavirováno a nefunkční, tak pozor.

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Habesan »

Dá se zdravý firmware získat z jiného, zdravého, kusu?
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#15 Příspěvek od serviceman »

S hodnocením rychlostí čtení a zápisu opatrně. Velmi záleží na velikosti souboru, viz následující obrázek, pořízený testovacím programem Flash Benchmark.

Obrázek

Některé flešky jsou pro malé soubory prakticky nepoužitelné.
Mám jednu takovou od MS jako pozornost. (To se jim povedlo, opravdu na ně nezapomenu).
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“