Tuner Pioneer TX-930, nedetekuje stereo signál

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

Tuner Pioneer TX-930, nedetekuje stereo signál

#1 Příspěvek od cputakt »

Zdravím mám na stole tento tuner,vše funguje jen nedetekuje stereo signál.LED dioda je v pořádku,odpory jsou taky v pořádku mám tedy obavy že je problém v IO PA 4006.Můžete někdo kouknout na schéma jestli jsem něco nepřehlídl?
http://50.7.28.70/wordpress/pioneer%20tx-930.pdf

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od TubeGuru »

Zdar, možná tam ani žádnou závadu mít nebudeš a máš jen nedostatečný signál z antény. Stereodekodér potřebuje určitou úroveň vstupního signálu, aby "rozdělil" signál do kanálů, jinak je signál mono a pochopitelně nesvítí ani LED indikující stereo.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od cputakt »

No možná bude problém úplně jinde,mašina se mi sype pod rukama.Nyní nejde ani zapnout někdy se jen slabě rozsvítí ledka od první předvolby a to je vše,někdy když ho nechám déle zapnutý tak se rozběhne,typuji na filtrační kondenzátory ve zdroji.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#4 Příspěvek od konosuke »

No a zvuk stereopříjmu z toho leze stereo ? Bez ohledu teda na optickou indikaci ? Byly registrovány opačné případy že pilotní signál rosvítil kontrolku ale hrálo mono.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od cputakt »

No teď už to nezjistím,tuner se vůbec nezapne.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#6 Příspěvek od Pikofarad »

Vedle trafa je záložní článek,ten bude určitě KO,pak vzhledem ke stáří by bylo vhodné projet desku lupou,nějaké stuďáky ve zdroji se najdou.Kondenzátory budou dobré,max bych zkontroloval malé kapacity(kolem 1mikroF)Pokud nevlastníš měřící techniku,stačí nahřát ,pájkou,fénem.Kondy se na chvíli vzpamatují.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od cputakt »

Myslíš tu baterii jako záložní článek? Tu jsem měřil a je dobrá ukazuje mi 3,13V je tam lithiová baterie ale dá se použít i nabíjecí NiCd článek.Nechal jsem tuner přes noc vypnutý a ráno zkusil zapnout skoro se rozběhl ale za chvíli začal pohasínat zobrazovač a tuner zase umřel.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od cputakt »

Tak jsem v pasti,Z trafa jde 10,něco střídavých ale na těch velkých kondech 3300uf naměřím asi 2,5V usměrněných.Měl jsem vytažené ty dvě větší diody(51,52) a proražené nejsou.Izostat POWER spojuje první dva dráty od kraje desky.Můžete na to někdo mrknout kde je chyba,nebo ty diody můžou mít tak velký odpor že nepropouští napětí? To mi moc nehraje.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#9 Příspěvek od Pikofarad »

Změř ten izostat,ohmetrem.Může mít opálené kontakty

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od cputakt »

240 ohm že by v tom byl zakopaný pes?
No opravdu prostříkl jsem kontoxem procvakal a tuner ožil.

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od cputakt »

Tak jsem zkontroloval i ten izostat pro mono/stereo a ten je v pořádku a chyba bude jinde.Pokud zapnu mono zvuk jde,pokud přepnu na stereo je ticho mám podezření na toho švába co jsem psal ze začátku.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#12 Příspěvek od Pikofarad »

Ten izostat pořádně vyčisti nebo raději vyměň.Sepnutý musí ukazovat zkrat-V nouzi ho můžeš přemostit a spínat primár trafa.Třeba prodlužkou s vypínačem.
Integrák nemusí být vadný,zapíná se umlčovač aby stereo nebylo v mizerné kvalitě,může být jen rozladěna MF nebo tuner.Chtělo by to dát někomu na nastavení.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“