Benq FP91G model Q9T4 nejde zapnout, nesviti on-off led

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Benq FP91G model Q9T4 nejde zapnout, nesviti on-off led

#1 Příspěvek od robo »

Zdechl mi monitor. Nesviti power led. Zjisten nafouknuty C712, vymenen. Na hlavnim C605 je 309V. Na svorce CN 702 mam 3.3 a 4.9V. Elity jsem prosel zajicometrem s vysledkem ok. Nic nehori, nesmrdi. Diody ok. Nejak nevim jak dal. Prosim o pomoc. Dekuji

Edit: Jsou tri rezimi power led, zhasnuta, oranzova a zelene, oranz je pohot. rezim, zelena zapnuto a nesvitici led soft. vypnuti. Ted se zapne, bez signalu spadne do poh. rezimu. Probudit se asi ma signalem. Ten nemam po ruce. Ale uz se nedari vypnout. Drzim chvilku zap/vyp tlacitko a mela by zhasnout ledka. A furt sviti oranzove. Po nejakem case ci mackani se povede ze led zhasne. A nebo zhasne pri zmacknuti vyp. tl. hned jak ma. I zapnuti sem tam zahapluje. Ale ted zapinani slape. Inventory, trubice menic by teda mel byt ok. Studenakem to nebude, desku jsem dukladne proklepnul v kazdem rezimu a nic. Proc jednou jde vypnuti v poradku a podruhe to nejde. Pokud by byl fyzicky nejaky polovodic stal vodicem tak to bude stav trvaly, monitor se nehne. Prubezne ted zkousim zapnuti, vypnuti a funguje. Kdyz ja neznam na tomto modelu co se kde ma namerit v ruznych rezimech, ci kde jsou jaka napeti ktera jsou zavisla na tom kterem rezimu.
Co jsem komu udelal.
Naposledy upravil(a) robo dne 10 říj 2014, 10:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

robo- já mám u starého PC nějaký LCD monitor Acer, 17". A pokud vypnu napřed PC (zmizí signál), tak se mi taky občas nedaří vypnout monitor pomocí tlačítka Power tak, aby oranžová zhasnula. Tak to možná není vada, ale vlastnost?
Můj monitor jinak funguje bez problémů.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od robo »

Vsem zakazu vypinat monitor, pokud bude svitit oranzova led, mel by obraz najet. Tedy v to doufam. Ono to vypinani z poh. rezimu je myslim vcelku k nicemu. Silova cast jede furt a tak to vypnuti zpusobi jen nejake soft zablokovani cekani na vga signal. Jen bych rad mel jistotu ze kdyz se na vypinani vykaslu, ze monitor vzdy najede. Tedy nejakou vnitrni chybou monitoru aby se nevypnul. Nejakou cast z mesice nebudu doma a pokud by zene odesel monitor, tak po navratu domu si to za ten nefunkcni monitor pekne sliznu :)

Edit Tedkom kratkym zmacknutim proberu monitor, delsim podrzenim se vypne. Pote se v poradku zapne. Je v pohotovostnim rezimu, odpojim sit, pockam nejakych 20 vterin. Zapnu a nejde to. Pokam taky momentik a pote jde zapnout. Vypada to na elit ale ktery. Jsem je zmeril, krome smd. Asi blbe jsem je meril.

Uživatelský avatar
DELONG
Příspěvky: 1361
Registrován: 16 dub 2006, 02:00
Bydliště: SVK

#4 Příspěvek od DELONG »

A aký je tam IO na "HOT" strane zdroja?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

1200AP40. Doufam ze jsem dobre pochopil co po me je zadano. Schema desky zdroje nemam. Ale vsiml jsem si na jinem schematu podobnemu memu zdroji, ze u stabliku LD 1117 na out je elit 1000mikro. U te me desky, pozice C712 jsem videl 100mikro a tak jsem tam dal 100. Ted si nejsem jist jestli tam nema byt 1000 a jen ty me oci tu jednu dulezitou nulu nevideli. Je na 10V takze je mensi a asi ta nula je uz na lomu vrchniho okraje. Ten nafouknuty jsem nevyhodil, do dilny se dostanu zacatkem tydne tak ho dukladne prozkoumam. 3,3V tedy procak co s timto napetim pracuje je dost nachylny na zvlneni tohoto napeti. Takze to muze byt pricina toho podivneho zapinani a vypinani.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

mám stejný monitor, tedy BENQ FP91G (Q9T4)
taky po zapnutí napájení se automaticky nezapne . . . je potřeba ťuknout do tlačítka On/Off
asi to bude vlastnost tohoto typu . . .
Přílohy
Benq FP91G Q9T4.jpg
(121.89 KiB) Staženo 108 x

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od robo »

Pokud sviti ledka oranzove tak by mel najet sam. Pokud nesviti nic, nenajede. Musi se zapnout. Pokud pripojim sit, tak taky nenajede. Jen to zapnuti je ted takove nespolehlive. Mikrospinace jsou ok, prisuzuji ten problem hodnote elitu co jsem tam dal.

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od jjilek »

robo píše:Vsem zakazu vypinat monitor, pokud bude svitit oranzova led, mel by obraz najet. Tedy v to doufam. Ono to vypinani z poh. rezimu je myslim vcelku k nicemu. Silova cast jede furt a tak to vypnuti zpusobi jen nejake soft zablokovani cekani na vga signal. Jen bych rad mel jistotu ze kdyz se na vypinani vykaslu, ze monitor vzdy najede. , krome smd.
Vypínání nějaký vliv má. Sice jede stále pomocné napětí pro T-con, ale invertor se zapíná až z pohotovostního režimu. Většina problémů bývá právě v invertoru. Možná to ale neplatí pro všechny výrobce.
Doporučuji změřit napětí na konektoru mezi T-con a invertorem. Jsou popsána, takže by to neměl být problém. Zejména +12V, +5V a enable: 12V by mělo být vždy, +5V jen s oranžovou kontrolkou a enable se zelenou. (Možná se ale mýlím.) Dej fotku invertoru a T-con, likvidoval jsem nějaký 19" Benq, třeba jsou desky stejné.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od robo »

Obr
Přílohy
BENQ vnitrek.jpg
(95.77 KiB) Staženo 206 x

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od jjilek »

Tak tuhle nemám, já mám desku asi z FP93GS Q9T5 a ta je trochu jiná a větší cca 190 x 190mm.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »


Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od jjilek »

Tak tam zkus 1000µF, to by nemělo nic udělat. Je ten elyt na desce T-con nebo na zdroji + invertoru?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#13 Příspěvek od p32 »

Tady je nějaké logické schéma z toho odkazu.
Šel bych do toho "Q9T4-FP91G-power BD.pdf"
Přílohy
blok1.jpg
(53.94 KiB) Staženo 218 x

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od jjilek »

Kouknul jsem do schema od P32 a skutečně C712 je 1000µF. Pokud je 3,3V nedostatečně blokováno tak při zapnutí by to skutečně mohlo být nestabilní.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#15 Příspěvek od robo »

Tak elit zakoupen a vymenen. Bohuzel monitor ted nenastartuje vubec. Zavani to odpovedi- zpusobil jsi tam dalsi zavadu. Ale to neberu. Ani neni mozne jak, jen jsem vymenil ten elit. Snad ze je ten elit spatny, zakoupen v GESu. Napeti je 3.25V a nekolisa. Dalsim merenim jsem zjistil ze ZD 601 je zenerka na 15V ale napeti je tam nejakych 11.6. Na C606 je take asi 11.2V. Coz nebude asi v poradku. Zitra jsem vlozim obrazek zdroje. Mozna me pres noc neco napadne. Dekuji

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“