Fiat Punto 55, nejde naklápění světel VYŘEŠENO

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Fiat Punto 55, nejde naklápění světel VYŘEŠENO

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Na mém Puntíkovi mi nefunguje naklápění světel.Napájení je OK a ovládací přepínač je taky OK,ale nezdá se mi,že by byly oba naklápěcí motory v háji.Jak se to tam vlastně řešeno? Nemůžu to ve schematu nikde najít.
Naposledy upravil(a) pajosek2 dne 12 říj 2014, 13:31, celkem upraveno 1 x.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#2 Příspěvek od galjo »

Zakon schválnosti je za to , že sa obidva motorčeky môžu pokaziť aj naraz. Stejne to každý den nepoužívaš a prišiel si náhodou na to. Vymontuj motorčeky a prekontroluj.. Ved ten Puntík má už asi aj 15 rokov a aj ked sa to nepoužíva , tak sa to pokazí - voda dokáže zaliať všetko. :lol: Používa sa to iba raz za dva roky - pri STK, tam sú na to zvedavý.

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pajosek2 »

No právě, prože to chystám na STK,tak to potřebuju funkční. Ano už jsem na to přišel. Do těch motorků jdou tři dráty plus mínus a řídící. Uvnitř je elektronika a potenciometr na snímání polohy. Tím přepínačem na palubovce se přepíná odporový dělič a elektronika v motorku do dostavuje k téhle hodnotě podle vestavšného potencimetru. Ten řídící drát je žlutý.Už mi to chodí,přerušoval se ten žlutý drát u konektoru.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#4 Příspěvek od galjo »

Original motor z Fiatu stojí kopec penazí , ale pasuje tam aj z nejakej Oktávky to už je asi 5 rokov čo som to menil a už som aj auto vymenil odvtedy - treba len zobrať a porovnať v predajni - cena je zaujimava voči originalu..

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“