TESLA COLOR 428 problem

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

TESLA COLOR 428 problem

#1 Příspěvek od Tomikt »

zdravim vsechny, mam nasledujici problem : po oprave jsem vymenil tranzistor VT101 (SU169) za nahradu kterou mi prodali (BUY69A) , borec v prodejne nic jineho nemel ale nebyl jsi moc jisty ze je to presne stejny.., televize se po cca 10minutach vypinala do pohotovostniho stavu, a ted je ten tranzistor pravdepodobne v hajzlu(nemam to po ruce tak jsem na to jeste nekoukal), je mozne ze ten buy69a ma o neco jine parametry, nebo je to presny ekvivalent?? dik za radu. Tom

Uživatelský avatar
MirekMH
Příspěvky: 117
Registrován: 27 úno 2006, 01:00

#2 Příspěvek od MirekMH »

Tranzistor je OK(teď už bohužel ne e),hold jsi neodstranil příčinu zničení... :idea:

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

Re: TESLA COLOR 428 problem

#3 Příspěvek od miroja »

Tomikt píše:.... je mozne ze ten buy69a ma o neco jine parametry, nebo je to presny ekvivalent?? dik za radu. Tom
Mas pravdu, ze parametre ma trochu ine, ale ak mas zvysok TV v poriadku,takyto tranzistor tam slape v pohode. Pripajam sa k nazoru co napisal MirekMH, ze tam mas nieco vadne. Skus pozriet studaky. Zacni tlmivkou v kolektore toho tranzistora, potom pozri riadkovy rozklad -doska kolmo na zakladnu dosku .

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od urbanek »

SU169 nahrazuji tranzistorem BU508A. Má sice jiné pouzdro, ale dá se to tam v pohodě nabastlit bez nutnosti upravovat chladič. V TVP řady Color 416, 425 mi tyto tranzistory už přes rok bez problémů fungují

Uživatelský avatar
wendys
Příspěvky: 295
Registrován: 14 čer 2005, 02:00
Bydliště: olšanský hřbitov
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od wendys »

pokud ti ta tv vypínala, tak protože je tam studeňák na cívce ve zdroji, který zničí ten tranzistor

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

#6 Příspěvek od Tomikt »

wendys píše:pokud ti ta tv vypínala, tak protože je tam studeňák na cívce ve zdroji, který zničí ten tranzistor
ona se vypinala az po vymene toho tranzistoru za buy69a, predtim tam byla ta 508, uz to nekdo spravoval...slapala v pohode a pak sla do kytek, po vymene toho tranzistoru(na nic jineho jsem neprisel) se zdalo ze to bude ok ale po cca 10minutach se vypinala do pohotovostniho stavu, jak se vypla tak hned nesla zapnout ale treba za pul minuty uz jo... kouknu na to poradne az bude trochu casu a uvidi se , zatim dik vsem.

Uživatelský avatar
elblaza
Příspěvky: 54
Registrován: 06 kvě 2006, 02:00
Bydliště: ZÁPADNÍ ÈECHY

#7 Příspěvek od elblaza »

zkontroluj taky tu slídovou podložku pod tim tranzistorem.při měření ohmetrem se někdy zdá bejt dobrá,ale prorazí se až při vyšším napětí.když ten tranzistor vymontuješ,tak tam bejvá vypálená černá tečka.nebo tam dej ten BU508AF.ten je plastovej.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ono je obecně dobrý po výměně VN tranzistoru po zapnutí prvních 20 vteřin hlídat jeho teplotu. Pokud je víc jak vlažnej, tak je něco špatně !
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

Re: TESLA COLOR 428 problem

#9 Příspěvek od jezevec »

Tomikt píše:zdravim vsechny, mam nasledujici problem : po oprave jsem vymenil tranzistor VT101 (SU169) za nahradu kterou mi prodali (BUY69A) , borec v prodejne nic jineho nemel ale nebyl jsi moc jisty ze je to presne stejny.., televize se po cca 10minutach vypinala do pohotovostniho stavu, a ted je ten tranzistor pravdepodobne v hajzlu(nemam to po ruce tak jsem na to jeste nekoukal), je mozne ze ten buy69a ma o neco jine parametry, nebo je to presny ekvivalent?? dik za radu. Tom
Jak chceš poradit, když nenapíšeš jaké máš kde napětí, jestli je velikost obrazu v pořádku atd. Pročti si starší příspěvky na téma opravy horizontálu, je tam několikrát popsaný postup při zjišťování závady.

213.81.201.37

Re: TESLA COLOR 428 problem

#10 Příspěvek od 213.81.201.37 »

[/quote]
Jak chceš poradit, když nenapíšeš jaké máš kde napìtí, jestli je velikost obrazu v poøádku atd. Proèti si starší pøíspìvky na téma opravy horizontálu, je tam nìkolikrát popsaný postup pøi zjiš￾ování závady.[/quote]

prave ze vsechno ostatni je v poradku, zadne priznaky, normalni velikost obrazu atd...,
-slidove podložky jsem dal nove a 2 kusy na sebe , tu televizi nemam ted pri sobe tak nemuzu na to zatim juknout ale snad o vikendu se k tomu dostanu

Uživatelský avatar
Tomikt
Příspěvky: 216
Registrován: 03 kvě 2005, 02:00

Re: TESLA COLOR 428 problem

#11 Příspěvek od Tomikt »

taaak televize jede ! diky vsem za rady, nakonec ani nebylo druhykrat prdly to su-cko, byli tam nake studenacky a taky se mi moc nezdal sitovy kond 220m/385v tak jsem ho vymenil ... televize jede uz 2 hodky bez problemu takze uvidime...

jeste bych se chtel dal poradit pro zajimavost : co je to za soucastku na desce obrazovky (ve schematu znaceno "FV" je to pripojeny na ostreni od nasobiče... myslim ze to je nejake jiskriste nebo tak neco, ale zajimalo by me co to ma za funkci a co se deje kdyz se to vyhodi ven (bylo to odpojene a ja to pripojil zpatky) ...
-dotaz č.2 mam mensi problem s barvama, ted jsem koukal ze obrazovka je jiz prizhavena(prepojena L5), ale jede docela pekne, ma dobrej jas i kontrast, barvy jsou pekny jasny az na cervenu, modra zelena jsou syte pekne ale cervena uz je takova tmavsi a nevyrazna, trochu do hneda .., vim ze to uz bude veci obrazovky ale jak by se tomu dalo pomoct ? obraz je pekny ale spis vic modrozeleny .. da se to trosku seridit nejakym trimrem nebo by to chtelo zkusit prsknout cervenou jak tady byl navod na regeneraci pomoci kondenzatora ? Dik

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“