Panasonic LCD TV - zapinanie cez HDMI CEC

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

Panasonic LCD TV - zapinanie cez HDMI CEC

#1 Příspěvek od rnbw »

Funguje na niektorych LCD televizoroch Panasonic zapinanie z externeho zariadenia cez HDMI-CEC? Mam tu novy TX-32A400E - vypinanie a prepinanie vstupu funguje, ale zapinanie nie. Vyzera to akoby sa vypinal CEC v standby - vobec to nekomunikuje. Zeby nejake "vylepsenie" na znizenie spotreby v standby?

Myslel som, ze zapinanie televizora je zakladna vlastnost HDMI CEC... Na LG mi zapinanie fungovalo, ale pre zmenu nefungovalo vypinanie (LG TV nepodporuju prikaz standby).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#2 Příspěvek od rnbw »

Nechodi to ani na TX-42A400E (to som aj ocakaval). Podla vsetkeho by to ale fungovat malo, aj podla supportu Panasonicu. Na pine 13 (CEC) HDMI konektora som je 3,3V aj v standby, takze by to malo byt zive.

Mozno bude problem vo FW/SW Raspberry PI. Chcelo by to vyskusat s nejakym DVD prehravacom, najlepsie Panasonic...ale nemam nic taketo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Tak som zohnal DVD rekorder Panasonic DMR-EH65 a sprava sa to uplne rovnako. HDMI komunikacia funguje (prepnutie vstupu pri zapnuti PLAY, vypnutie rekordera pri vypnuti TV), ale zapinanie TV spustenim PLAY nefunguje. Takze jasny problem v TV... Som zvedavy, ako sa k tomu vyjadri Panasonic.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“