NB MSI EX600 se odpojí Wi-Fi

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

NB MSI EX600 se odpojí Wi-Fi

#1 Příspěvek od cputakt »

Zdravím,mám notebook MSI EX600 a mám problém s wi-fi kartou.Tento NB jede už několik let bez problému ale asi rok pozoruji že se asi po 4 hodinách zapnutí ztratí připojení přes Wi-Fi,NB stačí restartovat a zase to šlape normálně. Po ztrátě připojení je Wi-Fi karta ve správci vidět a píše že je vše v pořádku ale prostě se nejde připojit na můj router a ani nevidím žádné připojení okolo.Kdysi jsem to řešil že jsem do USB připojil jiný Wi-Fi přijímač a zase to jelo ale včerá už to nešlo ani přes tu USB kartu.NB jsem otevřel a slot pro kartu jsem prostříkl kontoxem ale žádná změna.Dnes se mi NB odpojil už po 2 hodinách práce.V nastavení mám zrušeno úsporu energie takže tady by problém neměl být.Zkoušel jsem kartu ve správci odinstalovat a potom hned vyhledat nové zařízení ale už tu kartu nenašel,po restatru ji hned našel a doinstaloval.V čem může být problém?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Jistý Murphy říkal, že šmouha, kterou marně a usilovně čistíš, je na druhé straně skla.
Na jak dlouho máš nastavené přidělení DHCP adresy na routeru?

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od cputakt »

Ježiši to vůbec netuším od koupě jsem jen zadal IP a další hausnumera a nastavil zaheslování Wi.Fi to je vše nic jiného jsem neměnil.Ale jak jsem psal stačí restartovat NB a zase to jede router nemusím restartovat a doba kdy to pracuje není stejná. Když přijde dcera ze svým NB tak u ní takový problém nikdy nebyl.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#4 Příspěvek od serviceman »

Máš odškrtnutý Power Management? Jaký OS? Na jiném WiFi to dělá také?
Přílohy
2014-11-04_13-53-19.jpg
(31.15 KiB) Staženo 41 x
Naposledy upravil(a) serviceman dne 04 lis 2014, 13:57, celkem upraveno 1 x.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od cputakt »

Ano psal jsem to že to mám zrušené,OS je WIN7 profesionál 32bit

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#6 Příspěvek od serviceman »

U MSI bývá Intel anebo Atheros. Intel mívá na svém webu novější drivery než publikují výrobci PC.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od cputakt »

Ano je tam Atheros tak jsem stáhl novější drivery a spustil instalaci,instalace trvala celkem dlouho a skončila modrou obrazovkou.Po restartu ihned modrá smrt tak jsem musel do nouzáku a vrátit zpět staré drivery.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#8 Příspěvek od serviceman »

Na jiném WiFi to vypadává také? Nepřekrývá se ti mnoho vysílačů přes jeden kanál? Podívej se pomocí Wireless Net View, nebo pomocí Inssideru.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od cputakt »

Myslím že by neměl být problém na 11 kanále jedu já a potom pojišťovna co je ode mě vzdušnou čarou asi 300m.
http://pcman.rajce.idnes.cz/nastenka#wifi.jpg

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#10 Příspěvek od serviceman »

Mě to problém dělalo a jiným nb ne. Zkus to na routeru posunout, jestli tam máš volno, pokud to tedy nedělá i jinde.

Ono to není tak horké. Technika rozprostřených signálů dovoluje běžně aby se vysílače překrývaly a většinou v tom není žádný problém, nicméně někdy některý přijímač s tím problém má.
Naposledy upravil(a) serviceman dne 05 lis 2014, 18:05, celkem upraveno 1 x.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
jankop
Příspěvky: 679
Registrován: 04 dub 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od jankop »

Tvůj problém je jednoznačně v rušení ostatními WiFi. WiFi není televize. Každé zařízení vysílá v pásmu rozprostřeném na pět kanálů a někdy deset.
Je to pěkně v tom inSSIderovi vidět. V tvém případě můžeš maximálně zkoušet, který kanál se ti chytne. Ale vidím to velmi špatně. Až mě překvapuje, že ostatní WiFi mají silnější signál než ty. V bytě bych čekal výraznější potlačení cizích signálů.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#12 Příspěvek od keemo »

sifrovani WEP... najslabsie mozne sifrovanie co existuje... vobec bych sa nedivil keby sa ti niekto do toho naboural,naklonoval si mac adresu a zistil heslo... Daj si tam aspon WPA, podla moznosti zmen heslo a kanal... mas to tam pekne zas_rane...

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#13 Příspěvek od serviceman »

Tvůj signál je opravdu dost slabý. Jak daleko jsi od routeru? V paneláku? Zkus to dát vedle něho, jestli to bude vypadávat.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#14 Příspěvek od keemo »

su tam sice dve otvorene wifi ale mozna to robi nekdo z recese... velkej drsnak :D

Uživatelský avatar
cputakt
Příspěvky: 1234
Registrován: 01 lis 2005, 01:00
Bydliště: Karvínsko
Kontaktovat uživatele:

#15 Příspěvek od cputakt »

Taky jsem si všiml že můj signál je dost slabý,router mám ve stejné místnosti jako NB a asi 3 metry od NB.Router je asi 5 let starý,je to nějaký canyon.Router zapínám spolu s NB mám ho na UPSce společně s NB aby zbytečně nejel když je počítač vypnutý.Včera to vydželo 5 hodin potom se jakoby opět spojení s wi.fi kartou ztratilo tak jsem zkusil píchnout tu USB wi-fi a jelo to dál asi po hodině jsem zkusil se jen odhlásit z windows a zase přihlásit a už nenajela ani ta USB wi-fi po restartu normálně najela ta vnitřní wi-fi.Myslím že to není o nabourání se do routeru ale chyba bude v notebooku.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“