Fabia prý občas jede na tři válce

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Fabia prý občas jede na tři válce

#1 Příspěvek od pajosek2 »

Je možné,aby jelo auto s řízeným vstřikem na tři válce? Já myslím,že pokud by diagnostika zaznamenata takové množství nespálené směsi,tak odstaví zapalování nebo to alespoň indikuje. Já to auto nemám,ale diskutovaly jsme v teoretické úrovni. Já tyto nové systémy moc neznám,tak se ptám zkušenějších.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#2 Příspěvek od PeteBurns »

Preco by to nemalo byt mozne? :) Je to jednobodove, ci viacbodove vstrekovanie? Ak nebude na vine vstrekovac, tak kludne sviecka ci nizka kompresia valca to moze sposobovat...od praskliny na pieste ci podfukujuci ventil az po prdnute tesnenie pod hlavou ci dierku v bloku :)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od pajosek2 »

Já vím,že technicky to možné je,ale mají tyhle auta hlídání tohole problému? Nevím kolikabodový je to vstřik.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#4 Příspěvek od PeteBurns »

Zalezi, ako sa na to pozeras, co presne si pod tym predstavujes...moderne RJ dokazu vacsinou identifikovat vynechavajuci valec, pripadne detonacne vybuchy...ale kvoli tomu by bolo trochu drsne vypnut motor :) Skusali diagnostiku, co vypise? Zakerne su pripady, kde su dve chyby naraz na tom istom valci, to sa potom clovek nahlada :) Napriklad kombinacia mechanickeho razu - netesneho ventilu s elektrickou chybou - vynechavajuci modul zapalovania, vtedy ma clovek pocit, ze skusil uz vsetko a stale ten isty problem aj po odstraneni jedneho z nich :)

Uživatelský avatar
pajosek2
Příspěvky: 3992
Registrován: 24 úno 2007, 01:00
Bydliště: Zlínsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od pajosek2 »

Tak jasně,že je blbost hned odstavit motor,ale snad indikace s doporučním servisu by měla nastat. Mi ten člověk tvrdil,že mu to občas jede na tři válce,což se mi jeví jako blbost,protože by mu to zahlásila elektronika. Asnad i katalizátor nemá rád nespálenou směs,nebo ne? Ale jak říkám neznám tyhle systémy. Osobně si spíše myslím,že má netěsnost ve výfuku a ta změna zvuku ho zmátla k tomuhle tvrzení.
To,že někdo dělá věci jinak než by jsi je dělal Ty ještě neznamená,že to dělá špatně.

Nemám zájem o korekci pravopisu.

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od GeorgeB »

Aby se dalo hovořit konkrétně, tak by bylo třeba napsat systém vstřikování.
Ale bývá pravidlem, že řídící jednotka má systém rozpoznání výpadků ve spalování (který se deaktivuje za určitých jízdních režimů) - prostřednictvím snímače klepání, pak mývá detekci přerušeného/zkratovaného obvodu vstřikovače i zapalovací cívky. Ale ní vždy a za všech okolností to řídící jednotka rozpozná a né při každém problému rozsvítí kontrolku el. motoru.

Já se jednou nachytal na HTP (mimochodem tenhle motor jde stále na tři válce a není to závada :lol: ), kde byla závada - výpadek zapalování na 1. válci. Paralelní diagnostikou jsem zjistil, že ve chvíli závady nejde vstřikovač na uvedeném válci - není buzen přímo řídící jednotkou. No tak diagnoza byla jasná - vadná ř.j. motoru. A ouha, bohužel vypnutí vstřikovače bylo až následkem - ochrana katalyzátoru proti nespálenému palivu. Ale o tomto opatření nebylo v žádní dílenské ani diagnostické příručce psáno... Takže mi řídící jednotka bohužel zůstala jako těžítko na stůl :cry:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Zdarec. Když jsem ještě míval Citroen Saxo, tak mě za tu dobu co jsem jej měl, tak motor 2X jel na 3 válce. Pomohlo mi zastavit, vypnout motor, pak odpojit přívod od baterie a vyzkratovat jej z druhým. Pak se po připojení a nastartování motor nastartoval normálně. Válec mi zdech během jízdy. Diagnostika motoru o tom musela vědět, protože kontrolka diagnostiky motoru, která mi dost často svítila, tak v této situaci blikala. Jinak s tím autem se nedalo jet. Jednak to bylo, jako bych jel po pražcích a jednak bylo líný i na 3-ku.. Stalo se mi to ale jen 2X za celou dobu, co jsem to auto měl..


Ps: když jsem měl auto na technických, tak kontrolka vydržela být zhaslá asi týden a pak zase svítila. Při mým dotazu mi bylo řečeno, že jsou to nějaký sporadický chyby a nemám se tou kontrolkou zabývat..

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#8 Příspěvek od rezis »

Artaban001: Myslíš kontrolku, ale vrtulník, ponorka či kuře? Tak to je věc jak prase. Ani v servise neví co je to pořádně zač ... tedy ví, ale ne jak ji spolehlivě vyřešit. Auto normálně jezdí.... jednotka motoru bez závad. Ale prostě sporadicky se mu nelíbí emise.... děsná prdel.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

GeorgeB píše:Aby se dalo hovořit konkrétně, tak by bylo třeba napsat systém vstřikování....
Tak pokud je to opravdu fábule, je to vícebodovej vstřik - fábule jednobod snad nikdy neexistovala, na rozdíl třeba od karburátorový feliny, která se sice vyráběla, ale jen pro trhy mimo €U...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
GeorgeB
Příspěvky: 1187
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od GeorgeB »

To sice jo (vše vícebod), ale jsou systémy Motronic, Simos, Marelli.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#11 Příspěvek od Artaban001 »

Myslel jsem kontrolku "diagnostika motoru" - oranžově svítící ikonka bloku motoru na přístrojové desce..
A jinak to v současnosti neřeším, protože jsem to auto prodal.

Uživatelský avatar
txx
Příspěvky: 255
Registrován: 31 bře 2008, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od txx »

Ano, některé vstřikovací sistémy odstaví vstřikování paliva po zjištění určitého počtu vynechání zapalování příslušného válce ;-) ( tím se snaží chrání kat.)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

GeorgeB píše:To sice jo (vše vícebod), ale jsou systémy Motronic, Simos, Marelli.
Jo, tak to máš pravdu - a chtělo by to upřesnit, k jakýmu motoru ten kterej krám patří.
Pokud já vím, tak Motronic je Bosch - a bejval osazenej na "ohavy" neboli motory 1,4 MPI = původní "favoriťáckej" a "felinovej" motor Škoda OHV s 3x uloženou klikou, SIMOS je Siemens a mají ho "há-té-péčka" (jenže to jsou trojhrnce) a konečně ŘJ značky Magneti Marelli (na rozdíl od Bosch a Siemens ne Dojč, ale Taloš!) používají u fábulí šestnáctiventilový motory 1,4 a 1,6 z původní produkce VW.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Sadra17
Příspěvky: 508
Registrován: 26 led 2013, 01:00
Bydliště: Netolice

#14 Příspěvek od Sadra17 »

tipnul bycj že je to 1.4 14V a odešla zapalovací cívka

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#15 Příspěvek od BOBOBO »

Nepálící jakoukoliv svíci zjistí ihned lambda a většinou nastaví motor do nějakého pomocného režimu - aby jsi se dohrabal k servisu . A když máš štěstí , tak ti auto v servise i opraví . Zkušenosti s tím , že ti vymění postupně vše a auto stejně nejede jak má jsou . Pochopitelně zbytečně vyměněné díly ti nechají stejně zaplatit .

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“