Komunikace s ŘJ rs232 přes WIFI

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
djkennny
Příspěvky: 32
Registrován: 12 črc 2011, 02:00
Bydliště: Vrchlabí

Komunikace s ŘJ rs232 přes WIFI

#1 Příspěvek od djkennny »

Ahoj, neřešil někdo podobnou komunikaci jako připojit rozhraní RS232 přes Wifi? Potřebuji mít přistup do řídící jednotky v autě bezdrátově, má pouze RS232. Normálně používám v seriový kabel s převodníkem na USB. Tak jsem si koupil na Ebay převodník z RS232 na wifi. Program vytvoří virtuální RS232. Jenomže to nějak nefunguje. Neřeši to někdo? Je možné že se jednotka pod nějakou rychlostí připojí a pod jinou potom komunikuje.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

Těch modulů je hromada, ale často potřebují nakonfigurovat (lze i přes WIFI a softwarový AP).

Já používám toto : http://www.tme.eu/cz/details/rn171xvw_r ... 8c5b232933

Důležitý je, jestli chceš komunikovat přes router nebo přímo.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#3 Příspěvek od Zaky »

Měl bych dotaz k tomu Wifly modulu, ve specifikaci je, že umí soft-ap, chová se to potom opravdu jako AP, nebo vysílá SSID v módu AD-HOC? Jeden takový modul od ConnectBlue používáme v našich produktech, běží ve variantě AD-HOC a protože se Microsoft jako velký frajer rozhodl od svého nejnovějšího paskvilu W8.1 zrušit podporu AD-HOC sítí, máme docela problém :-(

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Starší firmware umělo AD-HOC, novější má (jen) softwarový AP. Tam se dá nastavit jen IP routeru, heslo, gateway atd, zbytek se už musí nakonfigurovat přes WIFI.

Blbý je, že ve výchozím nastavení v mojí verzi firmware se soft AP hardwarově nespustí, napřed se to musí nakonfigurovat nebo spustit přes UART, pak už to funguje pouhým uzemněním jednoho pinu i hardwarově.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#5 Příspěvek od Zaky »

Potřebujeme, aby se wifi tvářilo jako AP, nikam dál se to nepřipojuje, jen blbý uživatel se k tomu musí moct jednoduše připojit svým notebookem, tedy AP mu musí být schopné dát DHCP. Konfugurace po UART není problém. Toto by tedy Wifly splnilo?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ano. Po spuštění AP se to objeví jako nezabezpečená síť, na kterou se dá připojit, DHCP funguje, a přes webový prohlížeč a adresu config.cz se spustí konfigurace.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od Zaky »

Výborně, děkuji za info. Snažíme se k soft ap řešení dokopat i výrobce námi použité wifi, ale je s ním řeč za všechny drobné, tak při nejhorším se bude muset udělat nějaké mezideska a použít třeba toto Wifly.

Uživatelský avatar
djkennny
Příspěvky: 32
Registrován: 12 črc 2011, 02:00
Bydliště: Vrchlabí

#8 Příspěvek od djkennny »

ZdenekHQ píše:Těch modulů je hromada, ale často potřebují nakonfigurovat (lze i přes WIFI a softwarový AP).

Já používám toto : http://www.tme.eu/cz/details/rn171xvw_r ... 8c5b232933

Důležitý je, jestli chceš komunikovat přes router nebo přímo.
Připojuji převodník k již fungující síti, takže je nastaven jako client. Teď jsem měl huť se v tom povrtat a problém mam opravdu v tom, že program při navazování komunikace přes modul jede 19200 a po navázání si začíná stahovat obsah paměti ze zařízení a přepne na 38400. Jedná se o USR-WiFi232. Nikde jsem bohužel nenašel, zda toto zařízení umí samo přepnout rychlost komunikace, protože v nastavení si mohu zvolit pouze jednu konkrétní rychlost. A ani jsem nenašel zařízení, u kterého by se o takové funkci psalo.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“