Osciloskop BM550

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dosoudil
Příspěvky: 6
Registrován: 23 bře 2013, 01:00

Osciloskop BM550

#1 Příspěvek od dosoudil »

Mám tento problém:
Nefunguje mně pot. LEVEL a na obraz signál není.
Signál vidím jen při přepnutí synchroniz. do AUTO. ale tam nejde zastavit.
Potřebuji poradit , na co se zaměřit a na které desce. Jinak časovka funguje.
Díky za každou radu.

Uživatelský avatar
alles
Příspěvky: 476
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubice

#2 Příspěvek od alles »

Dokumentace je dostupná tu: http://www.zewel.tuliscz.com/meraky-brno.php

Závada bude patrně v obvodech synchronizace. Může to být i špatným natavením.Při stlačeném tlačítku auto odbíhá časová základna i pokud nepřijde synchronizační signál. Po vymáčknutí odbíhá jen po spuštění měřeným průběhem. O to se stará synchronizace
To, že spouštěcí obvody dostávají synchronizační pulzy je indikováno probliknutím led při každém pulzu, nebo jejím svitem při rychlejším opakování. Po rozsvícení led by mělo následovat rozsvícení paprsku.
Je třeba zvolit spouštění INT, +/- a ac/dc nemá až takový vliv, odbíhat by mělo při jakémkoliv nastavení. Kombinací tlačítek a potenciometrů LF a HF by měl někdy průběh zastavit. Nijak skvěle to nefunguje u žádného kusu, je to trochu typová bolest....
Pokud nic, dá se ještě vyzkoušet připojit stejný signál jako na vstup i na vstup synchronizace EXT, přepnout na EXT a opakovat postup s tlačítky a poťáky ...

Uživatelský avatar
dosoudil
Příspěvky: 6
Registrován: 23 bře 2013, 01:00

#3 Příspěvek od dosoudil »

To alles
Díky za radu.
V nastavení to asi není, Mám nastavené jak popisuješ, Závadu předpokládám v obvodech synchronizace. Rozložení součástek na desce mám, ale bez popisu, takže nevím ani kde je přívod napájení apod. Chtělo by to schema s popisem, nebo někoho tak zkušeného, že ví kam šáhnout. Ještě zkusím i tu externí synch. ale to je dost nešikovné, protože musím si udělat další kabel s BNC konektorem, ......raději bych to opravil. Ono to před časem pěkně fungovalo, takže musím najít tu chybu. Ještě počkám, snad se někdo ozve.
Pěkné svátky.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od Kremik »

Tunelova dioda. Problem je ji sehnat.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#5 Příspěvek od fredis »

Zapomeň! Jak jsi na to došel? :lol:

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#6 Příspěvek od Kremik »

Prakticka zkusenost. Nejpravdepodobnejsi vada. Zmerit ubytek napeti, a bude jasno. Jako druhe v poradi overit fet na vstupu, prip. kontakty objimek tranzistoru, ale u techto oscilu je ta tunelka casovanou bombou. Z dnesniho pohledu kurvitko, ale tehdy to tak nebylo mysleno.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#7 Příspěvek od fredis »

Když seš ten praktik. Ve kterých obvodech má ta 550ka TD? Já schéma nemám a rád se něčemu přiučím
:wink: .

Uživatelský avatar
dosoudil
Příspěvky: 6
Registrován: 23 bře 2013, 01:00

#8 Příspěvek od dosoudil »

To Kremik:

Děkuji všem, ale zvláště tobě za pomoc a navedení ke schematům a snad i na závadu.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“