Samsung P2270HD, vypne podsvícení

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

Samsung P2270HD, vypne podsvícení

#1 Příspěvek od stanimir »

Dostal s mi do rukou tento monitor s TV tunerem a problém je v tom že po zapnutí se po 2 vteřinách vypne podsvícení. Při pohledu z boku jde obraz vidět. Trubice jsem zkoušel prohodit z podobného panelu ale chyba přetrvává. A tak bych potřeboval schéma zdroje jedná se o BN44-00232D (IP-54135B). Našel jsem akorát BN44-00232A ale u toho nesedí součástky.
Nenašel by se někdo kdo by mohl schéma poskytnout?

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

Môžeš mať vadné trafko invertoru. Vypájkuj ho a premeraj, či majú obe vinutia rovnakú hodnotu.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 2#12551732
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#3 Příspěvek od stanimir »

Takže trafo v invertoru je v pořádku ale po zkouknutí odkazu jsem se zaměřil na tranzistory Q202-Q204. Pokud jsou všechny tři RK7002 tak Q204 je KO. No zkusím objednat a vyměnit pak se uvidí. Ale pokud by se někdo našel kdo má schéma tohoto zdroje byl bych vděčen.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od robo »

Omlouvám se za vstup. Mám stejný problém po zapnutí vidím moment číslo předvolby a pak to zhasne a nic. Při posvícení na displej jsem viděl bargraf volume při zesílení zvuku. Pak jsem natáhl koax a slyšel zvuk. Přehodil jsem na zkoušku horní trubice na dolní piny a logo žádné. Je takto možné usoudit že trafko bude ko?

Rozdělal a přeměřil vinutí 1.779kΩ a vs 1.069. Takže trafo.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#5 Příspěvek od decmen »

Asi 2 měsíce zpět jsem měl něco podobného na 32" Samsungu, trafo se dvěma sekundáry, jeden měl odpor vinutí ca. 1kOhm, druhý něco přes 2kΩ.
Výměna přišla na necelé 2 USD objednávkou z Ali. Podle údaje na trafu jsem našel náhradu docela rychle.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#6 Příspěvek od robo »

Trafo dnes z ali dorazilo tak jsem ho vyměnil. A podsvícení už jede. Škoda že televize nemá DVB-T2. Nebo se pletu? Kež by. Takže buď settobox a nebo z ní bude monitor k počítači.

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“