Eagle - pojmenování symbolů při vytváření součástky

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

Eagle - pojmenování symbolů při vytváření součástky

#1 Příspěvek od Chenzee »

Ahoj všem,
chtěl bych se zkušenějších uživatelů Eagle zeptat, jak se docílí tohoto (viz. přiložený obrázek). Používám verzi 5.7.0.. Jde o to, že v originál knihovně ač mají symboly pojmenované, tak se název u IC neukazuje, ukazuje se pouze u napájecích pinů.
Přílohy
Eagle_lbr.png
Ukázka
(98.78 KiB) Staženo 116 x
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Klikni na Library, Device (4xNand v liště) toho konkrétního prvku a koukni co to píše vpravo dole za Prefix. Mělo by tam být IC, pokud není tak smáčkni prefix a oprav si to. Pak uložit prvek a knihovnu. Musíš to projít ve všech součástkách, co budeš používat. Pokud tam IC prefix je, tak to bude někde v globálním nastavení, ale nevím kde.

Ale já bych měl dotaz z jinýho soudku. Není nějaký ULP co by umělo předělat celou TTL knihovnu oválný na kruhový pájecí plošky? Dělat to růčo fůčo je hrůza...
Díky
Jirka

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#3 Příspěvek od Chenzee »

Ahoj, díky za odpověď, ale mě nejde o prefix, ten je mi jasný. Jde o to, že když vytáhnu součástku (IO), která je v knihovně po instalaci, jež má jen pouzdro symbolu a napájecí piny (tzn. 2 symboly vyjadřující jeden device), tak IO má název IO1 a napájecí piny IO1P. Když ale udělám součástku já, tak samozřejmě při vytváření device musím pojmenovat symboly, tedy IO má pojmenovaný symbol A, napájecí piny pak P. Po vytažení z knihovny pak takováto součástka se jmenuje IO1A a IO1P. Ale já to A u IO1 nechci zobrazit. Nějak to ale asi jde, když to v originál knihovně tak je. Snad jsem to již popsal srozumitelně.
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od lesana87 »

Chenzee: Když mám součástku složenou jen z jednoho symbolu s Add Level = Next a ostatní mají Add Level = Request, tak to u toho s Add Level = Next ten název nezobrazuje. Není to tím, že máš dva symboly s Add Level = Next ?

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#5 Příspěvek od Chenzee »

lesana87 píše:Chenzee: Když mám součástku složenou jen z jednoho symbolu s Add Level = Next a ostatní mají Add Level = Request, tak to u toho s Add Level = Next ten název nezobrazuje. Není to tím, že máš dva symboly s Add Level = Next ?
BINGO!!!
Děkuji moc!
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
Chenzee
Příspěvky: 464
Registrován: 26 čer 2007, 02:00
Bydliště: Vysočina

#6 Příspěvek od Chenzee »

Dobrý den, mám ještě jednu otázku. Jak vyvolám znovu u součástky VALUE (hodnotu), když jsem ji předtím smazal (myslím jakože smazal to "textové pole", ne jeho obsah)?

Děkuji za ochotu. :)
Žádnej učenej z nebe nespadl ...

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#7 Příspěvek od FHonza »

Vyber příkaz VALUE, ťukni k zakládacímu bodu součástky. Objeví se dialog pro zadání hodnoty, poté někam text umísti.

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#8 Příspěvek od lesana87 »

V menu na pravým tlačítku je Unsmash, to vrátí název i hodnotu. Nebo Smash se Shiftem, to taky dělá Unsmash.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#9 Příspěvek od Milan121 »

Vytvářím DEVICE a při CONNECT nevidím na patřičném PACKAGE čísla padů,u SYMBOLU jména pinů vidím. Jak se to vlastně dělá?

A co se týká NAME pinu podle všech dostupných informací se jeho pozice a velikost písma nedá editovat,ano?

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#10 Příspěvek od FHonza »

Máš v PACKAGE pojmenované Pady ?

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#11 Příspěvek od Milan121 »

Ano očíslováno mám.
Zkouším používat i pouzdra originální.Třeba DIL14.Copak connect provedu,dokáži spojit kerýkoliv pin s kerýmkoliv padem,ale vadí mně že nevidím to číslo padu a prva si to musím napsat na papír...

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#12 Příspěvek od FHonza »

Chápu to dobře, že když dáš Connect, tak v dialogu v prostředním sloupečku Pad nic nevidíš ? Otiskni prosím sem svůj dialog Connect.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od Milan121 »

Chápeš to špatně.
V dialogu CONNECT vidím vše a také jak popisuji dokáži vše propojit jak potřebuji.Jen se mi zdá dost nepohodlné, že na zobrazeném PACKAGE
nevidím očíslovaní padů ,tak si musím patici poznačit na papír a padům připsat čísla,abych při CONNECT věděl ke kterému padu patří které číslo.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#14 Příspěvek od FHonza »

Promiň, konečně je mě to jasné. To "není chyba ale vlastnost". U složitějších pouzder vkládám do pomocné vrstvy popisy padů. Je to pak vidět i při propojování v DEVICE. Do vrstvy tPlace pak jenom to, co chci mít na potisku.

Uživatelský avatar
Milan121
Příspěvky: 716
Registrován: 07 pro 2005, 01:00

#15 Příspěvek od Milan121 »

Aha,já jsem nemyslel chyba,ale že si nedokáži jméno padu "zapnout".
Dík

Odpovědět

Zpět na „Software“