Video Philips VR 617 HIFI STEREO

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

Video Philips VR 617 HIFI STEREO

#1 Příspěvek od p32 »

Mám tady toto video, protože známé od ženy z toho nešla vydělat kazeta. Po demontáži vrchního plechu a posouváním ozubeného kolečka na pravém boku jsem dal výtah kazety do pohybu a kazetu normálně vydělal, ale jinak nejde normálně tam dát tak, aby to fungovalo. Po zastrčení sjede dolů, motorek hlavy se roztočí, páska se natáhne a pak to ztuhne, páska vrátí se do kazety a ta se nevysune a nejde normálně vysunout.
Mám stažený SM z elektrotanya.com, ale je to pro 10 takových videomagneťáků a trochu přeplácané. Nemáte někdo zkušenosti s takovým VM, abych nehledal už vymyšlené ? Stejně je to oprava zadarmo, tak bych se na to případně prostě vykašlal. Chtěla jen vytáhnout kazetu. :wink:

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#2 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 17 lis 2017, 11:56, celkem upraveno 1 x.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#3 Příspěvek od p32 »

Díky, měl jsem ten dojem taky, ale videa nedělám už dlouho. Mrknu se tam na to.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#4 Příspěvek od starecd »

Asi to tak bude opravoval jsem je 2tyto videa ale byly prasknuté, takže se protáčely na hřídelce. Nevyměňoval jsem je, stáhl jsem je natěsno kovovým kroužkem s zalepil epoxy. Zatím se nevrátily. Jo různé značky, ale stejné problémy jsou u Panďáků, jen je tam jiný převod a taky praská.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »

Tak je to přesně vono. Na tom obrázku to horní plasové kolečko je prasklé a jde do toho spodního. Je to na té dlouhé hřídelce od motorku. Bylo to vidět až jsem to celé vymontoval. Takže kroužek na to a případně epoxid, jak psal starecd. Díky oběma. :wink:

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#6 Příspěvek od starecd »

Je tam ale hodně málo místa, tehdy jsem tuším použil kousek z kovové náplně, ale už je to hrozně dlouho, tak to nevím 100%.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#7 Příspěvek od p32 »

No, něco vymyslím. Teď musím dělat zase něco jiného. Jinak díky :cry:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Tak jsem použil plech 0,25 mm. Vystřihl jsem, omotal kolem průměru 4 mm, upravil, nasadil, 2x zkontroloval, spájel nasadil znovu, trochu nahřál pájkou a sedí to. Po montáži to už jede.

Uživatelský avatar
oravan
Příspěvky: 675
Registrován: 02 led 2010, 01:00

#9 Příspěvek od oravan »

je to fušerina treba použiť originál ND

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

A ty mi ho pošleš na tuto vykopávku ? :wink:

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#11 Příspěvek od Eleman »

Vtip je v tom, že jednak kit na turbodrive stojí v AME přes 700 8O (což značně převyšuje cenu tohoto videa) a druhák, že dobře udělaná fušeřina v tomto případě vydrží víc než originální ND. :lol:
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#12 Příspěvek od starecd »

Eleman: souhlasím, známý do toho videa nechtěl vrážet prachy, tak jsem mu řekl, jak jsem to opravil a souhlasil s tím a dodnes funguje. To samé u Paňasa, na pohon od motorku tam byl prasknutý malý spojkový kousek, opravil jsem ho podobným zbůsobem jak Philipse a taky funguje.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#13 Příspěvek od Kvicala_r »

V nouzi stačí odmastit a dobrým vteřiňákem slepit. "Provizorně" sem tak opravil i Phil i Pan, než dojdou nový díly a fungují co vím dodnes-a díly mám v šuplíčku :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#14 Příspěvek od p32 »

Abych to trošku opravil. Fušeřina to není, to je jen takový výkřik od lidí, co o tomto pojmu nemají žádné ponětí. Takže abych upravil tento výkřik, tak fušeřina je něco, co se opraví takovým způsobem a to i originálním ND, že se to pak kazí o 106. Tzn. že jestli tam je originální ND nebo není, tak to s kvalitou opravy nemá nic společného pokud je ten opravář fušér. :lol:
To kolečko mi připadalo skoro jako z teflonu, takže s vteřiňákem jsem si hrát raději nechtěl.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#15 Příspěvek od mi-ro »

Ano, je to materiál z rodiny teflon, proto ho lepit nelze. Další problém je, že když ozubené kolečko praskne, nejen že se prokluzuje na hřídeli ale mezi dvěma ozuby je díky prasklině větší rozteč. V lepším případě je takové soukolí hlučné, v horším nezapadne do protějšího kola a zablokuje se. To vše se dá vyřešit i bez nového ND.
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “