Jakou sušičku prádla vybrat?

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

Jakou sušičku prádla vybrat?

#1 Příspěvek od Charos »

Zdravím vespolek,
má nejdražší zatoužila po sušičce prádla, tak musím učinit rozhodnutí.
A nemaje osobních zkušeností, obracím se sem, má-li někdo nějaký tip .
ve hře jsou např. BEKO DPU7380X, Siemens, AEG...
Hledám samozřejmě optimální poměr cena/výkon, ne nutně nejlevnější. Měla by mít tepelné čerpadlo a kondenzační funkci (bez odpadu).
Naposledy upravil(a) Charos dne 23 led 2015, 12:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od ZdenekHQ »

To BEKO si kup jedině v případě, že hned po skončení záruky to otevřeš a zkontroluješ kabely kolem bubnu a jejich upevnění. Aby to ještě alespoň rok vydrželo. :twisted:
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#3 Příspěvek od Charos »

Jojo, četl jsem tvůj příspěvek...ale byl to jinej typ, třeba už se poučili... :D

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Máme doma AEG Lavamat (asi tuto), jede už přes dva roky, zatím bez problémů (ťukám si na svoji palici dubovou).
Jen ten hluk mě trochu překvapil, pračka se mě zdá tišší.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#5 Příspěvek od Charos »

Zajímavý kousek i cena, hlučnost není zásadní, bude v tech. zázemí. (čili v ústraní).

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#6 Příspěvek od renda15 »

Kondenzační určitě, ale tepelné čerpadlo osobně ani náhodou. Rozdíl v ceně se během provozu nevrátí a je to značně komplikovanější a poruchovější. Osobně mám již druhou klasickou kondenzační (s výměníkem vzduch vzduch) a se slzou v oku vzpomínáme na naši první sušičku, která byla úplně jednoduchá s výfukem ven a krásně v zimě kouřila, jo to byla idylka - obsahovala asynchronní motor, dvě spirály a termostat. Na opravu, která nikdy nenastala by stačil šroubovák a možná 10 klíč.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od ZdenekHQ »

Charos píše:Jojo, četl jsem tvůj příspěvek...ale byl to jinej typ, třeba už se poučili... :D
Zeptej se v PM uživatele Rostav na jeho názor na chování servisu BEKO.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pauls
Příspěvky: 90
Registrován: 14 čer 2005, 02:00

#8 Příspěvek od pauls »

Neznaje věci bych se rád zeptal ještě najedno: sušičku s odpadem, nebo bez odpadu a proč? Sušička je v obou případech kondenzační a jde tedy jen o to, že pokud má sušička vývod do odpadu- nemusím pak běhat po každém sušení s vodou někam do umyvadla. Což je pak tedy samozřejmě vykompenzované o něco vyšší cenou sušičky. Je to tak? Diky.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

Pauls- ano, chápeš to správně. Konkrétně ta, co máme my doma, umí obojí, ale protože bych musel překopat kvůli odpadu celou kuchyň, tak odpad nevyužíváme. Podle typu prádla vydrží objem odpadní nádržky na jedno až tři sušení.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#10 Příspěvek od serviceman »

renda15 píše:s výfukem ven a krásně v zimě kouřila
Při větším mrazu mně ta trubka zamrzla ledem.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#11 Příspěvek od Kvicala_r »

Trochu opráším téma. Sychravé počasí za dveřma a byt není nafukovací.
Mám dva "kandidáty" Máte někdo zkušenosti dobré/špatné, pokud se najde někdo ze servisáků technické perličky uvítám:
Typ by měl být kondenzační s možností připojení na odpad. Možnost otočení dvířek vítána, dostupnost obou filtrů požadována
Whirlpool HSCX-70311
nebo dtestem chválené
Beko DPU7380

Nevím proč, ale známý tvrdil že mu obecně servisáci vymlouvali Whirlpool, jen důvod nebyl schopný říct. Já mám značkový servis poamlu za rohem, tak by to snad nemusel být takový průšvih.

Uživatelský avatar
badoch
Příspěvky: 586
Registrován: 23 úno 2005, 01:00
Bydliště: SM
Kontaktovat uživatele:

#12 Příspěvek od badoch »

Máme Beko 7330 již čtvrtým rokem, + záruku na pět let. Je sice jen kondenzační , ale podle mne se nevyplatí sušička s tep. čerpadlem. Jednak kvůli navýšení ceny a složitosti. Ohledně množství programů si myslím, že je toúplně jedno, protože používáme jeden. Ona má vlhkostní senzor takže si čas a stupeň vlhkosti vyhodnocuje sama.

Jinak máme doma všechno Beko včetně digestoře a opravdu si nemohu stěžovat, jednak na vše pětiletá záruka, ty však postupně dobíhají, ale zatím jsem u žádného spotřebiče nepotřeboval.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#13 Příspěvek od Hydrawerk »

To se dost ví mezi všemi lidmi, že Whirlpool je hroznej šmejd. Řeknou ti to prodavači i servisáci. I na různých diskuzích na webu to najdeš.
Ano, pračky Whirlpool vyrobené do roku 2000 mohly být fajn. U jedné příbuzné, která bydlí v bytě sama, je od konce roku 1999 v provozu asi AWG640. Jenže je to velmi stará konstrukce, může vycházet z roku 1992. Nejspíš neobsahuje jedinej polovodič. Programátor je mechanický. Motor asi s kotvou na krátko. Má to 400 otáček. A především se v tom furt pere jenom pro jednu osobu. Nikdy to nebylo v těžkém provozu, který bychom našli u pětičlenné rodiny s miminama.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#14 Příspěvek od Hydrawerk »

Kvicala_r píše: nebo dtestem chválené
Beko DPU7380
V dtestu nezjistí, jestli se to nepokazí za tři roky. Tam to nechají v provozu možná tak tři měsíce, nevím přesně.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#15 Příspěvek od Kvicala_r »

Právě proto se ptám na zkušenosti někoho, komu můžu důvěřovat. Od nikoho z vás asi neuslyším reklamní a alibistické řeči. No já mám od Whirlpoolu indukci, myčku a troubu (cca 3/4 roku). Asi tři roky mi celkem dobře slouží pračka. U našich je automatka cca 18 let - pár drobných oprav, ale stále drží. Proto mě překvapilo současné hodnocení WH. No po tom, co sem četl o filtrech LG asi fakt skončím u toho BEKA :)
Dnes asi bez tepelnyho čerpadla budou jen ty nejlevnější typy - a nechce se mi zbytečně doplácet za vodu, když nemám vlastní.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“