Samsung Galaxy S3 výměna sklíčka

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

Samsung Galaxy S3 výměna sklíčka

#1 Příspěvek od dury2 »

Ahoj, kamarádce jsem měnil prasklé skličko, původní jsem odlepil a nalepil nové sklíčko. Problém je v tom, že bezprostředně po výměně dotyk nefungoval, po vapnutí a zapnutí už funguje. Teď během dvou dnů už 4x musela telefon vypnout a zapnout aby dotyk šel. Když jsem při výměně sklíčko sundaval a zkoušel dotyk na samotném display, tak fungoval.
Mezi displayem a sklíčkem byla taková folie, nebo spíš silikon, který se samozřejmě potrhal a sloupal. Na novém sklíčku nic takového nebylo. Může to být tím? Díky

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#2 Příspěvek od sr71 »

ten silikon bylo asi lepidlo, kterým bylo sklo pøilepené k tìlu telefonu ne?, to že tam teï není by vadit nemìlo
tady je postup výmìny https://www.youtube.com/watch?v=wLe3C8Msbsc

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

Při výměně jakýhkoliv sklíček nebo dotykáčů může dojít k tomu, že jsou tyto části k sobě moc blízko a potom dochází k zablokování dotyk. plochy (ač je dotykáč kapacitní). Ověřeno na více modelech.
Při lepení sklíček na Samsungy je nutné dobře dávkovat UV lepidlo, jinak můžou vzniknout bubliny nebo přebytečné lepidlo zateče kam nemá. Osobně se opravám tohoto druhu vyhýbám, ale poreferoval mi o tom známý ze Slovenska, který na to má vybavení a snaží se to dělat. Úspěšnost nic moc.
Nejspolehlivější metodou je výměna kompl. LCD (včetně skla, dotykáče a rámečku). Drahé, ale nikdo to nechodí reklamovat (což by u výměny skla byl asi častý problém).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#4 Příspěvek od sr71 »

z jakého dùvodu se používá uv lepidlo, asi by šlo použít i jiné ne?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od Michal22 »

Asi by šlo použít i jiné, můžeš to zkusit.
Ale napadá mě třeba to, že jak chceš klasické lepidlo vytvrdit, když bude zatečené mezi dvěma relativně velkými plochami- kam se ti odpaří ten kyanovodík, toluen nebo voda?
Oapkuji- já to dělat nechci, ale vím od těch, co to dělají, že jedině na to UV lepidlo to přináší nějaké výsledky.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#6 Příspěvek od dury2 »

Tak co s tím teď? Sklíčko jsem přilepil na 3M oboustranou pásku-tedy samozřejmě jenom po krajích.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Jakou tloušťku ta páska má?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#8 Příspěvek od sr71 »

Michal22 píše:Asi by šlo použít i jiné, mùžeš to zkusit.
Ale napadá mì tøeba to, že jak chceš klasické lepidlo vytvrdit, když bude zateèené mezi dvìma relativnì velkými plochami- kam se ti odpaøí ten kyanovodík, toluen nebo voda?
a co tøeba epoxid? zajímá mì to, protože mì èeká výmìna skla na LG D405N - to vadné už jsem sundal, ale uv lepidlo nemám, takže jestli se do toho vùbec pouštìt
lepidlo se dá sehnat tøeba tady: http://www.ebay.com/itm/UV-LOCA-Glue-5m ... 2a4195e5fb
ale musel bych sehnat ještì nìco èím bych to vytvrdil

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#9 Příspěvek od sr71 »

ted jsem si uvìdomil, že žena má UV pec kterou používá na vytvrzování nìjakých uv lakù nebo gelù na nehty, tím by to asi šlo :D

Uživatelský avatar
Wolf70
Příspěvky: 141
Registrován: 24 úno 2012, 01:00

#10 Příspěvek od Wolf70 »

No epoxi bych tam určitě nedával zmenšuje svůj objem při vytvrzení :!: :!:

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#11 Příspěvek od dury2 »

cca 1mm. Ta původní měla asi víc.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#12 Příspěvek od Michal22 »

Tak to zkus opatrně odlepit a dát ji na dvakrát. hrana sklíčka by měla lícovat s hranou rámečku.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
dury2
Příspěvky: 127
Registrován: 22 lis 2009, 01:00

#13 Příspěvek od dury2 »

našel jsem na internetu za 40Kč pásku přímo na S3, tak to zkusím objednat. Třeba to bude tím

Uživatelský avatar
bobo99
Příspěvky: 60
Registrován: 13 zář 2005, 02:00
Bydliště: Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od bobo99 »

A není tu někdo,kdo výměnu na Samsung S3 dělá běžně?Mám také sklo prasklé,dotyk a LCD funguje dobře-děkuju za info

Uživatelský avatar
Zdencek3
Příspěvky: 65
Registrován: 17 led 2013, 01:00

#15 Příspěvek od Zdencek3 »

Komplet displej bez rámečku se dá na ebay sehnat kolem 1800,- Pokud někdo mění jen skličko a dělá to podstivě s použitím UV lepidla,tak si za to řekne ne zrovna o moc menší částku. Takže dle mě je lepší sehnat komplet nový displej, už jsem jich takhle pár vyměnil a funguje to už dlouhou dobu v pohodě, na rozdíl o těch vyměněných skel, kdy u některých oprav po čase došlo k naleptání flexi kabelu lepidlem a displej kleknul. Na druhou stranu S3 už je poměrně starý kus, zachovalé se dají sehnat za částku kolem 3 tis, tak je otázka, zda se vůbec vyplatí to opravovat.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“