Měnič napětí 12/220V

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MULLER
Příspěvky: 9
Registrován: 03 úno 2015, 01:00

Měnič napětí 12/220V

#1 Příspěvek od MULLER »

DOBRÝ DEN VÁŽENÍ.JSEM TU NOVÝ A BASTLÍŘ AMATER.DOSTAL JSEM TENTO MĚNIČ,KTERÝ PRÝ NEBYL NIKDY POUŽÍVÁN.JAKO MĚNIČ JE TO MONSTRUM-20kg.JE Z ROKU 1990.PODLE ŠTÍTKU :I1=4oA;I2=0,8A;U1=12V;U2=220V;300/300sec.POTŘEBOVAL BYCH SEHNAT SCHEMA,POKUD HO NĚKDO MÁ,BYL BYCH VDĚČEN.A POKUD TO BUDE MOŽNÉ,POUŽIL BYCH Z TOHO SOUČÁSTKY NA SILNOU NABÍJEČKU NA AUTO-220/12V-JAKO POMOCNÝ STARTOVACÍ ZDROJ.NEBO BYCH TO ZA TAKOVÝTO ZDROJ VYMĚNIL.PORAĎTE PROSÍM-NEBO NÁVRH A SCHEMA NA STARTOVACÍ ZDROJ.DĚKUJI MULLER

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#2 Příspěvek od workhard »

No CAPS please :roll:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#3 Příspěvek od Michal22 »

1. Vyměň si klávesnici- máš zaseklý Shift.
2. Dej se fotky toho monstra, jinak ti nikdo nedokáže poradit.
3. Jednu radu bych měl- pokud je to měnič z 12V na 220V, tak určitě nepůjde jednoduše předělat na měnič (=nabíječku) z 220V na 12V.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#4 Příspěvek od misocko »

no vzhladom na hmotnost , predpokladam ze to ma vnutri klasicke trafo. zapojenim jeho aktualneho sekundaru do siete dostanes na aktualnom primari nieco okolo 12V (treba skusit, premerat) nasledne usmernit a poriasit regulaciu na nabijanie. startovaci vozik z toho nespravis (40A je ubohy prud na startovanie, mozno max na pomoc polomrtvej baterke). daj fotky a vypni si CAPS LOCK :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#5 Příspěvek od EKKAR »

Jestli to je to, co si myslím, tak by se vyplatilo to spíš prodat jako měnič a koupit si odpovídající nabíječku novou...
Ale fotky a pokud možno i vnitřku pod krytem hodně napoví...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#6 Příspěvek od mtajovsky »

Jestli je tam trafo 220/12V tak to je na nabíjení 12V akku málo. Měnič by za rozumnou cenu určitě někdo koupil.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

To bude mít beztak klasický trafo z 2X primár - jednou sekundár. Záleží, jak je měnič navržen. Pokud trafo vytáhne, nechá primáry v sérii a vyvedenýho středu si nebude všímat, možná půjde použít tohle trafo jako ZÁKLAD pro stavbu nabíječky.. Vytáhnout trafo a zbytku si nevšímat. Ale jak je řečeno výše - foto vnitřku napoví..
(primár bude v případě nabíječe strana 230V a sekundár ty dvě vinutí v sérii)

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#8 Příspěvek od Milan_F »


Uživatelský avatar
MULLER
Příspěvky: 9
Registrován: 03 úno 2015, 01:00

#9 Příspěvek od MULLER »

Dobrý večer,trafo je tam velké,primár má jištění 25A,jsou v něm dva obrovské chladiče a v nich v každém tři ks,?-zalisovaných diod paralelně;potom jedno menší trfo,z kterého je napájena nějaká řídící jednotka....Mám asi 10 snímků,které se mi nedaří vložit-nevím kde dělám chybu,nebo jsou moc velké(okolo 1MB).Dá se celé monstrum ovládat i dálkově,protože je na něm přepínač pro tuto funkci.Snímky by napověděly více.Jinak,nemyslel jsem"STARTOVACÍ VOZÍK",ale jako pomocný při startu,pokud je baterka slabá-připojit aby se rychle vzpamatovala-odpojit a startovat.Použil bych z toho součástky.Nebo vyměnit za pořádnou nabíječku,jak jste mi tady kdosi radil.Zatím děkuji.Muller

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#10 Příspěvek od EKKAR »

Dej mi ty fotky do mailu nebo zavolej na Skype Ekkar_z_Bastlirny - ty fotky ti datově zmenším a ukážu, jak je sem vecpat...

Co s tím měničem podniknout potom následně můžem probrat zas tady.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#11 Příspěvek od masar »

Tak ty fotky ulož na nějaký hosting, třeba sem a dej sem odkazy, když je neumíš zmenšit. :wink:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#12 Příspěvek od EKKAR »

Jestli teda má "zpětnovazební smyčku" tak dlouhou, jak reprezentuje interval jeho návštěv tady, tak si na další odpověď počkáme minimálně do zejtřka večera, možná spíš do soboty...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#13 Příspěvek od masar »

Třeba má tak rychlý upload. :wink:

Uživatelský avatar
MULLER
Příspěvky: 9
Registrován: 03 úno 2015, 01:00

#14 Příspěvek od MULLER »

Tak jsem se snažil nahrát obrázky na hosting,jak mi poradil "masar"

Uživatelský avatar
misocko
Příspěvky: 1250
Registrován: 26 čer 2009, 02:00
Bydliště: Hlohovec (Sk)

#15 Příspěvek od misocko »

a podarilosa? ak ano , kde je link :D

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“