Fiat Brava, nejdou ostřikovače

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jerab
Příspěvky: 242
Registrován: 12 led 2011, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

Fiat Brava, nejdou ostřikovače

#1 Příspěvek od jerab »

Zdravím!
Následnou kontrolou jsem zjistil,že z rozbočovače k tryskám stříká voda přes jeho dírku.Nikde jsem nezjistil,jakou funkci ta dírka plní a co je v něm vadné.Jedná se o Fiat Bravo r.v.1999.Díky za odpověď.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Moc nechápu co myslíš dírkou v rozbočovači, ale pokud ti z hadičky kapalina valí (po odpojení kdekoliv) a z trysek nic nejde, tak budou asi ucpané. Mimochodem, u Fiatů to byla v minulosti docela častá závada. Stejně jako u starších škodovek.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
jerab
Příspěvky: 242
Registrován: 12 led 2011, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#3 Příspěvek od jerab »

Přidávám názorně.Je to plást.rozb.Jde mě o to,proč to stříká přes tu dírku.Tím pádem nejde tlak do trysek.Nějakou funkci to musí mít.Pravděpodobně je ten rozb.vadný.
Přílohy
P1000759.JPG
(241.29 KiB) Staženo 43 x

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Hm, mě napadá jedině že by to byl pojistný ventil, který by se destruktivně otevřel při překročení tlaku (např. právě při ucpaných tryskách).
Když odpojíš hadičky k ostřikovačům, jdou trysky profouknout?
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#5 Příspěvek od helios »

V tej dierke je spätný ventil, ktorý má za úlohu po vypnutí čerpadla ostrekovača pustiť vzduch do prívodnej hadičky, aby kvapalina stiekla nazad do nádobky a zbytočne nezamrzla v hadičke. Asi to máš zanesené, rozober to a prepláchni tlakovou vodou, prípadne prefúkni kompresorom. Nie je tiež od veci dať medzi hadicu od čerpadla malý filter, mne to pomohlo a odvtedy sa mi nezapchávajú trysky.
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
galjo
Příspěvky: 1352
Registrován: 15 črc 2005, 02:00
Bydliště: záp.slovensko

#6 Příspěvek od galjo »

Ano to je poistný ventil. Mal som Fiat Punto a tá gumička čo tam bola sa poškodila. Riešil som to že to víčko som nožom vybral a pod to som dal igelit aby sa to uzavrelo a víčko dal nazad. Ventil fungoval asi pol roka a pokial som zohnal nový rozbočovač . Nakoniec som tam dal spätný ventil a rozbočovač z škodovky. Ked som len zalepil tu dierku tak to padala voda a ostrekovač striekal až po 2 minutách kým sa mu podarilo naplniť hadičky a niekedy sa to ani nepodarilo aby striekal.

Uživatelský avatar
jerab
Příspěvky: 242
Registrován: 12 led 2011, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#7 Příspěvek od jerab »

Tak jsem to vymontoval,ale profouknout to nejde z žádné strany.Nevím zda to musí propouštět i při foukání pusou.Jinak vrchní část v které je dírka se dá klečtěma otáčet,ale nevím zda se to dá nějak rozebrat abych to mohl vyčistit.Nechci to zničit,jelikož bude problém sehnat nový.Ale asi jiná možnost nebude.

Uživatelský avatar
jerab
Příspěvky: 242
Registrován: 12 led 2011, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek

#8 Příspěvek od jerab »

Tak vyřešeno! Silou jsem to rozebral a zjistil že uvnitř je malá membrána s prožinkou.Pravděpodobně to bylo nefunkční,tak jsem to vyndal,znova zacvaknul a dírku jsem zavařil pájkou,namontoval a vše funguje.nejrychlejší oprava než seženu nový rozbočovač.Díky za odpovědi!

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“