Elyty, výkonové spínané zdroje a AME

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

Elyty, výkonové spínané zdroje a AME

#1 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já vím, že jsem starý šťoural a některé firmy mě za to nemají moc rády, ale nedá se nic dělat.

Jelikož jsem začal objednávat z AME, zajímal jsem se o to, jestli elyty TEapo 105st. jsou vhodné pro spínané zdroje. Byl jsem ujištěn, že "přece je to elyt na 105 stupňů a Teapo je značka, tak proč by nebyly"...

Tak jsem objednal zkušební "set" a výsledek - dodávají serii SEK, což je univerzální elyt, tudíž do spínaných zdrojů pro vyšší výkony nevhodný. Podařilo se mě najít v jejich nabídce výrobce Yaego , serie SX , která je určena do spínaných zdrojů a měla by vydržet poněkud víc. Nicméně to zase vypadá, že co se týká elytů, zůstanu u GES, dodává HITANO EXR a ty mám ve spínaných aplikacích prověřeny.

Zatím nejhorší výsledek byl s elytem J.D 3300U/10V/105st z Nedis, který odešel po pár desítkách hodin ve zdroji 5V/asi 60-80W (holt Korea i do profi zařízení pro lékařskou techniku dává na sekundár jen 1 elyt)... V té samé aplikaci a opravě se mě zatím žádný Hitano nevrátilo..

Tolik pár poznámek pro ty, co mění elyty ve spínaných zdrojích pro větší výkony na sekundární straně a nestarají se o to, na co je nový elyt vlastně určenej.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
MetalGod
Příspěvky: 6556
Registrován: 30 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Seč

#2 Příspěvek od MetalGod »

Kvalitní jsou i elyty Matsushita.
Kdo není ve dvaceti levičák, nemá srdce,
kdo je levičák ve čtyřiceti, nemá rozum.
— Winston Churchill

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od DjRix »

Ono je to asi těžký.....já třeba na Hitano slyšel jen to nejhorší,a tady kolega tvrdí že je s nima spokojenej,to samý jsem slyšel na ty Matsushita a ty teď tvrdíš že jsou dobrý,to samý na kodny Mallory,který zrovna ve foliáčích na zahraničních fórech dost chválí,tak kdo se v tom pak má vyznat??
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#4 Příspěvek od ZdenekHQ »

Asi je to fakt těžký si vybrat. Ale to Hitano používal i kolega, co si dával dost záležet na kvalitních kondenzátorech.

BTW dost záleží na aplikaci, určitě bych z hodnocení vynechal přetaktovávače motherboardů, ti nebudou spokojení se žádnou značkou...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

Je fakt ze HITANO ma dost dobré rozměry a tyky jsem s nima docela spokojený. zatím musím zaklepat ale ještě jsem na ně neměl reklamaci
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“