Canon laserbaseMF6530, zásek papíru

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
SuchaR125
Příspěvky: 58
Registrován: 05 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Svitavy

Canon laserbaseMF6530, zásek papíru

#1 Příspěvek od SuchaR125 »

Ahoj ,
dostala se mi do rukou tato kancelářská kopírka Canon laserbaseMF6530,
s jedinou vadou, papír vytiskne ale nevyjede s ní úplně celej, jednou třetinou zůstane vevnitř, rukou se dá v pohodě vytáhnout, ale problém je že hází chybu zásek papíru, takže se s ní nedá vytisknout v jednu chvíli více než jeden papír. Je mi líto ji vyhodit když je tak dobrá :) a v podstatě se dá říct že i funkční, papír se zasekne kousek za pecí a měl sem to už i rozdělaný a nic sem tam neviděl. Poradí mi někdo prosím ? předem děkuji za odpovědi

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#2 Příspěvek od dreamer »

Jestli část papíru vyjede ven tak není důvod aby se papír v tiskárně zasekl - zkontroluj nastavení velikosti papíru v menu tiskárny, možná je nastaven papír rozměru A5 nebo jiný podobný formát.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#3 Příspěvek od rnbw »

Moze byt problem aj v senzore papiera - ak tam teda na konci nejaky je.

Podobny problem som mal na Samsung ML-2545 - papier sa zastavil tesne pred koncom. Problem bol v tom, ze vnutri sa nejaky kablik zamotal do senzora papiera na vystupe a potom si tlaciaren myslela, ze sa papier zastavil.

Uživatelský avatar
SuchaR125
Příspěvky: 58
Registrován: 05 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Svitavy

#4 Příspěvek od SuchaR125 »

A4 tam nastavený je a u toho senzoru na konci není žádný problém, chyba bude asi někde jinde protože občas se ten papíru zasekne i po cestě, přestávám v tu tiskárnu věřit ...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#5 Příspěvek od rnbw »

Ak sa ten papier naozaj zasekne, tak treba hladat mechanicky problem - gumene suciastky a pod.
Inak mame v robote takmer rovnaku MF5730 a funguje uz dlho bez problemov.

Uživatelský avatar
SuchaR125
Příspěvky: 58
Registrován: 05 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Svitavy

#6 Příspěvek od SuchaR125 »

to se snažím hledat a když teda skoro celej vyleze, tak je ten papír v jednom místě zvlněnej, nemůže to dělat v peci ?

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Třeba máš stvrdlej nějakej podávací válec. Očisti lihem všechny gumové válce..

Uživatelský avatar
SuchaR125
Příspěvky: 58
Registrován: 05 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Svitavy

#8 Příspěvek od SuchaR125 »

tak jsem na to nakonec přišel, furt sem si říkal že ta poslední oska se taky musí točit a nakonec a ejhhle na jejím konci byl urvanej takovej unašeč na kterým bylo vložený kolečko (viz. foto) takže už několik stránek vyflusla bez keců :) ale stejně se po cestě občas nějakej papír zasekne, zítra zkusím ty válce očistit lihem .. děkuji za rady !
Přílohy
IMG_1375.JPG
(245.49 KiB) Staženo 80 x

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“