jak rozpoznám typ reprobeden Tesla ? (s děrovanou mřížkou)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

jak rozpoznám typ reprobeden Tesla ? (s děrovanou mřížkou)

#1 Příspěvek od radioelectrum »

Jeden kamarád mi položil takovouhle zajímavou otázku. Má na mysli dvoupásmové reprobedny Tesla, ty s tou plastovou děrovanou mřížkou. Dávaly se originálně ke gramorádiím třeba Synkopa, Alegro. Označení mají 1PF06733 s kondíkem a 1PF06762 s vyhybkou.

Jak rozpoznám o které se jedná pokud na nich není štítek a majitel bazaru mu nedovolí demontovat reproduktor ? Nedovedl jsem mu odpovědět, a mě by to také zajímalo. Upřímně poslechově já to nepoznám.

popis najdete třeba zde:
http://www.repromania.net/tesla/ruzne-r ... 067-33.php
a potom:
http://www.repromania.net/tesla/ruzne-r ... 067-62.php

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#2 Příspěvek od Ruprecht »

Já bych je zvážil... :)
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Jimmi2
Příspěvky: 1177
Registrován: 04 led 2010, 01:00
Bydliště: Praha, Teplice

#3 Příspěvek od Jimmi2 »

Netušil jsem, že existovaly ve dvou verzích.
Já je mám doma taky, od Sopránu. To budou asi logicky ty horší, s jednoduchou výhybkou. Teda jestli jsou to ty horší.
Vážit je není špatný nápad. Nicméně dá se snadno sundat ta mřížka - v rohových dírách jsou šrouby a je to bezbolestné. Na to by bazarník snad mohl přistoupit....

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Tak pokud máš měřič indukčnosti, mohlo by to být poznat při měření na svorkách. Ale chtělo by to změřit oba typy a zjistit, kolik je tam rozdíl.
A popravdě- tyhle bedny hrají kolikrát lépe než různé pseudotřípásma slovutných značek, co se dodávají k dnešním věžím.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od radioelectrum »

Zvážit je by mohlo být dobré, jen doufám že u různých kusů má dřevo stejnou hmotnost.

to Michal22: já ty reprobedny mám a nedám na ně dopustit a právě proto je chce kamarád když je u mne slyšel v chodu.

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#6 Příspěvek od Ruprecht »

Typ reprosoustavy: 1PF 067 33
Hmotnost [kg]: 4.70

Typ reprosoustavy: 1PF 067 62
Hmotnost [kg]: 6.30
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

A u Sopránu je 733 jen s kondem? Bohužel ten papír vzadu dávno odpadl.
Díky
Jirka

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#8 Příspěvek od konosuke »

Nakouknout dovnitř půjde nejsnáze velkým otvorem středobasu, pokud je teda na šroubkách přichycen zvenčí, ne uvnitř...Mám dojem že Soprán měl dvoupásma s kondem v sérii ale obě verze hrají nejspíš stejně jak už někdo konstatoval dříve.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29692
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#9 Příspěvek od EKKAR »

V service manualu k Tesla 635A Soprán je uvedeno:
ROZMĚRY A HMOTNOSTI:
Přijímač ................................560 x 140 x 200mm.....................5,4kg
Skříň s reproduktory ..............340 x 230 x 200mm.....................6,0kg
Přitom dál v popisu je napsáno, že:
REPRODUKTORY:
Do zděří 1,2 přípojky pro reproduktor je zapojen přímo reproduktor LRP1, (PRP1), jehož membrána je upravena tak, aby přenášela střední tóny a při umístění ve vzduchotěsném prostoru navíc zdůrazňovala basy. Výškový reproduktor LRP2 (PRP2), připojený přes kondenzátor C191 (C192), přenáší vyšší zvukové kmitočty. Oba reproduktory i kondenzátor jsou vždy vestavěny v samostatné skříni.
Ze seznamu součástek pak lze zjistit, že C191/192 jsou svitky TC473 s kapacitou 8uF a tolerancí ±20% na napětí 160V. V manuálu je i vyobrazení vnitřního uspořádání reproskříňky, ze kterýho je jasně patrný, že "výhybka" je jen kondík.
Přílohy
pic 036a.jpg
(69.69 KiB) Staženo 142 x
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#10 Příspěvek od Thales »

Tyto bedny existovaly dokonce hned ve čtyřech variantách - 1PF06733, 37, 40 a 62, přičemž ty varianty 37 a 40 jsou velmi vzácné a tudíž se s nimi člověk pravděpodobně nepotká.

Lze to zjistit proměřením impedanční charakteristiky, což lze relizovat třeba pomocí notebooku a jednoduchého bastlu s odporem a vypínačem. Částečně i dle stejnosměrného odporu, který bývá zhruba o 1ohm vyšší, ale na to nelze spoléhat.

Nebo pomocí hmotnosti - výhybka v těchto bednách je celkem poctivá, což se na hmotnosti projeví. Ne však rozdílem 1,6Kg. Můžu to změřit. hrubým odhadem bych viděl na rozdíl 0,6Kg

Dalším indikátorem je že v bednách 33 je obvykle basák ARN567 (u některých sérií ARN565) který se vyznačuje vždy modrým košem, coř je dobře vidět na uších u montážních šroubů. U některých sérií byly uši přetřené černou barvou. U verze 62 byly osazené novějším středobasem ARN5604, který po většinu výroby měl černý koš. Pouze počáteční série měla modrý koš jako starší ARN567

Uživatelský avatar
fero_b
Příspěvky: 582
Registrován: 17 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Kosice

#11 Příspěvek od fero_b »

hmm, tiez mam take bednicky, aj som ich troska reparoval, lebo rokmi boli znicene, a cez tu plastovu mriezku som natiahol akusticke platno, vyzeraju super:-) aj hraju vyborne, by som ale tiez bol zvedavy ktory typ mam, ja som to mal ku takemuto radiu: Radio TESLA Sextet 637A

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#12 Příspěvek od konosuke »

Tak se podívej dovnitř jestli je tam prostý kond v sérii s výškáčem a středobas napřímo k výstupu nebo složitější výhybka s tlumivkou, situace bude jasná. Sextet byl vizuálně trochu podobný Sopránu, odhaduji první alternativu ale v průběhu výroby možná něco pozměnili, vylepšili. Sextet s vloženým gramo šáskem Tesla HC15 se jmenoval Moderato, Soprán s gramofonem byl Alegro, tam bych předpokládal kvalitnější repro výhybku sestavy ale mohlo být i jinak.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29692
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#13 Příspěvek od EKKAR »

Tesla 635A Soprán s gramcem HC-13 se jmenoval Tesla 1032A Synkopa, teprve s gramcem HC-15 to bylo 1032A-3 Allegro. Vnější vzhled skoro stejnej - tam by se dalo předpokládat nějaký odchýlení v reprobednách.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ciplox
Příspěvky: 18
Registrován: 09 zář 2011, 02:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od ciplox »

Radioelectrum píše, že NEMÔŽE bedne rozoberať, aby zistil, čo je vnútri!
Modely týchto bední s výhybkou - 1PF 067 62 / 1PF 067 70 majú prívodný kábel na zadnej stene vyvedený úplne dolu, takmer až na hrane spodnej steny. Kondíkové 1PF 067 33 / 1PF 067 40 ho majú vyvedený podstatne vyššie.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#15 Příspěvek od fredis »

Pořádně si to přečti! :cry: Konosuke píše ferovi. Nevím proč do toho taháš Radioelectrum.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“