ATX zdroj s co nejdelší kabeláží

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

ATX zdroj s co nejdelší kabeláží

#1 Příspěvek od milavla »

Ahoj, mám doma atx zdroj u kterého je jeden zásadní problém má krátké kabely, které nedosáhnou kam potřebuju. Nevíte o nějakém zdroji, který má nadstandardně dlouhou kabeláž? (víc jak 50cm) a z kterýho bych si ji mohl přeletovat? Rada typu vyměň celý zdroj mi nepomůže, protože jde o atypický pasivní zdroj a prodlužovací kabely tam taky dávat nechci, děkuji.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Já bych si asi z nějakého vadného zdroje odcvakal kabeláž, na tom, který potřebuji nadstavit, bych odcvakal konektory, spájel to dohromady a zatáhl smršťovačkou. Hned by to měl asi 60cm.
Pochybuji že existuje nějaký zdroj s extra dlouhou kabeláží- možná u modulárních zdrojů.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od otakarv »

Asi tak nějak, pokuď máš krátké přívody, vycvykej odněkud z nějakých zařízení kabely stejných barev a průřezů, popřípadě v elektromateriálu zakup, nadpájkuj, navlékni smršťovačky a konce zapájkuj do patřičných napájecích bodů a máš vyřešeno.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#4 Příspěvek od Celeron »

Já jsem někde viděl nabízet asi 15 cm prodlužovačku na napájení boardu. Nevím, zda 20 nebo 24.
Jirka

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Jinak začínejte zdroje skladovat . Asi vinou beden na elektroniku se počet zdrojů v SD rychle snižuje .... A když budete sami vyhazovat , tak si odstřihněte konektory 20+ a ten 4pin 12V , může se hodit ...

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od jjilek »

Mám tady cca 120cm ale je to z nějakého Dell serveru, takže má odlišné barvy na 20 pin konektoru ale nemá 4pin konektor.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

BOBOBO- kabely stříhám už několik let. Člověk občas potřebuje kus silnější licny, tak se to hodí.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Lukas-Peca »

Izolace licen z PC zdroje snese až 20 kV. Sice to trochu srší, ale neprorazí se :)

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#9 Příspěvek od Mira_A »

Ze zdrojů se hodí spoustu věcí. Takže všechny jdou u mě na rozebrání.
Do sběrného dvora to nepatří. Když tak pěkně separované. Je v nich celkem dost mědi. Taky se hodí ty dvojité diody, tranzistory, tlumivky, toroidy...atd.
Ze dvou jsem vytáhl modul ovládání větráčku termistorem. Taky se hodí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#10 Příspěvek od rnbw »

Po 5 eur sa funkcne zdroje daju predat.

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#11 Příspěvek od milavla »

Nezná třeba někdo odkaz na nějakou fabriku v Číně kde by se kabeláž ke zdrojům prodávala jako metráž? Potřebuju v podstatě jenom hlavní kabel do desky 20+4 pin a Molex k pevným diskům.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#12 Příspěvek od rnbw »

Vsak to su samostatne vodice, len zopnute. A na konci nakrimpovane kontakty a nasunute do konektora.

Uživatelský avatar
milavla
Příspěvky: 295
Registrován: 03 zář 2008, 02:00

#13 Příspěvek od milavla »

Jasně, tak jinak je někde možný sehnat samostatně ty konektory a káble, aby to i sedělo barevně?:)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od Habesan »

Jelikož je to jenom jeden z mnoha produktů firmy Molex určitého typu (Molex Mini-fit Jr. 5566-20A, případně 5566-24A), nebo jeho kopie, dodávají k němu různé firmy také další materál a nástroje.
"Vypichovák" (Molex 11-03-0044), jsou dva plíšky z pružinové oceli, připevněné paralelně na obou stranách nosného plíšku příslušné tloušťky (cca 1,5mm).
Lisovací kleště, a nové dutinky také nejsou až tak nedostupné.

A ano, stránky firmy Molex jsou prasárna podobně jako stránky firmy Wago.
milavla píše:atypický pasivní zdroj
Fortron ZEN ???
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“