Snažím se začínat programovat na STM32

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
muliku
Příspěvky: 5
Registrován: 07 črc 2014, 02:00

Snažím se začínat programovat na STM32

#1 Příspěvek od muliku »

Ahoj,
mám trochu zkušeností s programováním AVRek v Céčku. Nyní ale dělám na projektu, který vyžaduje, aby běžel na STM32. Mám doma kit Discovery STM32F030 a programuji přes prostředí Keil.
Jediné, co se mi zatím povedlo, bylo nahrání nějakého defaultního programu blikání ledek do procesoru. Když ale zkoumám kód, absolutně se v tom nevyznám. Zatím jsem pouze vykoukal, že GPIO je něco jako PIN/PORT u AVRek.
Rád bych se proto zeptal, je někde k mání nějaký tutoriál (kde si vše napíšu sám), popřípadě soubor příkazů, kde je popsáno jak je zapsat a co dělají?
Díky předem za odpovědi ;)

Ještě doplnění, je mi jasné, že až budu programovat, budu pouze využívat funkce knihoven a vpodstatě nemusím vědět co se jak píše. Ale abych se do toho teď trochu dostal, potřebuji nějaké základy, něco jako "Hello world" na PC

Uživatelský avatar
Charos
Příspěvky: 784
Registrován: 16 říj 2009, 02:00
Bydliště: u Chrudimě

#2 Příspěvek od Charos »

Tady máš nějaký kurs:
http://mcu.cz/news.php?extend.2493.3

Uživatelský avatar
Jeejda_teda_puvodne
Příspěvky: 142
Registrován: 08 dub 2012, 02:00

#3 Příspěvek od Jeejda_teda_puvodne »

 
Naposledy upravil(a) Jeejda_teda_puvodne dne 25 říj 2016, 14:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#4 Příspěvek od _luky_ »

<OFFTOPIC>Používáš omezenou verzi Keil nebo se ti podařilo získat plnou verzi? Pokud ano, poradíš kde?</OFFTOPIC>

Uživatelský avatar
Jeejda_teda_puvodne
Příspěvky: 142
Registrován: 08 dub 2012, 02:00

#5 Příspěvek od Jeejda_teda_puvodne »

Naposledy upravil(a) Jeejda_teda_puvodne dne 25 říj 2016, 14:26, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Karel4
Příspěvky: 11
Registrován: 27 dub 2014, 02:00

#6 Příspěvek od Karel4 »

Zdravím. Krátký kurz proběhl v časopisu Praktická elektronika č. 2.2013 - 1.2014. Vše se týkalo STM32F (architektura ARM Cortex M3). A odkaz na úplný začátek např. zde. V každém případě se připrav na delší studium, jen jako příklad, jeden port má kolem 20 nastavovacích registrů, zapínáš - vypínáš mu např. časování ... atd. Ono už u řady ATXmega jsou zapotřebí dva datasheety a je toho dost, natož u ARM. Mimochodem, v té Praktické elektronice šel před tímto seriálem seriál právě o ATXmegach.

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“