Oprava baterie GRAPE32

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

Oprava baterie GRAPE32

#1 Příspěvek od cirus »

Mám dvě stejné baterie GRAPE32 4400mAh - obě hlásí "Zvažte možnost nákupu nové baterie" a u její ikony je červený křížek.
Jednu jsem rozkuchal a změřil články, dva mají menší napětí než ostatní.
Představuji si, že rozkuchám i druhou a prohodím horší články za lepší a logicky by měla vzniknout baterka bez té hlášky a červeného křížku.
Dočetl jsem se, že je potřeba pak udělat jakousi novou kalibraci v eeprom. Co to znamená a jak se to dělá?
Nechce (neumím) se mi stavět nějaký programátor, jde mi jen o to, abych vydržel než mi příjde nová levná baterka z Číny (2měs).
Prosím o polopatický návod.
Dík

Uživatelský avatar
Zaky
Příspěvky: 6129
Registrován: 30 říj 2010, 02:00
Bydliště: Praha

#2 Příspěvek od Zaky »

Dělá se to tak, že se nejdřív zjistí, jaký je v baterce použitý IO a zda má eeprom vedle zvlášť nebo přímo na čipu. Pak se podledatasheetu toho obvodu příslušným programátorem eeprom modifikuje do stavu odpovídajícího novým článkům. Jednoduché to není, bez vhodného programátoru to nepůjde a polopatický návod těžko seženeš.

cirus
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 252
Registrován: 24 lis 2008, 01:00

#3 Příspěvek od cirus »

Sakra! To mám zase smůlu!

Takže když jsem články odpojil od desky s elektronikou, vyměnil dva články a zase to dám dohromady, tak to už nebude fungovat vůbec?

A co když jsem články odpojil od desky s elektronikou a zase to dám dohromady jak to bylo, tak to už nebude fungovat vůbec?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“