SONY SLV-E510

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ESTRA
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2005, 01:00

SONY SLV-E510

#1 Příspěvek od ESTRA »

Namáte někdo zkušenost s tímto rekordérem? Nechce mi přehrávat, rychle převíjet ani vrátit kazetu. Jakoby se tam kousla. :!: Jirka

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

SLV Sony

#2 Příspěvek od LOYZA »

To je těžké nováčku radit tak, když nepíšeš co jsi už vše "pokusil"! Co umíš, jsi úplný laik? Nebo co a jak? Popiš co a jak a pokusíme se ti napomoci.

Uživatelský avatar
ESTRA
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2005, 01:00

#3 Příspěvek od ESTRA »

Pokusil jsem se vyndat kazetu, ale ta se ani nehne. Pásek je stále v páskové dráze.
Jsem schopen měřit napětí, ale nemám schéma.
:!:
Jirka

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

Sony VCR

#4 Příspěvek od LOYZA »

Jiříku, ani tentokrát jsi nic moc nepopsal. Nevadí, mám trošku trpělivosti a tak se budu ptát. Video svítí, cosi je schopné dělat, že? Co vše je schopné? Naladíš třeba nějaký TV program? Nebo - na displeji něco je, tedy svítí a dá se to zapnout a vypnout? Jdou na něm přepnout navolené programy? Pokud ano, pak když nefunguje "jen" videomagnetofon, nereaguje na nic, pak někde bude asi scházet nějaké napětí. Nebo se při navolení nějaké funkce VCR někde ozejvá z mechaniky nějaká snaha o "cosi"? Pokud budeš trošku šikovnej, odejmi přední panel, a velmi opatrně vymontuj mechaniku. Pak se pokus o vyjmutí pásky ručně. Chce to ale jistou zkušenost, abys nenapáchal mnoho škody! Nejlépe žádnou! Sony - drahota za vše! Pak překontroluj celou mechaniku, případně odhal, jestli se někde na mechanice něco nepo... Pak nastav vše do "základní" polohy a modepřepínač taky. Ten pro jistotu raději rozeber a klasicky ho vyčistit, napružit opatrně kontakty a vše dát do původního postavení. Pak i mechaniku vrať na původní místo a pokus se o to, jestli to pomohlo. No a pak dej vědět. Loyza.
PS na víc už nemám!

Uživatelský avatar
ESTRA
Příspěvky: 51
Registrován: 25 úno 2005, 01:00

#5 Příspěvek od ESTRA »

TV programy fungujou. Mechanika se chvíli o cosi snaží, ale kazeta se přitom ani nehne.
Zítra zkusím tu rozborku, jak radíš. Snad mi na to vyjde čas. Zatím moc díky.
:!:
Jirka

Uživatelský avatar
Lupiino
Příspěvky: 36
Registrován: 06 čer 2006, 02:00

Mode selector

#6 Příspěvek od Lupiino »

Co takhle obětovat pár kapek čistidla a začít tím mode sel.? Pokud to neumí a pustí se do mechaniky, je mrtvej :twisted: a u Sonyho to občas pomohlo :wink:

Uživatelský avatar
LOYZA
Příspěvky: 543
Registrován: 20 úno 2006, 01:00
Bydliště: Kladno

Sony VCR

#7 Příspěvek od LOYZA »

Lupiino, jinak než vyjmout mechaniku a pak se teprve dostaneš k mode sviči. Jasně že mu neradím aby rozebíral mechaniku, pokud to nezná! Jen se může pokusit o vyjmutí pásky, jasněže velmi opatrně! Nepamatuji si tu mechaniku přesně, jinak bych mu poradil víc.

Uživatelský avatar
Lupiino
Příspěvky: 36
Registrován: 06 čer 2006, 02:00

Mechanika

#8 Příspěvek od Lupiino »

Jasně, to beru. Alespoň při vysouvání kazety zjistí, jestli není prasklé a protočené to plastové kolečko u spojky. To by to taky mohlo být. Napadá tě ještě něco? Jinak tu mechaniku mám celou k dispozici (trochu jiný typ, ale měla by pasovat) jen má vydřenou hlavu.....

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “