ALIGATOR S4700Duo (přesunuto)

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

ALIGATOR S4700Duo (přesunuto)

#1 Příspěvek od bastlir40 »

Krásný den všem. Včera jsem s operátorem potřeboval něco vyřešit a tak nastala zdlouhavá volba čísel. Při výběru toho správného čísla jsem zjistil, že mi při zobrazení telefonní klávesnice displej nereaguje na stisk kláves 1 až 3. Číslice 4 a více už normálně reagují na dotyk. Podezíral jsem z toho závadu displeje ale při jakémkoliv jiném použití mobilu reaguje displej celý bez problému. Restartoval jsem mobil, vypnul a zapnul, vrátil do továrního nastavení ale nic nepomohlo. Nevíte prosím někdo, kde by mohla být chyba? Předem děkuji za každou radu a pomoc. Mirek
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Sakra, já tady píšu elaborát o problémech EMI filtrů u klasických klávesnic a on má dotykáč :D
Najeď někam, kde se ti překlápí obraz na LCD a zkus psat ve vertikální i horizontální pozici. Podle toho, co popisuješ, ti přestala fungovat menší oblast dotykáče, která koresponduje s umístěním číslic 1, 2, 3.
Tím že zkusíš pracovat i v překlopené poloze, si to potvrdíš. A pak asi jen výměna dotykáče (nejspíš dostal nějakou ránu a přerušily se elektrody od dotykáče k řadiči).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#3 Příspěvek od bastlir40 »

Mockrát děkuji za radu a pomoc. Je to přesně jak píšeš. Předpokládám že oprava se bude rovnat koupi nového mobilu. V záruce už není a myslím si že nejméně 2000kč by mě to asi stálo. :cry:
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#4 Příspěvek od Michal22 »

Ještě nehaž flintu do žita a zkus zavolat/napsat do Adartu
Za zeptání nic nedáš a slyšel jsem, že v některých případech vyšli zákazníkům nadstandardně vstříc.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#5 Příspěvek od bastlir40 »

Mockrát děkuji. Zavolám tam a dám vědět jak jsem dopadl s opravou. Díky za velkou pomoc a ochotu.
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#6 Příspěvek od bastlir40 »

Problém vyřešený :D , doporučili mi nastavit znova mobil do továrního nastavení, vyjmout SD kartu a baterii. Pak to vše vložit spět, zapnout mobil a připojit k počítači s přístupem na internet. Prý to byla chyba firmware. Vše jsem udělal podle jejich rady, mobil si z internetu stáhl 9MB dat a pak se vypnul. Po novém startu vše pracuje jak má.
MICHAL22 ještě jednou moc děkuji, pomohl jsi mi zachránit mobil. :agree:
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#7 Příspěvek od Michal22 »

Bastlir40- a vidíš to, já zas vím něco nového :D
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“