Motorola Razr - (Subsidy kód) - tlačítka problém

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pauli23
Příspěvky: 112
Registrován: 27 pro 2007, 01:00

Motorola Razr - (Subsidy kód) - tlačítka problém

#1 Příspěvek od Pauli23 »

Mám Motorolu Razr V8. Po vložení jiné SIM karty chce telefon nějaký Subsidy Password. Předpokládám, že je to asi blokace na operátora. Nemá na to někdo nějakou kalkulačku? Nebo se to dá vyrušit pouze přes nějaký Box?

----------------------------
Doplnění: Po úspěšném odblokování již telefon nezobrazuje Subsidysi Password a lze používat s libovolnou SIM.

Po nějaké době se začal projevovat jiný problém a to s klávesnicí. Telefon samovolně aktivuje některá tlačítka (4, zesílení hlasitosti,...), aniž by byly stisknuty. Setkal se někdo u tohoto modelu s tímto neduhem? SW nebo HW (tlačítkový flex)?
Naposledy upravil(a) Pauli23 dne 29 kvě 2015, 11:00, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#2 Příspěvek od Michal22 »

Já Motoroly nedělal, ale kolega s dlouholetými zkušenostmi říkal, že by to měl být zámek sítě. Odblokovat jedině s boxem. Ovšem otázkou je, zda jej ještě někdo má funkční...
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Pauli23
Příspěvky: 112
Registrován: 27 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od Pauli23 »

Toho jsem se právě u tohoto staršího přístroje obával.

Pro představu, v jakém cenovém rozmezí se dnes dá tento telefon odemknout?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Na eBay sa daju lacno kupit unlock kody - len je otazne, ci to bude fungovat aj s nasimi operatormi. Raz som to skusal (stara Motorola zamknuta este na Globtel, dnes Orange) - a nevedeli mi kod zistit, tak mi vratili peniaze.

Uživatelský avatar
Pauli23
Příspěvky: 112
Registrován: 27 pro 2007, 01:00

#5 Příspěvek od Pauli23 »

Jak říkal Michal22, bude na to potřeba s největší pravděpodobností nějaký Box, tím kódem to nerozjedu. Teď jsem tam vložil sim od dalšího provozovatele a už to třeba žádný kód nepožaduje. Jen to česky oznámí, abych kontaktoval operátora.

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#6 Příspěvek od pocitujlasku »

bacha, lebo odblokovat Motoroly bol niekedy oriesok. Mam tu zopar kusov, majitelia ich dali odblokovat a odvtedy uz nenabehli. Ale v servise ich varovali, ze bud sa to podari, alebo nie a potom tel. mozu vyhodit.
No vidis, a tak si sa bal

Uživatelský avatar
Pauli23
Příspěvky: 112
Registrován: 27 pro 2007, 01:00

#7 Příspěvek od Pauli23 »

Aha, děkuji za informaci. Domníval jsem se, že s tím odemčením zase takový problém nebude.

Uživatelský avatar
Pauli23
Příspěvky: 112
Registrován: 27 pro 2007, 01:00

#8 Příspěvek od Pauli23 »

Doplnění: Po úspěšném odblokování již telefon nezobrazuje Subsidysi Password a lze používat s libovolnou SIM.

Po nějaké době se začal projevovat jiný problém a to s klávesnicí. Telefon samovolně aktivuje některá tlačítka (4, zesílení hlasitosti,...), aniž by byly stisknuty. Setkal se někdo u tohoto modelu s tímto neduhem? SW nebo HW (tlačitkový flex)?

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#9 Příspěvek od Michal22 »

Nejčastěji svod v důsledku oxidace. Tento konkrétní model neznám, ale beru to jako všeobecnou informaci.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Pauli23
Příspěvky: 112
Registrován: 27 pro 2007, 01:00

#10 Příspěvek od Pauli23 »

Také si to ze svých zkušeností myslím. Už mně to jednou dělalo (asi měsíc po zakoupení), v záruční době mi to ale operátor opravil. Nevím co tam měnil. Chtěl jsem jen slyšet názor lidí, kteří tento model mají a setkali se s tím.

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“