Oprava SD karty

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dolak
Příspěvky: 33
Registrován: 31 led 2015, 01:00

Oprava SD karty

#1 Příspěvek od dolak »

Prosím vás nevím jestli půjde opravit ale zkusím se zeptat.
v tabletu v CWM recovery menu se na ní vytvořili nějaké oddíly.Od té doby Ji ovšem Windows i LINUX vidí jen s kapacitou 5,72GB a na ní vlézt,protože chce zformátovat,ale formátování se nezdaří.

Zkoušel jsem SD formatter,ale ten mi taky nepomohl.

v MINITOOL PARTITION WIZARD se mi ukazuje také s tou kapacitou,a nabídne mi vytvořil ten oddíl 5,72Gb ,ovšem ani vytvořeni ani následné zformátování nejde.

SD karta má mít kapacitu 32GB

Uživatelský avatar
pavoucisit
Příspěvky: 176
Registrován: 02 lis 2008, 01:00
Bydliště: Havířov

#2 Příspěvek od pavoucisit »

Disky a SD karty formátuji v GParted a pokud se vyskytne nějaký problém, pak zkusím TestDisk. Vše pod Ubuntu.

Čtečku na karty doporučuji interní, nebo při použití externí nepřipojuji přes kabel, ale přímo do USB.

Uživatelský avatar
dolak
Příspěvky: 33
Registrován: 31 led 2015, 01:00

#3 Příspěvek od dolak »

Děkuji :-) a ten |Gparted je nainstalován od ,,výroby" ve verzi LUBUNTU?

Uživatelský avatar
pavoucisit
Příspěvky: 176
Registrován: 02 lis 2008, 01:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od pavoucisit »

Nevím jakou máš verzi LUBUNTU, ale starší verze to měly hned po instalaci. GParted je umístěn v Aplikace-Systémové nástroje-Správa-GParted. Doinstalovat nejlépe v Centrum software pro Ubuntu, nebo přes Terminál a to příkazem sudo apt-get install gparted.

Uživatelský avatar
taz
Příspěvky: 312
Registrován: 16 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava

#5 Příspěvek od taz »

Jelikož píše, že v tabletu na tíé SD kartě vytvořil nějaké oddíly, tak jen formát asi stačit nebude. Nejprve zrušit oddíly, vytvořit jen jeden a pak teprve formátovat

Uživatelský avatar
dolak
Příspěvky: 33
Registrován: 31 led 2015, 01:00

#6 Příspěvek od dolak »

ano toto přesně potřebuji.Zrušit veškeré oddíly a nechat jen jeden s celou kapacitou a pak formát.A právě toto se mi zatím přes žádný program nepodařilo.Zkusím ten Gparted

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#7 Příspěvek od serviceman »

Zkus pod Windows systémový diskpart jestli uvidí SD kartu.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#8 Příspěvek od dreamer »

Mě v takovýchto případech zatím vždy SD Formater pomohl ale musíš dát OPTION - FORMAT SIZE ADJUSTMENT - ON

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#9 Příspěvek od renda15 »

Navázal bych na téma. Kartu 32 GB jsem dal do kamery, která podle manuálu (čínského) je schopna 32GB zvládnout. Sekvence se ukládaly jenom chvíli, další soubory byly nečitelné. Formát z menu kamery skončí zatuhnutím. Kartu jsem naformátoval na PC ve čtečce a od té doby v PC chodí, lze na ní ukládat, ale v kamera ji při instalaci vyhodnotí jako vadnou, totéž udělá foťák. Dotaz zní, čím to může být ? Zkoušel jsem formát fat32 s různou velikostí alokace i ntfs, ale karta je v ostatních zařízeních vyhodnocena jako nefunkční, nelze ji na nich ani naformátovat.

Uživatelský avatar
dolak
Příspěvky: 33
Registrován: 31 led 2015, 01:00

#10 Příspěvek od dolak »

Tak v linuxu LUBUNTU se mi to nepodařilo..V tom ,,centru" tento program nikde není.Pomocí toho příkazu mi to v terminálu napíše,že balíček GPARTED není dostupný.Na netu je všude o něm psáno ale jen s verzí UBUNTU


ohledně toho SD formatteru,tak to jsem zkoušel tu možnost,ale ten program mi vůbec nepomohl.Já hlavně potřebuji,aby PC viděl celou kapacitu té SD karty.Ne jen ten jakýsi oddíl 5,72GB....

Řeším jakoby hovadinu..ale přece jen to rozdělení té SD karty v androidu nemohlo jí celou poškodit.

Když by to byla nějaká 4GB tak to tu vůbec neřeším.Ale za prvé je mi jí líto a za druhé stála 500kč což také není zrovna málo.

Samozřejmě,když to nepůjde nijak ,tak ji zahodím.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“