Seagete FreeAgent disk

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Seagete FreeAgent disk

#1 Příspěvek od Celeron »

Nevíte, zda se do toho dávala 500GB SATA nebo PATA? Mám možnost získat 2 ks za pár kaček a chtěl bych je připojit napřímo, protože přes USB2.0 to prý není žádnej rychlostní zázrak, což je taky důvod, proč se toho dotyčnej zbavuje.
Zatím je nemám abych si to zjisti, návod jak se rozloupne jsem si už našel.
Jirka
Přílohy
S130-8016-Main01-jl.jpg
(45.34 KiB) Staženo 55 x

Uživatelský avatar
bastlir40
Příspěvky: 463
Registrován: 27 srp 2010, 02:00
Bydliště: Příbram

#2 Příspěvek od bastlir40 »

Program Everest by to nezjistil?
Zdraví vás Mirek

www.mojeelektro.xf.cz

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od workhard »

Jestli je to za pár kaček, tak je kup a pak uvidíš ;) kdyžtak je se ziskem střelíš na Aukru.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#4 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
na videu - zde - má ten chlupaťákův HDD připojení SATA ... Problém nižší rychlosti bych viděl v tom připojeným řadiči toho ext. HDD.
Přílohy
Upgrade 500GB seagate free agent Desktop.jpg
(48.11 KiB) Staženo 87 x
-- Gepard --

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#5 Příspěvek od p32 »


petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#6 Příspěvek od petrfilipi »

Taky existují disky, které na sobě mají už řadič na USB. Tam je sice možné najít SATA vývody, ale není to už tak jednoduché.

PF

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#7 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem si říkal, proč Chlupaťákův a je mi to jasný :lol: Ale na druhou stranu, kdo není?
Tak doufám, že ty moje nebudou jinak. Z PC mám vyvedenej SATA datovej a napájecí ven a tak půjde napřímo. A taky na něj můžu z cvičných důvodů namodelínovat a vytisknout na 3D futrálek.
Ten prodávající mi tvrdil, že přes USB2 se celejch 500GB kopírovalo 18 hodin. To je necelých 8 MB za sekundu jestli správně počítám. Je to málo, nebo moc na USB2? Kolik je vlastně reálná rychlost (ne psaná) u SATA2 a SATA3? Jde mi o to, jak se to zrychlí.
Jirka

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#8 Příspěvek od p32 »

Celeron píše:Ten prodávající mi tvrdil, že přes USB2 se celejch 500GB kopírovalo 18 hodin.
Jo, ale kam ? Kterým směrem ? Zápis na externí je vždycky pomalejší než čtení a také záleží na formátu dat (velké, malé soubory atd.) To maximum ale platí pro všechna zařízení v tom přenosu, pomalá ho zdržují.

Jinak: http://cs.wikipedia.org/wiki/Universal_Serial_Bus
(maximální rychlost 480 Mbit/s (60MB/s))

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#9 Příspěvek od serviceman »

Jenom pro porovnání, interní SATA 2 (1TB WD) a externí USB 2 (640GB Hitachi).
Přílohy
Transcend 640 GB.jpg
(77.28 KiB) Staženo 30 x
Axe D 1TB.jpg
(82.13 KiB) Staženo 58 x
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#10 Příspěvek od Celeron »

p32 píše:Jo, ale kam ? Kterým směrem ?
Jo pravda, zapoměl jsem, z USB na Sata aby je stáhnul před prodejem.
Jestli to náhodou nebude zapnutým Free Agentem a lenost nepochází od kódování a dekódovaní... I když nevím, zda to používal...
Jirka

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#11 Příspěvek od p32 »

Jde jen o to, že zápis na HDD je vždy pomalejší kvůli kontrole a ven přes "pomalé" USB se to musí projevit. Já když zálohuji harddisky většího rozměru (Seagate 4 TB) s videem, tak to raději připojím přímo na desku jinak by jsme se zbláznili všici. :lol:
Ty rychlosti na USB jsou vždycky psané jako maximální, takže pro praktické příklady u všeho se dá počítat spíše s polovinou a v lepším případě s 2/3 rychlosti.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#12 Příspěvek od Celeron »

V tom Disk agentu je dokonce HDD SATA3. Tak mě napadlo vyhodit redukci USB na SATA a změnit připojení na eSATA. V dvou PC eSATA konektory mám a redukce SATA-eSATA s plechovým vinglem dozadu stojí pár kaček. Jen přemejšlím, jak to udělat inteligentně, moc se mě nelíbí natrvalo bimbající eSATA kabel na Disk agentovi. Lepší by bylo na krabici disku našlechtit panelový eSATA nebo SATA konektory a udělat krátkej vnitřní přechod na disk. Existují ale rozebíratelný protějšky ke kabelům? Všude vidím jen flexo. A nebo prodlužovák SATA-SATA, 10-15 cm?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#13 Příspěvek od rnbw »

Z dvoch SATA konektorov z odpalenej zakladnej dosky sa da urobit "redukcia" (prispajkovat dokopy - spravnou stranou - a zaliat lepidlom), ktora umozni spojit dva SATA kable. Alebo pripojit 3,5" disk do notebooku (obcas pouzivam na testovanie).

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#14 Příspěvek od Celeron »

Taky mě napadlo ale nemám jedinnou vadnou desku, kde by byly ty kvalitní uzavřený SATY. (Mám jednu, kde čumí starý SATA 1, vlastně jen piny s L vodítkem, to je nepoužitelný). Jenže je otázka, zda se konektor z desky vydoluje v pořádku.
Pak bych ji přilepil na krabici Agenta a z klasickýho SATA propojováku kus ustřihl a vyrobil redukci do HDD uvnitř.
Pak by se použil eSATA-SATA propojovák kabel a bylo by to profi v podstatě stejnej systém propojení jako přes USB akorát několikrát rychlejší. :)
A propo, snáší eSATA (SATA) bez problémů připojení pod napětím? S odpojením bude asi problém s dokončením případnýho zápisu, nebo to jde taky pošlechtit podobně jako "bezpečně odebrat" u USB?
Jirka
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#15 Příspěvek od rnbw »

Vybrat konektor z dosky je dost problem, par som ich znicil, kym sa jeden podaril. Pouzil som prave tie "otvorene".

SATA je stavane na hot-plug, takze by s tym nemal byt problem.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“