problém z wi-fi..

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

problém z wi-fi..

#1 Příspěvek od Artaban001 »

Zdravím, Mám následující problém:
Už asi 14 dní se mi stává, že mi nepravidelně spadne připojení k wi-fi síti (na na liště se objeví místo signálu přeškrtnutý ukazatel). když dám hledat problémy, napíše mi to, že je vypnutý hardwarový vypínač (představuju si pod tím ten přepínač, kterým můžu na notebooku vypnout všechny "vysílače" - u mobilů je to "letecký režim") Ovšem tento vypínač je stále zapnutý.
bezdrátový adaptér je "Intel centrino Advanced 6200 AGN" a notebook je "Toshiba Tecra S11 PTSE3E (než jsem dopsal tenhle dotaz, připojení zase spadlo). systém Windows 7 professional. Zatržítko "povolit systému vypnutí adaptéru" jsem zrušil - Pomůže mi, když koupím wi-fi do USB a na ten vestavěnej adaptér se vybodnu? (notebook je čerstvě reinstalovanej do továrního nastavení - aktualizoval se jen ten ovladač na wifi

Uživatelský avatar
dj_Paul
Příspěvky: 2294
Registrován: 19 zář 2004, 02:00
Bydliště: Laškov

#2 Příspěvek od dj_Paul »

Mám na notebooku podobnou závadu že se mi občas ztratí WiFi karta...
Mám unavenej miniPCIex slot. Stačí kartu vyndat, dát jí zpět a jedeme dál. Vzhledem k vrakoidnosti notebooku to už neřeším a ani to nevypínám.. :whistling:

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#3 Příspěvek od serviceman »

Podívej se, např. pomoci InSSideru, jak jsou obsazené kanály, případně zkus nastavením AP použít volnější kanál.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#4 Příspěvek od dreamer »

serviceman píše:Podívej se, např. pomoci InSSideru, jak jsou obsazené kanály, případně zkus nastavením AP použít volnější kanál.
To asi nebude tenhle případ když notebook diagnostikuje odpojený WiFi adaptér.
Jestli máš možnost, zkus s někým na pár dnů vyměnit WiFi adaptér - u většiny notebooků bývá dobře přístupný zespoda, uvidíš co to bude dělat.
Kdyby jsi byl blíž, zapůjčil bych ale Brno mám 200km :-(
Závada může být i softwarová - zkus jinou třeba i starší verzi ovladačů, taky přehřívání notebooku by to mohlo způsobit.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#5 Příspěvek od monterjirka »

U starších strojů to někdy dělalo když se o nějaké IRQ pralo více zařízení, že se navzájem shazovala. Především pokud se přidala nějaká externí karta.
Ale už jsem se s tím dlouho nesetkal, tak jsem myslel, že už se to podařilo nějak ošetřit.

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#6 Příspěvek od Nagant »

Myslím, že USB WiFi adaptér by mohl fungovat, pokud tedy nezlobí i USB. :wink:

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#7 Příspěvek od Artaban001 »

Tak zkouším schválně wi-fi do USB a to vnitřní jsem zakázal, tak jsem zvědavý. Zatím to funguje..

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#8 Příspěvek od Artaban001 »

Provedl jsem reinstalaci počítače znovu a dám si pozor na ten ovladač k tomu Intel centrino.. (wi-fi modul) Podle mě za to může nový, který má nějakou chybu. Dva dny to funguje bez závad, takže problém je zatím odstraněn..

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“