FM transmiter - rusenie

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
araziel528
Příspěvky: 22
Registrován: 12 bře 2015, 01:00

FM transmiter - rusenie

#1 Příspěvek od araziel528 »

Dobry den,

moja navigacia ma aj FM transmiter, avsak vsimol som si nasledujuci problem. Ked nabijam navigaciu zo zasuvky na zapalovac, pri zapnutom FM transmiteri pocut v reprakoch neprijemny sum... Zavisi to od toho kde je navigacia umiestnena. Bohuzial zrovna na mieste na palubovke je sum najvacsi. Ked sa ale dotknem USB kabla, ktorym nabijam navigaciu, sum prestane. Neviete mi prosim vas pomoct, ako by som mal co uzemnit, prepojit, alebo spravit hocico, aby som odstranil sum?

Vopred dakujem.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Odrušit nabíječku navigace - minimálně tlumivkou v sérii s přívodem od +12V a kondenzátorem paralelně před ní i za ní.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#3 Příspěvek od mi-ro »

Použít kvalitní nebo lineární napáječ 12/5V.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#4 Příspěvek od mtajovsky »

araziel528 píše:Ked sa ale dotknem USB kabla, ktorym nabijam navigaciu, sum prestane.
Nejprve bych zkusil jednoduché - jestli se rušení nešíří po povrchu stínění kabelu - promotat ho na 2 - 3 závity nějakým feritovým toroidem.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#5 Příspěvek od ok1hga »

a nebude to jen tím, že ten transmiter v navigaci má slabý výstup a anténu od rádia máš na střeše . . . ?
zkus anténu z rádia vytáhnout a místo ní dát jen kousek drátu pod palubku.
Zhorší se sice příjem rozhlasových stanic, ale příjem z toho transmiteru by se měl zlepšit.
Pokud to tak doopravdy bude . . . nezbývá ti nic jiného, než ten transmiter trochu upravit a zvětsit jeho vysílání.
Obvykle uvnitř bývá zapojen útlumový článek a teprve potom připojená vntřní anténa.
Jako anténa taky může být použit přívodní napájecí kablík . . .
Chce to zkusit. Mám navigaci s transmiterem, je to Garmin a taky je slabý.
Vyřešil jsem to kouskem drátu do konektoru antény autorádia pod palubkou . . .
Není to úplně "čisté" řešení, ale mě to tak funguje.

Uživatelský avatar
araziel528
Příspěvky: 22
Registrován: 12 bře 2015, 01:00

#6 Příspěvek od araziel528 »

Ahojte,

dakujem vsetkym za napady, vyskusam ako prve namotat par zavitov na ferit, a potom skusim este aj vyviest ten kablik z anteny v pristrojovke..

ak by to nepomohlo ozvem sa este ci by niekto nemal nejake napady. Dakujem moc zatial za pomoc.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“