Plazma Panasonic TH-46PZ80EA, nejde zapnout

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Aktuell
Příspěvky: 26
Registrován: 14 črc 2010, 02:00

Plazma Panasonic TH-46PZ80EA, nejde zapnout

#1 Příspěvek od Aktuell »

Zdravím, dostala se mi pod ruce takhle plazma, po zapnutí hlavního vypínače cvakne relé, LED bliká zeleně, ale asi po 2 sec. znova přecvakne relé a LED bliká červeně pomalu a TV na nic nereaguje. První co mě zaujalo byl trošku nafouklý kondík 900uF/220V (střední deska vlevo nahoře), tak jsem všechny ty velké na sřední desce proměřil RCL metrem a hodnoty byly plusminus v pořádku. Řešil někdo už něco podobného nebo máte prosím nějaký tip či radu co by mohlo být špatně nebo kterým smerem se vydat? Děkuju :)
Přílohy
TV.jpg
TH-46PZ80EA
(281.64 KiB) Staženo 251 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#2 Příspěvek od KUBO »

„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
serv686
Příspěvky: 166
Registrován: 26 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Plzeň

#3 Příspěvek od serv686 »

No hlavně vyměň všechny ty jako nafouklé kondy :-)
Nedávno jsem dělal jednu plazmu po nějakym, už těmhle lidem co mění nafouknuté kondy říkám "behemoti"
Chyba byla nakonec na úplně jiném boardu, ale mamlas tam nacpal nějaký hnoje na 500h při 85°C a vyházel parádní kondy s 10x větší životností při 105°C.

Uživatelský avatar
Aktuell
Příspěvky: 26
Registrován: 14 črc 2010, 02:00

#4 Příspěvek od Aktuell »

Ano, problém odstraněn, stačilo vyměnit dva 1uF SMD kondíky za raději bytelnější fóliáky 63V a je po závadě. Vůbec jsem teda netušil o té SOS signalizaci na power led. Posílám vřelé dík a omlouvám se za možná zbytečné vlákno. :wink:
serv686 píše:No hlavně vyměň všechny ty jako nafouklé kondy :-)
Stejně by se špatně sháněli a nestojí zrovna málo, takže sem je nechal na místě a teda přiznám se že jsem trochu ujetej na kondíky, protože když zákazník přinese starší přístroj "že si dělá co chce" tak už na 99% vím, že je to malým napětím, protože kondíky na usměrňovači "vyschly"... :lol:
Přílohy
A30C5.jpg
Výměna vadných poddimenzovaných CKS0603 1u/16V za bytelnější MKS2-1M/63V na destičkách A30C5
(167.51 KiB) Staženo 127 x

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#5 Příspěvek od kokun »

Aktuell píše:
Ano, problém odstraněn, stačilo vyměnit dva 1uF SMD kondíky za raději bytelnější fóliáky 63V a je po závadě. Vůbec jsem teda netušil o té SOS signalizaci na power led. Posílám vřelé dík a omlouvám se za možná zbytečné vlákno. :wink:
...
Ano, svědčí to jen o tom, že než otevřeš nové vlákno, tak nehledáš 8O :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“