Acer TravelMate 6463WLMi - nabíjení

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

Acer TravelMate 6463WLMi - nabíjení

#1 Příspěvek od vrky »

Ahoj všem, zapnul jsem si film, ale zapoměl jsem si připojit nabíječku. Po chvilce mi notebook přešel do spánku. Připojil jsem nabíječku. Notebook detekoval připojení napájení. Stále mám ale 5% kapacity. Adaptér je studený. Mám se zaměřit na baterii a její vnitřní ochranu nebo zkusit kouknout na řízení nabíjení? Nesetkal jste se s tím už někdo? Díky za reakce. Zatím jedu bez baterky.

Uživatelský avatar
PC-maniak
Příspěvky: 945
Registrován: 11 čer 2006, 02:00
Bydliště: Plzen-Jih

#2 Příspěvek od PC-maniak »

vrky píše:Ahoj všem, zapnul jsem si film, ale zapoměl jsem si připojit nabíječku. Po chvilce mi notebook přešel do spánku. Připojil jsem nabíječku. Notebook detekoval připojení napájení. Stále mám ale 5% kapacity. Adaptér je studený. Mám se zaměřit na baterii a její vnitřní ochranu nebo zkusit kouknout na řízení nabíjení? Nesetkal jste se s tím už někdo? Díky za reakce. Zatím jedu bez baterky.
Zdravim omrknul si studaky na konektoru ? to ze ti widle pisknou ze nabijis neznamena ze to nebyl jen planej poplach o studak.. =)

urcite jeste promer zdroj zda dava to co ma davat.. pak si pomer co ti leze z konektoru do baterky =) pak az bych kuchal baterku =)

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#3 Příspěvek od dreamer »

5% je dost nízká hodnota nabití. Jestli jsi nic neměnil v nastavení měl by se NB přepnout do režimu spánku tuším při 15% ve výchozím nastavení. To že Windows indikují dobíjení nic neznamená, je možné že vnitřní obvody řídící dobíjení usoudily díky příliš nízkému napětí baterie že baterie je vadná nebo není přítomná. Zkus ji vyndat z NB alespoň přes noc aby se vzpamatovala a stouplo na ní napětí, ráno vložit zpět a uvidíš co to udělá. Podobný případ jsem nedávno řešil - tablet jevil se jako totálně mrtvý - na baterii (3,7V) napětí 3,2V Přes noc jsem ho nechal na nabíječce a nepomohlo. Po šokové terapii - asi na 10 sekund jsem na baterii připojil 5V (neměl jsem po ruce nic jiného a ten zdroj 5V nebyl příliš tvrdý) bylo na baterii něco málo přes 3,5V a po připojení nabíječky začal tablet normálně nabíjet.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#4 Příspěvek od vrky »

Zdroj mám 19V 4,7A rozsvítí mě halogenku cca 50W. Zkusím změřit baterku, jestli něco naměřím.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#5 Příspěvek od rezis »

I když ho necháš vyplý na nabíječce tak nenabije? Zkusil bych tam strčit jinou baterku, případně měřit zda nabíjí na konektoru akumulátoru.
PC-maniak píše:
Zdravim omrknul si studaky na konektoru ? to ze ti widle pisknou ze nabijis neznamena ze to nebyl jen planej poplach o studak.. =)...
Tak určitě - zvlášť když mu bez aku jede ok...
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#6 Příspěvek od vrky »

Notebook vypnutý a stejně se nenabije. Jinou baterku bohužel nemám. Studenty myslíš na konektoru baterie v noťasu? Noťas je na stabilním místě, nikam ho nenosím.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#7 Příspěvek od rezis »

Studenty bych neřešil. Na ty je snadné ověření, vytáhneš baterku a jedeš jen na adaptér. Při tom sem tam pohneš kabelem, Pokud je někde student tak to padne. Ve tvém případě bych to neřešil - na to už bys přišel - problikávala by indikace nabíjení při pohybu.
Většinou pojde aku. Nicméně pokud chceš mít jistotu tak jedině měřit na konektru při nabíjení - což se dělá dost blbě.
Internet - metla lidstva

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#8 Příspěvek od vrky »

Zkusil bych jinou baterku, ale nemám. Kupovat ji jen na zkoušku se mi nechce.

Uživatelský avatar
vrky
Příspěvky: 1738
Registrován: 28 lis 2004, 01:00
Bydliště: pod Black Mount

#9 Příspěvek od vrky »

Na konektoru mrtvo - bateri v prdeli.

Uživatelský avatar
rezis
Příspěvky: 5148
Registrován: 17 lis 2005, 01:00

#10 Příspěvek od rezis »

Na konektoru baterie pokud je venku nic nenaměříš. Ona musí nejdříve kominkovat s notebookem až pak připojí svůj výstup
Internet - metla lidstva

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“