Zřízení hesla ve winXP

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

Zřízení hesla ve winXP

#1 Příspěvek od BOBOBO »

Zdravím přispívající . Všude se píše o likvidaci hesla ve winXP a já ho potřebuji vložit . Naschvál jsem ho nepoužil při instalaci a chtěl bych ho vložit nyní . O tom není na netu ni hláska . Pro znalého je to určitě blbost .... Já o ní rád uslyším . Děkuji

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#2 Příspěvek od lesana87 »

Ovládací panely - Uživatelské účty - Změnit účet - vybrat účet - Vytvořit heslo.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Vyřízeno , děkuji . Nenapadlo mne vybrat účet ................

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#4 Příspěvek od EKKAR »

To nic, Bořku - to je přesně ten případ, kdy to NĚKDO v podstatě nepotřeboval, protože mu stačily nijak nezabezpečovaný Widle - prostě k PC neměl nikdo další přímej fyzickej přístup a nebylo potřeba něco chránit. A najednou se ta situace změnila...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

No jo , mám v noze řidičsky Mnichov a několik piv . Vlastně musím vytvořit účty jinak , aby host neviděl do správy účtů ... Viděl heslo stp .. Takže celý postup , pokud to jde . Už jsem vytvořil správce ... navíc . Musím nějak zrušit a spojit se základním a vytvořit pod druhým heslem návštěvnický ... Jdu se z toho vyspat . Díky . Ráno v 5,00 znovu ...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

Stačí změnit "status" všech účtů kromě jednoho "hlavního" (= toho tvýho) na "účet s omezeným oprávněním" - a ten jeden nechat pod svým heslem jako "s oprávněním správce počítače/administrátora". Pak totiž bude jakákoliv změna hesla dělaná z NEADMINSKÝHO účtu páchaná NA JINÝM účtu požadovat heslo správce = admina. Hlavně si na tom adminským účtu musíš zřídit dostatečně silný a někým dalším neodhadnutelný heslo, který ale nesmíš zapomenout - pak bys byl v řiti... Sice by se to i tak dalo překonat, ale už to není práce pro BFU ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#7 Příspěvek od BOBOBO »

Nyní je v poči vícero složek , programů , souborů , spoustu uloženo na ploše . Po změně mi někam vše zmizelo . To bych pro budoucno nechtěl ....

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

Asi bych potřeboval postup pro zachování toho , co již PC obsahuje . Takže asi vše zazálohovat , nebo stačí vložit z plochy do dokumentů ? Co s odkazy z netu ? Po zřízení účtu správce se spuuštěná liška tvářila jako stažená a rozbalená ...

Uživatelský avatar
dreamer
Příspěvky: 380
Registrován: 22 říj 2014, 02:00

#9 Příspěvek od dreamer »

BOBOBO píše:Po změně mi někam vše zmizelo .
Nn nezmizelo. Každý uživatel má svoji plochu a svoje dokumenty jinak by více uživatelů na jednom počítači nemělo smysl. Jestli jsi tedy založil nového uživatele, má na ploše pouze nějaké základní ikony a na tvoji plochu, tvoje dokumenty se nedostane. Na dokumenty které může používat každý uživatel je složka Společné dokumenty. Programy by měly být přístupné pro všechny uživatele - to že jejich zástupci ke spuštění na ploše nejsou neznamená že programy zmizely - jenom je potřeba vytvořit novému uživateli zástupce pro spuštění (ikonu) na ploše.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#10 Příspěvek od p32 »

EKKAR píše:Hlavně si na tom adminským účtu musíš zřídit dostatečně silný a někým dalším neodhadnutelný heslo, který ale nesmíš zapomenout - pak bys byl v řiti...
Pro BFU to je stejně práce jako pro neBFU - s CDčkem ví všechna hesla do pár minut. Stačí, když umí číst na internetu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

To heslo ve win je opravdu max. tak pro uklizecky aby necumely do compu kdyz jdou kolem. Ochranu dat to nezaruci zadnou.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#12 Příspěvek od BOBOBO »

Mimo vaše teoretizování . Jak postupovat , aby až si mladý příště přes své heslo poč spustí , tak aby na ploše a v kontaktech bylo přesně to , co tam bylo dodnes . Debatujete stejně postižení o věcech , o kterých 99% populace nemá ani šajnu a proto takovéto zaheslování pro těch 99% stačí .

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#13 Příspěvek od serviceman »

Existují programy, které eliminují jakékoliv změny na počítači a po každém spuštění jej uvedou do nějakého zaznamenaného výchozího stavu. Tohle máš na mysli?
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#14 Příspěvek od BOBOBO »

Ne . Potřebuji mu prostě zakázat-kontrolovat přístup . Takže udělat , neumím použít správný výraz-transponuj , svůj řídí účet , tam je pochopitelně běžně přístup k heslu , jak mému , tak cizímu uživateli , a účet pro návštěvníka , který se k tomuto nedostane . Zároveň nechci při těchto změnách o nic přijít . Když po reorganizaci , šachování s účty , spustí poč , nesmí poznat , že se něco změnilo . Myslím to ve vztahu použití poče . Musí nalézt všechny dokumenty , kontakty , programy atd .

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#15 Příspěvek od serviceman »

Uděláš pro sebe další administrátorský účet, na něj si nakopíruješ nastavení, dokumenty atd, potom se do něho přihlásíš a u dosavadního účtu, který bude mladý používat, snížíš práva.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Odpovědět

Zpět na „Poradna“