Panasonic NV-HD640 sparovani s DO?

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

Panasonic NV-HD640 sparovani s DO?

#1 Příspěvek od robo »

Preji pekny den. V rodine existuji dve videa, to moje NV-HD640 a jedno jehoz oznaceni si nepamatuji, ale vzhled je stejny a stejny je ovladac. Jen myslim 2 tl pod vickem maji jiny popis a nebo popis schazi. To video jenz se podoba tomu memu se nepouziva ale je v zasuvce. Synovec dostal z pribuzenstva povel aby ocisitil ovladac, ze nereaguje video na dalkac. Rozebral ho, IPA dukladne ocistil, smontoval a dal nove baterky. Kontrolou fotakem infra led neco vysilala. Jenze video stale nereagovalo. Vlastnim vzhledove stejny video a i stejny ovladac. Ze bych zkusil svoje DO. Doma jsem vyzkousel svoje DO na mem videu. Jenze nefungovalo taky. Divna nahoda. Moje video je odpojene ze zasuvky, zapinal jsem ho ani nevim kdy. Kontrola DO odhalila vadne baterky, po vymene video stale nic. Provedl jsem kontrolu zda neco leze z infra led pres fotak. Leze. Tak jsem video manualne vypnul, vzal ovladac a sel k synovci otestovat muj ovladac na to jeho video. Muj ovladac nefungoval a jeho DO take ne. Napadla me blbost, jestly kdyz je DO dlouho bez baterky, muj pripad a jeho asi taky, jestli se video nemusi nejak sparovat s dalkacem. V zivote jsem tohle neslysel ale dve videa, vzhledove podobna nereaguji na svoje dalkova ovladani, to nebude nahoda. Jeho video bylo zapnute, ja hledal v navodu nejakou zminku o nefunkcnim DO, klasika, spatne baterky, vzdalenost. Jinak nic. A synovec mackal na DO tlacitka. Najednou zarval ze video zareagovalo na povel. Zkusil znova onen povel a ok. A dalsi funkce taky ok. Tak jsem mu dal ten muj ovladac a zacal mackat ruzna tlacitka, po chvili video zareagovalo na povel. A ok, video reaguje na poveli z meho dalkace. Tento muj dalkac jsem vecer prinesl domu, strcil video do zasuvky a otestoval DO. A video reaguje. Takze tam musi byt nejaka reaktivace. Ovladac byl prepnuty prepinacem co je nahore na VCR. Nevite nekdo o tomto ozivovani neco blizsiho. Rad bych vedel dopredu jak na to. Dekuji

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#2 Příspěvek od Hill »

Ale howning: tyto ovladače (tuším od modelu 632) mají na hraně šoupák VCR/TV, kterým se přepíná, co chceš ovladačem řídit, jestli jako video nebo televizi. Samozřejmě jen televizi od Panasonicu, na jinou to nedělá nic. A, je-li přepnuto na televizi, nedělá to s videem nic zrovna tak.
Model 640 bude mít nanejvýše tlačítka TV, VCR a SAT, kterými se volí počátek kódovaného slova vysílaného ovladačem k přístroji... a po výměně baterek bývá ovladač defaultně v režimu TV.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “