Spojka UTP kabelu

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

Spojka UTP kabelu

#1 Příspěvek od Neniu »

Jak řešíte potřebu spojky na UTP kabelu? Kabel bude ve zdi. Napadá mne několik možností, jak kabel spojit:

1. vytáhnout oba konec na zásuvky a pak je spojit krátkým PATCH kabelem.

2. použít nějakou vhodnou spojku do krabice

3. udělat klasickou spojku pájením a přetažením bužírkou


Přičemž možnost č. 2 spíše tuším, nevím, jestli taková vhodná spojka existuje. A nemám s nimi zkušenost.

Možnost první je dosti rozměrově náročná, možnost třetí je dosti pracná, ale připadá mi jako nejlepší řešení. Má někdo nějaké jiné, lepší, řešení? :)

Uživatelský avatar
xmurgi
Příspěvky: 402
Registrován: 23 dub 2007, 02:00

#2 Příspěvek od xmurgi »

moznost 2, prvy odkaz google
https://www.alza.sk/oem-cat5e-utp-8p8c- ... d40044.htm

Co ti brani dat ten kabel v kuse? Kazdy takyto spoj, hlavne v dlhom useku moc dobrotu robit nebude.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#3 Příspěvek od Achab »

Spojky RJ45 se běžně prodávají ale při zasunutých konektorech se těžko vejdou do malé instalační krabice KU68.
Když už není možné natáhnout kabel v celku tak klasický spoj je nejjednodušší, v běžném prostředí ani není nutné pájet - stačí zkrut.

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#4 Příspěvek od Neniu »

Ano, spojky na hotové kabely s konektory pochopitelně znám, zase takové střevo nejsem ;-)

Ale jak psal předřečník, těžko takové spojky nacpu do krabice, navíc dvě.

No a v použití kabelu v celku mi brání to, že část je již ve zdi a část se má dodatečně přidělat. Jistě, nejlepší řešení je udělat kabel v celku, o tom nemá cenu diskutovat, tak to prostě je, ale já hledám nejlepší řešení z těch, co nejsou ideální :)

Asi to tedy spojím klasicky páječkou a bude klid. Mám to vyzkoušené, že to funguje, jen mne napadlo, že třeba existuje něco ještě lepšího.

Uživatelský avatar
Milan_F
Příspěvky: 1454
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: nedaleko Humpolce

#5 Příspěvek od Milan_F »

S těma spojkama v okazu výše bejvaly problémy. Dal bych větší krabici (už kvůli nějaký malý rezervě kabelů) a boxovací spojky. Dají se sehnat i menší typy - mám tu s rozměry 47x26x25mm.
A nebo použít gelové spojky Scotchlok. Předpokládám, že se bavíme maximálně o cat. 5e... tam by to mohlo projít i měřákem.

Uživatelský avatar
RadekB
Příspěvky: 2043
Registrován: 03 bře 2005, 01:00
Bydliště: někde mezi Brnem a Prostějovem

#6 Příspěvek od RadekB »

keystone RJ45 + konektor, vejde se do KU68 krabice. Keystone seda koupit i rozmerove docela maly, napr. Panduit, a neni problem i pri rozumnych ohybech to dostat do KU68

Uživatelský avatar
sakraforte
Příspěvky: 33
Registrován: 04 zář 2013, 02:00

#7 Příspěvek od sakraforte »

Rozpletený kábel merákom neprejde. Cez tú nacvkávaciu spojku z Alzy zrovna tak. Ak to robíš natrvalo, spoj to cez tú krimpovaciu spojku.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“