RLC most Tesla BM509, neměří

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

RLC most Tesla BM509, neměří

#1 Příspěvek od Boro »

Zdravim vsechny.Odesel mi tenhle RLC most.Meri blbosti,na Ce je rucicka porad na max.V poslednich dnech sem meril kondenzator z mikrovlnky,asi sem ho dukladne nevybil,nebo vubec :oops: .Nasel sem tady vlakno od typku,prominte nepamatuji si jmena,kde byl zkratovany T4 KC307 na doske D.Ja ho mam dobry,poromeril sem vsechny T na tyhle desce,jevi se jako OK,krome KF520,tam si nejsem jisty.Je to mos,mam nastudovane triky jak se meri multimetrem a nebo "pravitkem" :wink: .Jiny zatim nemam,BM 509 je slozity stroj,nechtel bych ho totalne umrtvit.Schemu mam ,manual taky...Nevi nekdo zkusenejsi co tam muze odejit jako prvni po pripojeni nabiteho kondu?Muze to byt ten KF520?Co tam je prvni na rane?Prepinace chodej korektne.Dekuji za postrehy,jinej mustek nemam a tohle je velkej a tezkej kram tak aspon at funguje. Diiiiiiikkkkkk.

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#3 Příspěvek od tornado6 »

Presne tento merací most mám doma a tiež sa mi podarilo to čo tebe a mal som odfajčený trand tak že som to zistil až po jeho vypajkovaní a bol tuším švihnutý tak že B-E boli v skrate a B-C odpojené ale ktorý to teraz bol už neviem ale pokial je ten KC520 ten dvojitý v jednom puzdre tak mám pocit že ten čo bol odpálený bol klasika ale fakt už neviem bolo to tak 5rokov dozadu skusim pozriet doma či to nenajdem podla schemy.

Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#4 Příspěvek od TubeGuru »

Zdar, KF520 jako první u nás vyráběné MOS tranzistory byly velmi ale opravdu velmi choulostivé na napětí na G. Izolační vrstvička oxidu se prorážela, tak snadno a často, že jejich používání bylo problematické a nepříjemné. To následující KF521 byly o trochu lepší. Tipuji, že bude KO.

Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#5 Příspěvek od Boro »

greedy píše:Člověče, ty vo tom nemáš ani šajnu, radši vůbec neměř na tom kondiku. Mohlo by tě to i zabit. Nech to někomu, kdo elektrice trošku rozumí...
Klidek mnel sem to vytazeny ze site :lol: :lol: :lol: .Ostatnim diky za podporu a rady,pudu timhle smerem,nic jineho na velke Ce nemam.Budu vdecny za kazdou konstruktivni pripominku.BM 509 nema asi pojistky co? :oops:

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#6 Příspěvek od tornado6 »

Poistkama to nebude :)

PS: Háá našiel som čo som hladal takže mám zaznačené že to bol Modul D - tranzistor E4 prieraz E-C KC308B následok merania nevybiteho elitu

PPS: Modul D nesie označenie 1AK 057 93 takže vela zdaru. :wink:

Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#7 Příspěvek od Boro »

Tornado6 dik ale to uz sem skousel jako prvni podle vlaken tady,jevi se dobry...Budu merit.Ale dik za rady,furt se ptam co tam muze odejit jako prvni po pripojeni nabiteho kondu.KF520 bude v Praze nejbliz... :roll:

Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#8 Příspěvek od Boro »

Tak sem jel do Prahy do "MAMUTA",koukali divne,prej se nevyrabi a ani nahrada.Vylet za 400 CZK a nic.KF 520 ted merim zapajenej a ma cca 800 ohmu medzi nejvzdalenejsima nohama.Na vic ted nemam ,budu pokracovat.BM 509 se mi libi...Na ty kondy z mikrovlnek si budu davat pozor.Je mozny ze to udelal nejaky co byl vystrizeny pred par tejdnama :? .

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#9 Příspěvek od tornado6 »

Tak ho nemeraj zapajkovaný a vytiahni ho von a nie len z mikrovlnky mne to urobil hlavný elit z OVP čky, nejak som ho vypajkoval, šiel sa najest a zabudol že nie je vybitý, potvora vybil sa mi až v RLC mostíku, odvtedy každý vybíjam o zverák a občas si prskne ale zveráku to nevadí.

Uživatelský avatar
Boro
Provokatér
Provokatér
Příspěvky: 290
Registrován: 18 črc 2013, 02:00
Bydliště: Poděbrady

#10 Příspěvek od Boro »

tornado6 píše:Tak ho nemeraj zapajkovaný a vytiahni ho von a nie len z mikrovlnky mne to urobil hlavný elit z OVP čky, nejak som ho vypajkoval, šiel sa najest a zabudol že nie je vybitý, potvora vybil sa mi až v RLC mostíku, odvtedy každý vybíjam o zverák a občas si prskne ale zveráku to nevadí.

Tornado6 diky za soucit,davam si bacha.Mne se to mozna stalo na kondu z MWT,ktery byl tak tejden vyndany...tak to je asi mozny. :cry: No a trand sem nevyndaval protoze se bojim abych ho neznicil statikou :roll: .Pudu na drink a pak mrknu do schemy,jestli kolem nej neco je,co by mnelo ten odpor.Pak ho vyndam,o zkratovani nohou licnou vim...Co tam bouchnu nevim,maji je v Brne...Kdyby nekdo vedel nahradu,ja sem vygooglil jen BF245?Zatim.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#11 Příspěvek od fredis »

Raděj místo drinku sháněj originál! Ten BF není přímá náhrada :cry: .

Uživatelský avatar
tornado6
Příspěvky: 1392
Registrován: 09 bře 2007, 01:00
Bydliště: Piešťany okolie

#12 Příspěvek od tornado6 »

Na statiku sa vykašli normalne ho vypajkuj hlavne davaj pozor aby si mu neurval nožičku a daj vediet myslím že niekde mám tie 520ky pozriem a ozvem sa :wink:

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#13 Příspěvek od decmen »

Jestli chceš, mrknu se Ti doma, měl bych tam ještě nějaké 520 mít, jo do Pdy jezdím denně do práce :-)

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#14 Příspěvek od forbidden »

To jsi jel do Prahy do GMka jen kvůli tomu, aby jsi zjistil, že nevedou KF520? To bylo značně bláhový. :D KF520 má třeba Buček za 15,-, nebo Lhotský za 32,-, určitě ho mají i jiní, co vedou tyto relikvie.

Uživatelský avatar
pavelh
Příspěvky: 326
Registrován: 31 črc 2012, 02:00
Bydliště: UL

#15 Příspěvek od pavelh »

Hezký večer,nechci zákládat nové vlákno a tak se zeptám na to co je v tomto článku. Jak vybíjíte kondíky,ten přes svěrák a ten nohou licnou,nic ve zlém jen se ptám ostatních :D zda napíší jak to dělají?

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“