Bacha na Skype 7.6 na WXP

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

Bacha na Skype 7.6 na WXP

#1 Příspěvek od forbidden »

Jen upozorňuju na těžký problémy této verze, ať si nenaděláte zbytečně práci. Včera jsem aktualizoval a dnes lavina problémů, naštěstí jsem si zavčas uvědomil, co mají stroje společný. Prvotní podezření na AVGčko se tentokráte nepotvrdilo. :D

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#2 Příspěvek od PeteBurns »

Neskoroooo :twisted:

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#3 Příspěvek od BOBOBO »

Mohl by jsi forbiddene přesněji pro nás jen uživatele popsat , co tedy nesmím v práci udělat , nebo co mám . Občas ho používám . Nyní asi měsíc ne , ale až budu potřebovat .... Děkuji

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#4 Příspěvek od xsc »

Stačí dát ve Skypu nástroje/nastavení/rozšířené/automatická aktualizace a tam ji vypnout.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#5 Příspěvek od BOBOBO »

Tomu zrovna nevěřím , neb mám tuchy o tom , že bez aktualizace skype nepůjde . Ale nechme to na autorovi , tomu věřím spíše , než tobě .

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#6 Příspěvek od ok1hga »

jaké problémy ?
mám několik strojů se Skype a zatím žádný problém
XPsp3 skype v.7.6.0.105

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#7 Příspěvek od xsc »

BOBOBO píše:Tomu zrovna nevěřím , neb mám tuchy o tom , že bez aktualizace skype nepůjde . Ale nechme to na autorovi , tomu věřím spíše , než tobě .
Skype bez aktualizace samozřejmě půjde. Staré verze přestávají chodit teprve až je MS uměle zabije. Teprve nedávno zabili verzi 4.X. Toto je jen průběžný update, nikoliv nová majoritní verze. Stačí to preventivně zakázat a počkat měsíc, než to MS pod tlakem uživatelů vyřeší. Poslední dobou plodí MS v updatech víc chyb než užitku.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#8 Příspěvek od masar »

Mohu potvrdit stejný problém na netbooku Acer Aspire One. Systém krátce po nabootování zamrzne a je nutný HW restart. Někdy také skončí na BSOD s hláškou o problému s grafikou. K problému došlo po upgrade Skype. :wink:

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#9 Příspěvek od forbidden »

Aktualizace mám vyplý standardně, aktualizuju jednou za čas hromadně, přes GPO. Používali jsme 7.5 a ta fungovala dobře, ale kvůli jednomu uživateli, kterýmu blbly konferáky, jsem zkusil nasadit novější 7.6 a takto to dopadlo. Takže 7.6 na WXP nedávat! Možná některý buildy neblbnou, nebo to blbne jen na některých konfiguracích. U mě zlobily noťasy i stolní stroje, vše Dell, intel chipset, intel grafika. Projevovalo se to rozpadáním grafiky, občas nešly spouštět některý programy, nefungovalo připojení na síťový disky a spousty dalších věcí. Prostě jsem myslel, že nám tam řádí nějakej vir, jak to bylo nepouživatelný.
Takže moje doporučení je zůstat na 7.5, vypnout aktualizace a nechat být. Skype bych, pokud nemá nějaký problémy, jinak aktualizoval spíš zřídka, není proč jej mít neustále aktuální.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#10 Příspěvek od xsc »

Tak můžu potvrdit problémy. Po povolení updatu dochází k nekorektnímu ukončení Windows a při startu se pak spouští chkdsk, byť chyby naštěstí nenachází.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#11 Příspěvek od forbidden »

Proč jsi to dělal, jsi mi nevěřil? :D

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#12 Příspěvek od xsc »

Já to neudělal, jen jsem se k tomu dostal...

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#13 Příspěvek od forbidden »

Kolega teď psal, že Skype 7.7 je v podstatě to stejný. Tak nevím, jestli jsou v Microsoftu tak neschopní, nebo je to opravdu záměr. :?

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“