Prenos toneru na DPS pomoci laserovky

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

Prenos toneru na DPS pomoci laserovky

#1 Příspěvek od termit256 »

Povalovala se mi tu bezcilne tiskarna laserjet 1020 a tak mne napadlo pouzit ji na vyrobu DPS pomoci prenosu toneru. Po odstraneni nekolika celkem nepodstatnych plastovych dilu deska bez problemu projde zapikaci pickou. Jen bude asi potreba upravit rychlost posuvu o coz se stara jeden krokovy motor, takze zadny velky problem. Zkousel jste to nekdo? At se s tim zbytecne nedrbu.

Jeste mne napada ze bude mozna problem ze zapikaci pickou, jestli ji tiskarna nevypina nebo nesnizuje teplotu kdyz netiskne.
Přílohy
2015-07-13 11.58.56.jpg
(195.11 KiB) Staženo 52 x

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#2 Příspěvek od monterjirka »

Obávám se, že deska kuprextitu s Cu fólií se bude chovat úplně jinak než papír a že na to běžný "ohřev" stačit nebude.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#3 Příspěvek od termit256 »

Ja myslim ze pokud to necham jet hooodne pomalu, nemusel by v tom byt problem. Pokud to jde pres laminator, tady by to mohlo jit taky.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#4 Příspěvek od rnbw »

Ak chces pouzit len tu zapekaciu pec, tak to je lepsie pouzit rovno laminator. Princip je rovnaky, akurat laminator je stavany na vacsiu hrubku materialu, ma mensiu rychlost a nastavitelnu teplotu.

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

Ten posuv je synchronizován s fotoválcem i laserem, takže jen zpomalit posuv nepůjde. Ale nezapečení toneru by neměl být problém, to se dá i dodatečně.
Nevím ale, jestli bude fungovat přenos toneru z fotoválce na měděnou plochu. Asi jedině vyzkoušet.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#6 Příspěvek od termit256 »

Prenos z fotovalce nemam v umyslu praktikovat. Za prve nemam k tiskarne blok s tonerem a fotovalcem a nemam v umyslu ho kvuli tomu kupovat a za druhe pochybuju ze by to vubec slo. Mam to v umyslu pouzit v podstate jako laminator. Ten nepouziju proto ze zadny nemam a ten co jsem mel se pri zvyseni teploty rozpustil (odlepila se guma z valcu...)

Ta picka ma pritlacny valec na pruzinkach, takze pokud se tam vlozi silnejsi deska, valce se neprohnou jako u levnych laminatoru, ale pekne odsunou od sebe a pritlak je rovnomernejsi.

Na tomto mne laka ze je to vicemene hotove a zadarmo, jen pridam nejaky mcu ze supliku na rizeni toho krokace.

Uživatelský avatar
radioelectrum
Příspěvky: 2055
Registrován: 11 lis 2011, 01:00
Bydliště: Oslavany
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od radioelectrum »

Nemám to osobně odzkoušené ale kdosi my říkal že toner nanese na fólili kterou tiskárna vezme jako běžný papír, a potom jej otočí stranou tisku na tiš´ták a přežehluje žehličkou. Bohužel to bylo někde na nějaké burze takže na dotyčného nemám kontakt, takže nevím jaká to je fólie, ani jak to zažehluje. Ten tisk se pochopitelně dělá zrcadlově obrácený.
Na vše se použije tiskárna bez úprav.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#8 Příspěvek od Nakadah »

Kdyz si obcas nejaky DPS delam, tak to vytisknu v laserovce na voskovany papir (podklad samolepky). Pak to prezehlim na cuprexit, odmocim ve vode, sloupnu papir, ususim. Eventuelne opravim nejake kazy lihovym fixem a leptam. Neni to sice tak kvalitni jako fotocesta, ale pro me v pohode.

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#9 Příspěvek od warp »

Pokud bude pec sloužit jako laminátor - zapékaè, tak by to v podstatì mìlo jít, pozor však na ostré hrany CU desky - ty okamžitì zeškrábou pøíp. roztrhají teflonový zapékací váleèek "tenký film", dále závisí na potøebné teplotì zápeku. Je tøeba urèitì vyrobit ovládací jednotku pro posun a regulaci teploty zapékací lišty a mechanickou dráhu pro desku. Tiskárna jako celek to tìžko bude zvládat - tady a hlavnì u HP jak nìco "nesedí", tak vybliká error a odmítá dále fungovat (napø. bez tonerové jednotky se tváøí jako mrtvá - trochu zaharaší a jen bliká)

Uživatelský avatar
warp
Příspěvky: 1063
Registrován: 23 zář 2004, 02:00
Bydliště: Praha-Sobín

#10 Příspěvek od warp »

Pokud bude pec sloužit jako laminátor - zapékaè, tak by to v podstatì mìlo jít, pozor však na ostré hrany CU desky - ty okamžitì zeškrábou pøíp. roztrhají teflonový zapékací váleèek "tenký film", dále závisí na potøebné teplotì zápeku. Je tøeba urèitì vyrobit ovládací jednotku pro posun a regulaci teploty zapékací lišty a mechanickou dráhu pro desku. Tiskárna jako celek to tìžko bude zvládat - tady a hlavnì u HP jak nìco "nesedí", tak vybliká error a odmítá dále fungovat (napø. bez tonerové jednotky se tváøí jako mrtvá - trochu zaharaší a jen bliká)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#11 Příspěvek od termit256 »

Tak jsem to trochu pokoumal. Posuv je rizen driverem AN8495, tudiz odriznout ho od tiskarny a ridit rychlost pomoci vlastniho MCU je prace na chvilku. Horsi je to s teplotou, ta je rizena pomoci triakove regulace a nejakeho neznameho termistoru primo z MCU. Ale ve standby modu by mela byt teplota 100C, takze mne napadlo jen pridanym trimrem posunout napeti z toho termistoru na takovou uroven, aby si tiskarna myslela ze reguluje na standby teplotu a ve skutecnosti to byla pracovni. Mechanickou drahu bych neresil, vlozil jsem do tiskarny plech (viz foto) a nic k tomu dal netreba, pekne prochazi.

S tonerem mas pravdu, bez nej to jen blika a nic nedela jestli to ale aspon zahriva na tu standby teplotu jsem jeste nezkousel. Je tam cartridge HP 12a, nebo Canon 303 ve ktere by nemel byt chip, ale jakym zpusobem tiskarna detekuje jeji pritomnost se mi jeste rozlousknout nepodarilo.

Uživatelský avatar
Michal376
Příspěvky: 64
Registrován: 24 dub 2010, 02:00

#12 Příspěvek od Michal376 »

Mám už delší dobu zbastleno toto,jenom z větší laserovky,funguje výborně.

http://michals85.rajce.idnes.cz/PEC/

Odpovědět

Zpět na „Poradna“