Multimetr DT9205A

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milankon
Příspěvky: 68
Registrován: 16 lis 2011, 01:00

Multimetr DT9205A

#1 Příspěvek od milankon »

Mám čínský multimetr DT9205A a při měření stejnosměrných napětí jsou značné rozdíly při prohození vodičů, co je příčinou? Setkal jste se s tím někdo?

Uživatelský avatar
Neniu
Příspěvky: 1151
Registrován: 01 kvě 2015, 02:00
Bydliště: Doupě kdesi v severních horách :-)

#2 Příspěvek od Neniu »

Jako že při prohození polarity to ukazuje jinou hodnotu? A o kolik?

Podle toho co je na webu si myslím, že v tom je klasická ICL 7106 a pokud ukazuje špatně různé polarity, bude asi načatá...
Jsem na cestě k šípku.

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#3 Příspěvek od monterjirka »

Nedostalo to nějakou "pecku"? jestli není nějaká nabořená ochrana na vstupu převodníku (nechce se mi hledat konkrétní typ přístroje, často to bývá ze 2 tranzistorů)

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#4 Příspěvek od gepard »

Ve spojitosti s V-metrem s ICL7106 bývá tato ochrana - trandy VT2, VT3. Našel jsem ji konkrétně v konstrukci V-metru ADM 2000 zde.
Přílohy
Vstup V-metru s 7106.jpg
(41.19 KiB) Staženo 88 x
-- Gepard --

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od jezevec »

"Multimetrů" DT9205A nových mi prošlo rukama několik (cca 15) a téměř všechny ukazovaly nesmysly. O něco lepší byly ty první s výklopným displejem. Je to šrot, který nestojí za to mít doma ani zadarmo.

Uživatelský avatar
CZJKP1
Příspěvky: 2992
Registrován: 26 lis 2008, 01:00
Bydliště: ČR-Praha 5
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od CZJKP1 »

Taky je to měřák, který sem několikrát koupil i za 99Kč a pokud dal někdo víc, tak je to akorát tím, že si prodejce víc namastil kapsu, jaká musí být asitak jeho výrobní cena...

A čím novější koupíte, tím větší šrot to bude.To mám zase zkušenosti s tím malým analogovým Sunwa (Sanwa?) YX-1000. Ten, co byl koupený před 10-12 lety za 60Kč v Holešovické tržnici je relativně použitelný, vevnitř je osazený normálními součástkami, na stupnici má zrcátko pro přesné odečtení a tentýž koupený loni za stejnou cenu, je osazený SMD, místo zrcátka má jen šedou barvou nastříkanou čárku na stupnici :)a pokud měřím, tak to všechno na dotyk žije, měřící hroty ani nekomentuji. Výrobci totiž potřebují bezprostředně snižovat náklady na výrobu, aby ten měřák mohly prodávat za stejnou cenu jinak by ho nikdo nekoupil.

Jezevec. Napadá tě nějaký digi měřák, kde je kompromis cena/kvalita? V cenové hladině pod 1000kč?

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#7 Příspěvek od jezevec »

Na běžné měření používám tento. Je poměrně přesný, při porovnání s multimetrem KEITHLEY 2000 se lišil v druhém desetinném místě.

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“