Připojení telefonu bez baterie

Vše, co se týká mobilních telefonů, GSM bran, mobilních datových připojení

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Blizzard1984
Příspěvky: 2
Registrován: 29 črc 2015, 02:00

Připojení telefonu bez baterie

#1 Příspěvek od Blizzard1984 »

Ahoj.
Chtěl bych použít polofunkcni galaxy s3 jako ip kameru. Na telefonu chybí nabíjecí konektor pro micro usb v tom místě je deska poškozená tak bych chtěl nějak telefon napájet přímo. Zkusil jsem připojit kablik s napětím 4v na kontakty které berou napětí z baterky a funguje to. Jen se chci zeptat jestli tímhle řešením nějak neodpalim telefon a jestli to takhle můžu používat společně s baterkou pro případ, že by vypadl proud. Tuším, že baterku nabíjet připojením kabliků asi nepůjde.....

samponek
Příspěvky: 2772
Registrován: 11 kvě 2015, 02:00

#2 Příspěvek od samponek »

půjde

Uživatelský avatar
MrVoltz
Příspěvky: 4
Registrován: 07 lis 2014, 01:00

#3 Příspěvek od MrVoltz »

Ahoj,
na nabíjení baterky doporučuji koupit http://www.ebay.com/itm/Pop-Enduring-1P ... 5417f78e93 nebo podobný, baterku napojíš na bat + a - výstupy a připojíš to do USB. Nehrozí u toho žádné nebezpečí (což neplatí o přímém připojení baterky na zdroj).

Uživatelský avatar
Blizzard1984
Příspěvky: 2
Registrován: 29 črc 2015, 02:00

#4 Příspěvek od Blizzard1984 »

Jo mám to připojené přes tuhle vecicku. Jen tam není usb vstup a napětí si můžu regulovat sám. Jinak je to v podstatě to samé. Jde mi jen o to jestli to bude dobíjet baterii v telefonu a nedojde k zničení baterky třeba tím, že do ní neustále bude proudit pár voltů. Telefon si to normálně asi ohlida, ale při připojení takhle natvrdo nevim co lilonka snese...

Uživatelský avatar
Pepa87
Příspěvky: 144
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#5 Příspěvek od Pepa87 »

Tak nevím, ale ten bazmek ohlídá maximální napětí, telefon případně vypne při minimálním napětí. Ale jakým způsobem se může omezit maximální nabíjecí proud baterie, pokud je tato trvale připojena k zapnutému telefonu?

Odpovědět

Zpět na „GSM / CDMA / LTE technika a telefony“