Trpělivost se zákazníky

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

Trpělivost se zákazníky

#1 Příspěvek od mi-ro »

Zkouška mé trpělivosti s některými "zákazníky" začíná mít v těchto vedrech určité trhliny.
"Vezu to LCDčko. Asi tomu moc nebude, prej nějake kondenzátor asi za 10 korun." Dobrý den, a jak se závada projevuje?" "No všechno funguje jen nejde zvuk a nesvítí obraz, mohl bych si na to počkat? že se můžu zeptat zítra? no to ste mi neudělal moc radost. Odhadní cena 1.000,- hm ale ta oprava nebude tolik stát, že né..............
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#2 Příspěvek od Victronix »

Zjistit závadu - cena za diagnostiku, zavolat chcete to opravit? Bude to stát tolik a tolik.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#3 Příspěvek od EKKAR »

Takovým obvykle poskytuju odpověď formou rozepsání všech úkonů na účtu. Napíšu obvykle 10 - 15 položek, ve ktrejch samozřejmě figuruje i ten "pitomej kondenzátor za 10,-Kč", ale před ním je třeba položka:
"Demontáž přístroje speciálním přípravkem - 200,-Kč",
"Čištění vnitřního prostoru přístroje filtrovaným vzduchem - 200,-Kč",
"Diagnostika závady za pomoci specializovaného měřicího vybavení - 250,-Kč",
pak může následovat ona samotná součástka v ceně pár šprdlíků, ale za ní následuje:
"Demontáž vadné součástky - 200,-Kč",
"Montáž náhradní součástky - 200,-Kč",
"Zpětná kompletace přístroje za použití originálních montážních přípravků - 200,-Kč" a třeba i:
"Zkušební provoz, testování a donastavení - 200,-Kč" - a já nevím co si ještě vymyslíš. Můžeš dotyčnýmu na nějaký operaci i slevit - a když chce vysvětlit, za co vlastně má tolik platit, tak mu to přeložíš do "obyčejný lidštiny" asi takhle:

"Milej pane, sice jsem vám vyměnil pouhopouhej jeden jedinej kondenzátor za deset káčé, ale taky a to hlavně jsem musel umět zjistit, kterej že vlastně to je, musel jsem umět tu výměnu udělat a musel jsem na to mít i potřebný vybavení - tak za to všecko je ten zbytek účtu. Pokud se vám to nelíbí, máte příště možnost si takovou výměnu kondenzátoru za desetikačku učuniti sám doma svépomocí - ovšem pokud máte všecko to, co já si cením na oněch zbejvajícíh X korun..."
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#4 Příspěvek od mi-ro »

Ale tento standardní a jediný možný postup běžně praktikujeme. Jenže zákoš to vidí jinak. Von kdyby měl doma tu pájku, tak si to udělá sám. Někdy mě to už pěkně sere.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#5 Příspěvek od lopez »

Však komu sa nepáči cena? - nech si to opravuje sám (tak to hovorím ja) -ved 10 korun na kondík isto má :D :D :D

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#6 Příspěvek od EKKAR »

mi-ro píše:Ale tento standardní a jediný možný postup běžně praktikujeme. Jenže zákoš to vidí jinak. Von kdyby měl doma tu pájku, tak si to udělá sám. Někdy mě to už pěkně sere.
Jenže VON JI NEMÁ - tak holt musí respektovat, že někdo jinej ji má a UMÍ s ní zacházet. Pokud to nechce respektovat, má možnost jít jinam - třeba do sousedního townu, kde určitě bude někdo o 5Kč lacinější... Ale mezitím na dopravě projede 50Kč.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
lopez
Příspěvky: 868
Registrován: 17 pro 2011, 01:00

#7 Příspěvek od lopez »

mi-ro - na zlé dvere zaklopal :D

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#8 Příspěvek od BOBOBO »

To je to teplo . Ve službách to nikdy jinak nebylo a nebude . Měl jsem na baráku tři kominický firmy , aby mi vyvložkovaly komín . Prý to jak chci nejde . O ceně jsem jim řekl , že ji budu respektovat . Takže 10 litrů ušetřím a udělám si to sám .

Uživatelský avatar
Jodr
Příspěvky: 1357
Registrován: 20 led 2008, 01:00
Bydliště: na vejminku

#9 Příspěvek od Jodr »

Obdoba byla, když jistí spoluobčané vozili na opravu přístroje z pouličních hromádek v německu. Rozdíl byl v tom, že když slyšel výslednou cenu za opravu, přístroj zkrátka odmítl převzít. Následně jsme to řešili odhadem a patřičnou zálohou na opravu předem. Stejně se nám úspěšně plnil regál ve skladu. Opravařina je zkrátka nikdy nekončící a nevděčný boj.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#10 Příspěvek od Michal22 »

Výměna odporu- 10kč.
Vědět, který to je- 490kč.
_________ _______
Celková cena- 500kč.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#11 Příspěvek od mi-ro »

Omlouvám se, ani od Vás nečekám pomoc (ani nelze) ale sdílení nekdy pomůže. :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
pocitujlasku
Příspěvky: 1757
Registrován: 12 pro 2005, 01:00

#12 Příspěvek od pocitujlasku »

BOBOBO: hovor mi o tom nieco, ja uz mam tretieho kurenara, a to chcem jednoduchu vec: pripojit teplovodny krb + dokurovanie elektrikou. Nic zlozite, mam aj projekt, ale nikoho, kto sa do toho pusti - nebyt to novostavba, tak si to zbucham sam.
To iste cisticka, dvaja projektanti mi odmietli urobit projekt, lebo som chcel vycistenu vodu pouzit na splachovanie, a prebytok vypustat na zahradu (vyrobca to ma v paperoch, ze sa to moze tak pouzit). Odmietli to s tym, ze take nieco este nevideli a nie su s tym stotozneni.

Ale k teme: z podobnych dovodov som skoncil so servisom pc - stalo ma to vela casu a pre zakaznikov to bolo len spustim program a je to. Nemalo zmysel vysvetlovat, ze je to aj diagnostika, vycistenie od prachu, vyladenie systemu, aktualizacie a pod. drobnosti, ktore ale zaberu dost casu.
No vidis, a tak si sa bal

Soemtron
Příspěvky: 1085
Registrován: 23 čer 2013, 02:00
Bydliště: Olomoucko

#13 Příspěvek od Soemtron »

mi-ro píše: ... von kdyby měl doma tu pájku ...
Každej pořádnej chlap má doma pořádnou velkou pistoli ... pájku a opraví si to sám!!! :opravar:
:!: Sháním SM ELKA 21A, 6521, OKU101...
Koupím obrazovku Toshiba LR30477

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#14 Příspěvek od rnbw »

Horsie je, ked to po takom "expertovi" musi opravovat niekto iny.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#15 Příspěvek od janousek »

Ale když mu upadne kus omítky, tak si pozve zedníka a o ceně nesmlouvá. Jen dodám, co Čech, to elektrikář. Viz dotazy na různých poradnách. :opravar:

Zamčeno

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“