Sušička AEG - voda pod bubnem

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vandermayder
Příspěvky: 1
Registrován: 15 kvě 2013, 02:00

Sušička AEG - voda pod bubnem

#1 Příspěvek od vandermayder »

Ahoj,
prosím o radu, jak opravit sušičku (AEG T75470AH) - normálně se voda odvádí do nádržky, která je v horním panelu vedle programovače pomocí červené hadičky zespodu. Po otevření dvířek jsou tam filtry (celkem tři - dva velké a jeden malý v takovém žlábku).
Při sušení se nám teď poprvé stalo, že v nádržce bylo oproti normálu málo vody. Vytáhli jsme prádlo a vytáhli filtry, aby se hlavně ten malý odvětral (občas býval jakoby lehce orosený, voda tam nikdy nebyla). Jenže celý ten žlábek byl zatopený vodou - to, co se neodčerpalo do nádrže, vyteklo tím žlábkem ven.
Zkoušeli jsme vzadu otevřít kryty - pod tím plastovým bílým (je na něm nalepený štítek) je nádržka, čerpadélko a hadičky (červená, co odvádí vodu do nádrže a průhledná, co se dá napojit na odpad). Zkoušeli jsme vysušit nádržku a vyčistit ji, bez úspěchu - voda se pořád tím žlábkem tlačí ven, ale až chvíli po tom, co vypneme program. Jde slyšet ještě něco bzučet a pak se voda začne tlačit.
Poradíte, co s tím? Sušičce akorát odklepaly dva roky záruka.. Díky!
Přílohy
HPIM8296.JPG
Sušička zezadu
(105.25 KiB) Staženo 209 x
HPIM8289.JPG
Žlábek bez filtru
(182.45 KiB) Staženo 216 x
HPIM8292.JPG
Spodní malý filtr v tom žlábku, odkud se tlačí voda
(172.66 KiB) Staženo 193 x
HPIM8294.JPG
Dole před bubnem jsou ty tři filtry
(148.86 KiB) Staženo 233 x
HPIM8291.JPG
(107.47 KiB) Staženo 161 x

Uživatelský avatar
certifik
Příspěvky: 4
Registrován: 11 srp 2015, 02:00

#2 Příspěvek od certifik »

Na foto vidno zanesenie, je potrebne vycistit vyparnik.
Kontaktoval by som servis, treba celu spodnu cast vybrat, rozobrat , vystriekat.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#3 Příspěvek od Artaban001 »

Možná by to spravil vysavač. Ten výparník je už skoro nefunkční a protože je to systém z tepelným čerpadlem - zkrátka to funguje jako hodně výkonná lednice - tak to může i aktivovat nějakou ochranu před zámrazem

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#4 Příspěvek od sr71 »

Všiml jsem si nìèeho podobného na mé sušièce Gorenje (cca mìsíc po záruce).
Pøi èištìní spodního filtru za kterým následuje výmìník tepla (myslí, že je to to èemu se øíká v pøedchozí diskuzi výparník) jsem si všiml vlhkosti mezi lamelami výmìníku v jeho dolní èásti. Né že by tam stála voda ale bylo to mokrý. Mùže to být normální jev? Ty lamely se na první pohled zdají být èisté, pravidelnì to tam vysávám vysavaèem, i když uvnitø to být samozøejmì zanešené mùže. Jinak se zdá že sušièka funguje normálnì.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#5 Příspěvek od robo »

U mé Beko sušičky je to taky tak, stáří tak 3 měsíce, výměník občas vezmu vysavačem. Je tam cítit vlhkost, prádlo je ale suché.
Nechci tento topic mršit ale obecný dotaz mám. Dolní filtr je nějaky molitan černé barvy. Přes tento filtr asi něco projde, je to vidět na těch lamelách. Co před či za filtr z molitanu umístit z horního filtru tu sítovinu či co to je. Mohlo by to být lepší a líp se to čistí jako ten molitan. A s tím souvisí co použít a kde to vzít?

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#6 Příspěvek od JirkaCZ »

totálně zanedbaná údržba, návod ti nic neříká a hned by si fňukal nad zárukou... no tak ty jsi dobrej střelec...


Sušičku vzít z koupelny ven, odmontovat zadní kryt čerpadla a zahradní hadici ji pořádně prolít zepředu do výparníku a případně vodu s nečistotami co se bude hromadit vzadu odsávat vysavačem, tohle opakuj dokud nebudeš mít vzadu jen a pouze čistou vodu a pak bude zase sušit jako nová.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#7 Příspěvek od sr71 »

No v návodì rozhodnì žádné zvláštní pokyny pro èištìní výmìníku který je za filtrem nejsou. Je tam pouze uvedeno cituji: "Vlhkým hadøíkem oèistìte pláš￾ tepelného èerpadla. Dbejte na to, abyste nepoškodili chladicí systém". (mám trochu pochybnosti o úèinnosti èištìní tímto zpùsobem, vysavaèem je to podle mì rozhodnì lepší)
A chtìl bych vidìt kolik lidí dìlá údržbu zpùsobem o kterém píše JirkaCZ, možná je to uèinné ale z praktického hlediska to považuju za nesmysl. To už mi pøijde proveditelnìjší vyfoukat to stlaèeným vzduchem.
Jinak to že je tam vlhkost je asi normální jev ptorože v návodu je doporuèeno položit pod dvíøka filtru absorbující látku kvùli pøípadnému úniku vody.

Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#8 Příspěvek od Hape »

Taky sem tu řešil podobně zaprasenej kondenzátor naší sušičky. Koupil sem na to v prodejně s autodíly speciální sprej na čištění kondenzátorů klimatizací. Vytváří to pěnu která pěkně zalézá mezi lamely kondenzátoru. Po ošetření to doporučují vymýt silným proudem vody (nejlépe asi wapkou). Já sem improvizoval a použil na to ruční postřikovač. Není to dokonalé, ale docela se to vyčistilo, při posvícení silnou baterkou není vidět že by tam něco zůstalo. Jenom ty nejpřilepenější chloupky jsou na stěnách lamel pořád, i když sem to párkrát přejel kartáčem.

Uživatelský avatar
JirkaCZ
Příspěvky: 392
Registrován: 12 úno 2011, 01:00

#9 Příspěvek od JirkaCZ »

tuhle sušičku už mám cca rok a pokaždé když vysávám prach ve filtru vezmu ten nástavec na vysavači se štětinami a vysaju i tenhle kondenzátor po směru lamel tzn od shora dolu a kondenzátor mám stále čistý jako nový, takže tady to opravdu není o tom, že to nejde ale o tom, že se na to tazatel vybodnul :)

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“