bezdrátový vysílač/ přijímač

Bezdrátová pojítka, vysílací a přijímací technika, diskuze o VF technice, zařízeních a konstrukcích, konstrukce a parametry antén

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
t100
Příspěvky: 55
Registrován: 15 črc 2010, 02:00
Bydliště: Plzeň - jih

bezdrátový vysílač/ přijímač

#1 Příspěvek od t100 »

Ahoj, zkušenější kolegové. Potřeboval bych poradit jak co nejjednodušeji, levně a spolehlivě přenést bezdrátový signál. Jde mě o to, že vysílač vyšle signál, přijímač ho přijme a například sepne relé. Budu posílat pravděpodobně stále jeden ten samý signál, jednosměrně. Dosah max 200m. Vysílačů by mělo být více, přijímač vždy jeden. Moc děkuji za rady

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#2 Příspěvek od EKKAR »

Kup si bezdrátový ovládání u Flajzara.
http://www.flajzar.cz/dalkove-ovladani-rf-klicenky/
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#3 Příspěvek od Honza_dy »

Myslím, že něco hotového od Flajzara je dobrá cesta. Pokud to má být vestavěno v přístroji, doporučil bych místo klíčenky raději některý z modulů MTX/MRX. Mám s nimi dobrou zkušenost, už víc jak rok mi běhají 4 vysílače MTX2 na jeden přijímač MRX1 a zcela bez problému. Pokud použiješ verze -SMA bude dosah jistě dostatečný

Uživatelský avatar
Marekm
Příspěvky: 7
Registrován: 19 bře 2018, 01:00

#4 Příspěvek od Marekm »

Zkusím tady i když je nyní jiný rok od posledního příspěvku. Díval jsem se na oba moduly, ale nenašel jsem odběr přijímače v pohotovostním režimu. Nevíte náhodou ? Je ještě něco podobného ? Stačí mi na přijímací straně 1x spojit a rozpojit kontakt.

Marek

Uživatelský avatar
Marekm
Příspěvky: 7
Registrován: 19 bře 2018, 01:00

#5 Příspěvek od Marekm »

Na Jablotron jsem se díval, ale nic nenašel. Myslel jsem parametrově obdobné moduly a na baterie jako zmíňované MRX/MTX

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#6 Příspěvek od Honza_dy »

Spotřebu nevím, ale moduly mám nasazené jako dálkové otevírání dveří v tlačítku Tango. Četnost vysílání tak 50-60x denně. Některé běhají na původní 2032 baterku, u ostatních jsem ji již jednou měnil.

Odpovědět

Zpět na „Bezdrátová technika a technologie, VF technika“