Nabíječka Narex AN14E

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

Nabíječka Narex AN14E

#1 Příspěvek od Celeron »

Dal jsem si po delším nepoužívání zrepasovat 2 kousky 14V NiCd bloků do akučka Narex. Ve Fulguru mi tam dali průmyslový Panasoniky 1,7Ah. Doma jsem baterky asi 5-6x nabíjel na procesorový nabíječce. Včera jsem je potřeboval nabít na akci origo nabíječkou a nic.
Přiznám, že jsem zapoměl, jak se má ta nabíječka chovat. Žlutá led je Síť, červená rychlonabíjení, zelená udržovací. Sít svítí, při zasunutí baterky se rozsvítí červená. Napětí nabíječky naprázdno je 21V, odpor termistoru v baterce je 10K/22st.C. Když svítí červená, tak do plně nabitý baterky teče 68mA, do zcela vybitý 80mA.
Nemáte prosím někdo tu Narexku a touhle nabíječkou? Jak se mají chovat ledky při zasunutí baterie do nabíječky? Nemohl by jste mi někdo prosím změřit napětí nabíječky naprázdno a odpor termistoru v baterce, zda tam Fulguři nedali špatnej? Schema nabíječky nejak nemůžu nalézt a za novou dávat 800 se mi nechce. Co nějaká typická závada?
Baterka má na procesorovce 1,7Ah a vrtačka s ní bez problému maká.
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#2 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem chvíli bádal a zjistil, že nabíječka nabíjí jen udržovacím proudem 60-80mA. Zapojení nabíječky je mi sice dál záhadou ale zjistil jsem, že i když jedinný relátko v nabíječce cvakalo, nespínalo. Nabastlil jsem tam jiný a nabíječka už maká. Vypadá to, že při sepnutí relátka teče do baterky nabíjecí proud 1,7A a po zahřátí baterie elektronika nabíječe relátko rozepne. Nabíječka asi nemá ani delta peek, i zcela nabitou baterku z procesorový nabíječky nabíjí dál proudem 1,7A dokud se baterka neohřeje. Asi ani nemá omezení na čas, když nespínalo vadný relátko tak nabíjení 60mA běželo celou noc.
Divím se, že ta nabíječka je jen tak primitivní....
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#3 Příspěvek od Habesan »

Buď rád, že ti nepřišel do rukou (Dewalt) Black & Decker 90500836.
Trafíčko (s tepelnou pojistkou), čtyři diody, a rezistor...
Ten rezistor nestačí k omezení proudu do vadné baterky, takže se dřív nebo později přeruší ta tepelná pojistka.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Janacor
Příspěvky: 9
Registrován: 16 srp 2021, 02:00

#4 Příspěvek od Janacor »

Ten termistor má 10K při 20°C

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“